Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet hosszútávon annak ha a bélflórámban nem találhatóak meg jótékony bacik?

Figyelt kérdés
2 hónapos probiotikum kúra után is ugyanolyan rosszak az eredményeim. Lehetnek súlyos következményei ennek majd?

2019. okt. 29. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én antibiotikum kira alatt nem szedtem probiotikumot és elkezdett fájni, égni a gyomrom, de olyan szinten, hogy ha húst ettem elviselhetetlen gyomorsavam lett, szó szerint marta az egész torkomat. Majd kb 2x ittam probiotikumot és telejsen elmúlt.

Azóta ha napokig tartó gyomorégésem van megiszok 2-3 aktimelt és már jobb is.

2019. okt. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem antibiotikum kúra alatt nem volt semmi bajom, nem is szedtem semmilyen probiotikumot. Hanem utána derült ki hogy az antibiotikum kiírtotta a teljes bélflórámat. Ezért van folyamatosan kiújuló fertőzésen, de érdekelne hogy súlyosabb következményei is lehetnek-e.
2019. okt. 29. 12:40
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

A teljes bélflórád ha ki lenne írtva, akkor minimum meghalnál.

Sajnos az antibiotikumnak ez a hatása, pusztít rendesen. Szedj másik probiotikumot, mert ez nem jó neked, amúgy meg pár hónap mire megtapadnak az új bélflórák, amik elpusztultak. Ha az antibiotikum vagy a probiotikum gyomorfájdalmat, égő érzést okoz, azonnal abba kell hagyni.

2019. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tapasztaltam egyiknél se égő érzést.

Próbáltam már több probiotikumot, most is szedek egyet, elég drága verziót, de semmit se érnek.

2019. okt. 29. 16:54
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
24%
Majd fél év múlva visszatelepednek, nem fog hetek alatt megoldódni.
2019. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fél év múlva? Másfél éve várok arra a csodára
2019. okt. 29. 22:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy fél évig kellene a probiotikumot szednem?
2019. okt. 29. 22:44
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
24%

Ha másfél éve ez fennáll, akkor ezek a szerek már nem valószínű, hogy segítenek. Szakorvos segíthet.

Az viszont sokkal valószínűbb, hogy a panaszaid nem emiatt vannak.

2019. okt. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Milyen "eredményeid" rosszak?

Az ugye tény, hogy az antibiotikumok megtizedelik a bélflórát, ezért kell már az antibiotikum kúra alatt gondoskodni az erősítésről és még utána a kúra hosszúságától függően hetekig, akár hónapokig kell tolni a probiotikumot.

Azt azonban kétlem, hogy teljesen eltűntek volna, akkor igen komoly problémáid lennének. Egyes új tudományos eredmények szerint a vakbél valójában egy csíra raktár és akár egy hasmenés gyalulja le a bélflórádat, akár antibiotikum kúra, onnan idővel visszatérnek a telepesek.

Ha a jótékony bélflóra megcsappan, felszaporodik a patogén flóra (baktériumok, gombák, még akár vírusok is). A vastagbélbe jutó anyagok lebontása így nem zajlik megfelelően és a bélfal irritálódhat, s egy ilyen komplex hatás következményeként megváltozhat az áteresztőképessége. Ha az áteresztőképessége rendellenesen megnő a bélfalnak, akkor átjutnak rajta olyan anyagok, amik idegennek minősülnek odakint. Ez allergiákhoz, intoleranciákhoz vezethet, autoimmun állapotokat idézhet elő, de új kutatások szerint akár kedélybetegségek, viselkedési zavarok hátterében is előfordulhat az "áteresztő bél".

Vannak igazolt módszerek a probléma orvoslására, melyek közvetetten az esetlegesen már kialakult fenti tünetekben is javulást hoznak. Van pl. egy olyan filozófia, hogy ha a táplálkozásodból kihagyod azokat a cuccokat, amiket örömmel zabál a patogén flóra vagy roncsolják a bélfalat, egyúttal meg olyan cuccokat vezetsz be, amik a patogén flórát nem táplálják, ellenben a jó baktériumokat igen, azzal ugye értelemszerűen gyengíted a rosszakat, erősíted a jókat. Aztán emellett lehet hadjáratot indítani a rosszak ellen olyan specifikus antimikrobiális szerekkel, amik károsak a patogén flórára, miközben nem bántják az egészséges flórát. Van pl. jópár ilyen növény, ami válogat abban, hogy kit gyilkol ki.

Erre jön aztán a probiotikum, amiből a piacon elérhető termékek 80%-a tökéletesen haszontalan, pedig alapvetően jó elgondolás lenne még akkor is, ha nem telepszik le a vastagbélben a kívülről bevitt probiotikum (mert nem telepszik le, ezt még kutatják, hogyan lehetne őket letelepedésre késztetni), csak áthaladva segíti megerősödni az őshonos flórát.

Ha jó probiotikumot szeretnél, akkor érdemes olyat választani (és hónapokig szedni, ha ennyire hosszú ideje tart a problémád), amiben legalább 20 milliárd CFU baktérium található. (Vagy legalább 5 milliárd, ha mikrokapszulázott a termék.) Az is előnyös, ha gyomorsaválló a kapszulahéj, illetve van benne némi prebiotikum is.

Ha érdekel ez a kezelési mód, akkor a kaják, amik roncsolják a bélfalat és támogatják a rossz flórát: cukor (méz, szőlőcukor, szigorúbb esetben édes gyümölcsök stb. is), fehér liszt, fehér rizs, könnyen felszívódó szénhidrátok, krumpli, kukorica, tejtermékek - első körben.

Plusz néhány probiotikum, ami megfelel a fenti kritériumoknak: NOW Probiotic-10 (25, 50 vagy 100 milliárd CFU), YiYa LGG probiotikum vagy a NICS probiotikumai pl.

2019. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Na, ha esetleg nem sikerült volna megérteni, hogy milyen hosszútávú következménye van egy legyengült bélflórának:

legyengült bélflóra -> elszaporodó patogén flóra -> lebontási hiányosságok miatt megjelenő toxikus anyagok -> bélfal áteresztőképessége rendellenesen megnő -> intoleranciák, allergiák, fejfájás, gyulladások, bélproblémák, autoimmun állapotok stb. esetleges megjelenése.

2019. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!