Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van ezzel így? (balkeze...

Más is van ezzel így? (balkezesek)

Figyelt kérdés

Én bal kézzel írok és minden fontosat is azzal csinálok, de jobb kézzel vágok (ollóval, késsel). Viszont vannak olyan tárgyak, eszközök (szemöldökcsipesz, kenőkés, pizzavágó, zöldséghámozó), amikről egyáltalán nem tudom, hogy melyik kezembe fogjam.

Más is van ezzel így?



2020. júl. 3. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

persze,ez semmi komoly. mindent tudok a jobbkezemmel csinálni,csak írni nem,amúgy vagy balkézzel vagy jobkézzel csinálok mindent,éppen ahogy fogom azt a tárgyat.

sok dologhoz hozzászoktam,hogy a jobb kezemmel csináljam,mert amikor kisebb voltam akkor a szüleim és a nagyanyám rámerőltették,hogy azzal a kezemmel csináljam a dolgokat.

2020. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok balkezes, de apukám és nagypapám igen - ők is "össze-vissza" használják a két kezüket. Papám írni is legtöbbször jobb kézzel szokott mert ráerőltették gyerekként, de amúgy a bal keze ügyesebb. Apum pont fordítva, néha el is felejtem hogy balkezes mert kézzel írni ritkán látom, azon kívül meg sok mindent jobb kézzel csinál. :D
2020. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én balkezes vagyok, és szinte mindent bal kézzel csinálok, nálam szerencsére nem erőltették a jobb kéz használatát. :)

Nem tudom melyik a gyakoribb balkezeseknél, én kés-villa használatnál a kést jobb kézben tartom, villát pedig a balban.

2020. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szerintem kétkezes vagyok. Azt vettem észre, hogy írás, szeletelés jobb kézzel megy, de a nagyon finom kézimunkákat szinti mindig bal kézzel csinálom. :)
2020. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én balkezes vagyok.Mindent balkézzel csinálok.Csak a fenéktörlést csinálom jobbal.
2020. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ballal írok, de minden mást jobbal csinálok, használok (olló, kés, labdadobás, evőeszköz stb.). Talán még integetni szoktam bal kézzel, ebben nem vagyok biztos.

Nagyanyám nekem is erőltette a jobbat kicsiként, szüleim szerencsére nem, nagyon kiakadtak. De sajnos gyerekkoromban emiatt komoly diszgráfiám volt, kezelni kellett és a mai napig nem túl jó az irányérzékem, megesik, hogy felcserélem a jobb-balt.

2020. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!