Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor fogok felnőni végre?

Mikor fogok felnőni végre?

Figyelt kérdés

Mikor fog kialakulni egy szilárd karakterem?


Amikor nem bizonytalanodok el minden döntésemen, nem agyalok túl dolgokat?

Amikor merek beszélni és mondani, hogyha valami nem jó vagy éppen jó?

Miért hallagtok és lapulok mindig a háttérben?

Miért nincs bátorságom előhozakodni a véleményemmel?

Miért érzem magam egyedük állandóan és miért nem tudok érzelmileg kitárulkozni, közelebb engedni embereket magamhoz?

Miért nem tudom, hogy mit akarok?


Mikor fogok már végre felnőni?

Mégis mi kell hozzá, hogy ezeken változtatni tudjak?


Én ebbe beleőrülök, de tényleg. Sírni tudnék egész nap ezek miatt, mint egy csecsemő.


Ti küzdöttek ilyen gondokkal? Nektek voltak ilyen kérdéseitek magatokhoz?


18 éves lány


2020. júl. 7. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 vagyok, és még mindig nem érzem magam annyira felnőttnek. Én arra jutottam, hogy az a teljesen magabiztos és felelősségteljes állapot az nem létezik.


Ha végignézel pl. a rokonaidon, észreveheted, hogy mindenkinek vannak gyerekes tulajdonságai. Például a nagymamám nem bírja elviselni, ha nem ő van a középpontban. Anyukám mindig mindenkinek meg akar felelni. Apukámnak ha azt mondjuk, hogy ne azt a pulcsit vegye fel, akkor csakazértis abban marad. Szóval ezek ilyen aprosagok, de szerintem az embereknek egy-egy tulajdonsága egész életében ilyen gyerekes marad, és ez nekem pl. Egy kicsit megnyugtató.


A magabiztosságod viszont mindenképp változni fog. 18 évesen én egy hivatali ügyintézésen is napokig görcsöltem, aztán annyit kellett azóta, hogy már rutinból megy.


Eddig valószínűleg egy társaságban voltál (osztály), most viszont ez is folyamatosan változni fog, úgyhogy akaratlanul is megtanulsz majd új emberekkel érintkezni, stb.


Most nagyon össze-vissza írok, bocsánat, de a lényeg, hogy teljesen normális amit érzel, és hidd el, hogy mindenki más is ezt érzi. :)

2020. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te olyan magadban puffogó alkat vagy mi?

Mikor üvöltöztél-sikítottál egy jót?

Mert, ha soha, akkor ideje elkezdeni, akár egy kihalt mezőn, de ahogy csak bírsz;)


Ezzel megtanulod kiadni a hangot magadból s már csak a tartalmat-gondolatod-mondandót kell hozzáadnod, de nem üvöltve persze bár helyzetre válogatja majd:)

2020. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, és ha ilyen mértékben nem is, de nagyon sokszor el szoktam bizonytalanodni én is magamban. Komoly, érett felnőttnek pedig egyáltalán nem érzem magam.
2020. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy folyamat. Nem úgy alakul ki, hogy hopp betöltjük a 18-at aztán pálfordulás és volt gyerekkor nincs gyerekkor. A tapasztalatok, az élet megedz és ezek kapcsán fog szépen lassan kialakulni.
2020. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!