Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha adnának neked valamit,...

Ha adnának neked valamit, miért nem fogadod el?

Figyelt kérdés
Pl egy csokit.

2020. júl. 4. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ismerlek
2020. júl. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell és nem szeretnék vesződni azzal, hog, új gazdát keressek neki.

2. Olyantól van, akitől nem szeretnék semmit.

2020. júl. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szükségtelen/szemét/porfogó, de még ekkor is helyzetfüggő, nem szeretném megsérteni sem.
2020. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En alapbol elszoktam fogadni.


Ha nem fogadom el, annak pl az az oka, hogy nem tudom megoldani a szitut.


Pl interjun megkinalnak kàvéval vizzel stb.

Jàrtam màr ugy, hogy elfogadtam vmit es nem tudtam belöle inni, mert amikor beszeltek hozzam, ugy ereztem bunkosag lenne(lekezelö),hogy ahelyett hogy figyelnék, ott szürcsölgetek "mint aki otthon van", amikor meg en beszéltem valaszolgattam, megint nem tudtam inni.

Aztan azon szorongtam, hogy kertem vmit, erre ott hagyom ugy, hozza sem érek, ez milyen màr. Megint bunkosàg.

Azota semmit nem kérek interjukon pl.

2020. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A főnökömtől a jogos járandóságon kívül, már semmit nem fogadok el. Megtanultam, hogy bármilyen ajándékát többszörösen kell visszafizetnem.
2020. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy csokit vagy azért nem fogadnék el, mert fogyózok, cukros vagyok vagy tejallergiás, vagy ha olyan adja, akitől gyanús lenne, mert nem ismerem, vagy pont ismerem, de haragszom rá.


Egyébként meg sokszor ára van egy ajándéknak, szívességnek. Pl. ha az illető udvarol, jogosan, de tévesen hiheti azt, hogy nyitott vagy rá. Vagy ha munkakapcsolat, akkor lehet megvesztegetés, előnyszerzés, ki nem mondott barter (amikor nem pénzzel akár fizetni).

És vannak az olyan ajándékok is, amikor a másik csak azért adja, mert nem kell neki (pl. kinőtte, nem tudja hova rakni), de neked se, mert mondjuk nem az ízlésed, nem fogod tudni te sem használni.

2020. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!