Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kellene barátkozni...

Hogyan kellene barátkozni olyan társaságban, ahol semmilyen értelmes témáról nem lehet beszélgetni, csak a magánéletről?

Figyelt kérdés

Kérdés:

„Szálljak le a földre? Az alábbiakban leírtam hogy mire értem ezt. Valaki már megvádolt azzal hogy én én mindig csak a saját véleményemet akarom visszahallani másoktól is...

Nem érzem magam átlagosnak, nem látom értelmét mások hülye vicceinek, meg hogy csak állandóan a munkájáról tud beszélni. Akármi értelmesebb témáról beszélek, külföldi utazás, politika, nyelvek csak néznek és nem szólnak semmit...erre értem hogy ne ilyenekről beszél.”


Az egyik válasz:

„Az emberek beszélgetések által ismerik meg egymást és annak alapján szimpatizálnak, vagy nem szimpatizálnak egymással.

Előbbi esetben szoktak kialakulni a barátságok, amiket ha te elutasítasz, mert téged nem érdekelnek mások, akkor nagyon magányos életed lesz!

Ettől függetlenül ezzel nincs baj, ha neked ez felel meg, csak azt vedd tudomásul, hogy nem vagy ezzel több másoknál.”


Ebből a kérdésből született az én kérdésem. Nekem soha nem voltak barátaim csak a neten, pontosan azért, amiről a kérdező ir. Senkivel sem lehetett értelmes témákról beszélni. Neten sokféle csoportnak a tagja vagyok, ott folynak értelmes társalgások, de élőben csak és kizárólag a magánélet kitárgyalása és azoknak a kibeszélése folyik, akik éppen nincsenek jelen. Én pedig az ilyen társaságokba nagyon nem illek bele. Tudom, hogy ettől nem vagyok jobb másoknál. Viszont nem tudom, hogy lehetne ezeket a helyzeteket, ha nem is megszeretni, mert az szerintem lehetetlen, de legalább elviselni napi X órán keresztül. Barátság pedig részemről teljesen kizárt ilyen emberekkel. Már volt több, mint tiz munkahelyem, és mindenhol ugyanaz volt a helyzet. Az emberek semmi másról sem beszéltek, csak és kizárólag a magánéletükről, vagy ami még rosszabb, azt aki nem beszélt róla önként és dalolva, azt egész nap faggatták. Tehát akkor a válaszból kiindulva, ha más értelmes témáról nem szólnak ezek a beszélgetések, akkor abból lesz barátság, ha szimpatikus egymás magánélete? Sokszor megkaptam, hogy milyen mogorva vagyok, pedig csak arról van szó, hogy nem érdekelnek mások magánügyei, és azt szeretném, ha másokat sem érdekelne az enyém. Más témát viszont hiába vetek fel, nem érdekel senkit, úgyhogy bezárult a kör. Mit tudnék tenni, hogy ez változzon?



#barátkozás #kolléga #magánügyek
2020. júl. 4. 10:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%
Akkor szívni fogsz mert minden munkahely ilyen.
2020. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Eleve nem ertem, akkor miert akarsz baratkozni. Jarj el ilyen egyszeri beszelgetos programokra, ahol valaki eload egy temaval kapcsolatban (mindenfele ilyen program van, olyat is talalnal, ami teged erdekel), aztan a kozonseget is kikerdezi, beszelgettek. Na, ott nem kell fecsegni, se baratkozni, eszmecsere 1-2-3 oran keresztul, aztan megy mindenki a dolgara.
2020. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

""miert akarsz baratkozni"

Mert elvárják. Mert erőltetik a hülye csapatmunkát, meg közösségi életérzést, meg hasonló marhaságokat. #11. Igazad van, tényleg ez van. De még nem vesztettem el a lelkesedésem, hogy talán találok egy jobb munkahelyi kollektivát, vagy, hogy sikerüljön egyéni munkát találnom.

2020. júl. 4. 19:39
 14/15 anonim ***** válasza:

kérdező

[link]

2020. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenből menekülnék.
2020. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!