Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Úgy érzem, sosem fogok felnőni...

Úgy érzem, sosem fogok felnőni "úgy igazán". Hogyan "nőhetnék fel" az alábbi körülményekkel?

Figyelt kérdés

Az idézőjel azért szükségeltetik, mert személyiségre értem nem fizikailag.


Abba az érdekes helyzetbe kerültem, hogy kicsit olyan, mintha a világ megállt volna. Kicsit olyan, mintha még mindig 17 évesnek kezelne a családom. Ami mondjuk még jogos, mivel idén májusig még tanulok, de vannak aggasztó jelek.


Az egyik, hogy máig megmaradt az a szokás, hogy telefonálok, mikor hazafelé jövök és felszálltam a buszra.


Szinte semmit nem hagynak, hogy én intézzem, illetve ha mégis akkor azt végig követik. És mindig úgy vagyok kezelve, hogy "na biztos elrontja"... (Ez inkább fizikai munkáknál van a ház körül)


Na jó, nem dumálok össze-vissza, inkább kimondok amit valójában akartam, csak nem tudtam.


Tartok attól, hogy örökre anyámmal fogok élni. Nem tartom ezt normálisnak, ahogy ő sem, mindig mondja, hogy majd elkötöltözöm akkor így meg úgy, ahogy én is mondom, de úgy érzem, hogy sosem fog sor kerülni rá. Kimondom: Félek a magánynak attól a fajtájától, ami rám vár, ha egyszer mégis elköltözöm. Egy ideig biztosan vicces Mr.Bean/Jon Arbuckle módon élni, de hosszabb távon őrjítő. És sajnos nem úgy néz ki, hogy lesz bárkim is. Volt már kapcsolatom, jó is volt, de nem tudom elképzelni, hogy van még olyan nő, aki el tud viselni, akivel lehet még ismerkedni úgy "lassan", kicsit esetlenül, szinte mindenhol elvárt a "keménykedés", és "gyorsan a tárgyra térés" (különösen tőlünk srácoktól várják ezt el) és semmi izgalmas várakozás, semmi mélyebb dolog, csak primitív és gyors randik és minél előbb szex. Nekem ez túl gyors.


Saját házra nem nagyon lesz pénzem, az albéret egyedül nem megfizethető (kapcsolatban még igen, mert 50-50%ra csökken a teherviselés).


De még akkor is, ha elköltözöm, akkor sem tudom mi lesz. El kellene szakadni, de nem tudom, hogyan. Ha jobban belegondolok anyám és nagybátyám sem szakadtak el sosem, most is egy olyan házban élünk amit nagyapám vett, nagybátyám pedig minden nap nagyanyámnál ebédel és ha nem jelentzik pár óráig, akkor nagyanayám képs a munkahelyére is betelefonáni. Én ezt nem hagynám, de aanyám se tenne ilyet.


Valahogy nem szeretnék "anyuka kisfia" lenni és igzából anyám se szeretné. De nincs perspektívám. Ismerkedni sem tudom, mert mindig el kell mondjm, hogy hova megyek. És igazából félnék mikor egyszerre lennének jelen anyám meg a "barátnőm", akkor hogyan is viselkedjek, ki mellé álljak? Utálok vitatkozni vagy másokat megsérteni.


Bocsánat, ha értheteten káosz amit írtam. Privátban szívesen válaszolok, "belekérdezős" dolgokra.



2017. ápr. 24. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Most hány éves vagy?


Jon egyébként nem a szüleivel él, és barátnője is van. Szóval van remény. :)

2017. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magánytól ne félj. Én is évek óta egyedül élek, és imádom. Nagyon jó ám a magad urának lenni. Nyilván van benned félsz, hiszen még nem tapasztaltad, de emiatt ne aggódj! :)


Nyiss mihamarabb lakáselőtakarékosságit, és fogsz tudni venni lakást.sok sikert! :)

2017. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sajat eletedert egyedul te sajat magad felelsz

Ha gyava vagy akkor 46 eves korodik anyad szoknyajan fogsz logni

Minnel jobban huzod az onnalosagot annal nehezebb lesz elszakadni.

Novesz tokot kamaszodj vegre es legy ferfi

2017. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj barátnőd legyen, hogy együtt élj valakivel. Legyen lakótársad. Egyedül sem vagy, és a költség is megoszlik. Menj el dolgozni. Az már ad egy kis "magamnak keresem a pénzt!" érzést, az önállósodás szele. Ne kezd egyből úgy, hogy anyád meg a barátnőd veszekedni fog. Honnan tudod, hogy nem jönnek majd ki jól? Az anyáddal úgy viselkedj, mint anyáddal, a barátnőddel pedig úgy, mint a barátnőddel. Érzed majd, hogyan kell. Beszéld meg anyukáddal, hogy már nem vagy kisgyerek, és ne féltsen annyira, mert akkor sosem növesztesz magadnak tököt, és a szoknyáján fogsz lógni, amíg világ a világ. Nem kell ez a telefonálgatás, tán csak nem rabol el egy gyerekrabló. Egy felnőttet. Majd ha olyan környezetbe kerülsz, pl. munkahely, hogy nem lesz ki más intézze a dolgaidat, akkor majd talpra kell állnod, ha így, ha úgy.
2017. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom nem olyan rossz ám a magány! :) De a lényegre térve: Hogyan szakadj el? Lassan, fokozatosan, ne egyből úgy, hogy beállítasz az ajtón: -Anya, holnap költözök! Lassan, de biztosan, szoktasd magad a tényekhez, hogy lassan elköltözöl, és az Anyukádnak is szólj, hogy pl: 4 hét múlva albérletbe megyek. A pénz dolgot szerintem diákhitelbe lenne a legkönnyebb. Remélem tudtam segíteni, ha valamit nem értesz, vagy kérdésed van, akkor írj nyugodtan privátba. Sok sikert. :)
2017. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!