Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfogadjak egy olyan béremelés...

Elfogadjak egy olyan béremelést amit csak azért adnának oda mert beadtam a felmondásom?

Figyelt kérdés

Emelést kértem és nem kaptam. Beadtam a felmondásom. Most úgy tűnik mégis megkapnám az emelést. Csak nem tudom elfogadjak-e így egy emelést? Akarok -e maradni annál a cégnél amely cég egy fillért nem adott volna magától csak amikor már kinn volt a balta az asztalon?

Szóval ez a balkáni mentalitás (csak az erőből értünk )zavar engem.

Felmerül a kérdés van-e másik hely ha innen eljövök. VAN! Lenne.

Ezért is dilemma. Többet nem adnak ott se mint itt adnának emelve, de hátha az nem egy ilyen mentalitású hely.


2020. jan. 4. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Emelést kèrtél. Ellentmondana a logikanak ha màr meg nem jo nem fogadod el.

Akkor minek kèrted?

2020. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez üzlet. Nem kell önerzeteskedeseket belevinni.


Mint a sakk. Igy lepsz ugy lepsz az ellenseg mast lep akkor te megint màst.

Nem picsogni kell. Nem érzelmeken alapszik egy munkahely. Az nem pàrkapcsolat.

2020. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A másik nem fizet többet, és bizonytalan. Maradj, ahol vagy! A bért a piac alakítja ki. A cégnek az a dolga, hogy nyereséget termeljen. Emelni csak akkor emel, ha nagyon kell.
2020. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyeneket csinálnak, fogad el.
2020. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"A másik nem fizet többet, és bizonytalan“



Még nem fizet többet. De ott már 3 hónapos próbaidő után kapásból +10% emelés van, míg itt helyben meg semmi, csak amit kiharcoltam. Ott meg a kezdő annyi mint itt az emelt és akkor még jön a 10%.

2020. jan. 4. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérj még ra 10%-ot.
2020. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj.

Én amikor kaptam jobb ajánlatot, odamentem a főnökömhöz, hogy ez van. Tud-e ilyet adni. Tudott...

2020. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kétszer volt ilyen. Vendéglátóhelyen dolgozok, egyszer volt, hogy nem akartak béremelést adni, ki léptem, át mentem a konkurenciához, hivogattak sokat, hogy jöjjek vissza, kértem emelést + egyszeri 100000 ftot, megkaptam, ezért vissza jöttem, 5 hónapot dolgoztam a másik helyen közben. 2 év múlva megint ez volt, nem akartak emelést adni, megint voltam egy másik helyen, két körös állásinterjún megfeleltem, vittem a papírt az itteni vezetőnek, hogy akkor felmondanék, mert ide már várnak itt a felvételi papírom, ennyivel többért... Kaptam emelést még többet is,mint az ottani felvételi fizetésem lett volna... Szerintem fogadd el, ha akarsz úgyis ki léphetsz bármikor.
2020. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van (multinál dolgozom mérnökként). Amikor beadtam a felmondást (alapos mérlegelés után), nettó 100 ezerrel emeltek, kértek, hogy maradjak. Én maradtam, mert magával a munkahellyel, kollegákkal nem volt bajom, és a munka is tetszett kifejezetten.
2020. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindentől függetlenül persze proli dolognak tartom a cég részéről, nem nevezném munkaerő gazdálkodásnak. (előző voltam.)
2020. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!