Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi úgy, hogy semmire...

Más is érzi úgy, hogy semmire sem jó és az élet egyre csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokaknak vannak ilyen gondolatai,félelmei,aggályai,még ha nem is vallja be.Akit sok kudarc ért,az szokta úgy érezni,hogy semmire sem jó.Nekem is volt ilyen korszakom.
2020. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan érzik így, negatív spirálnak is hívják, történik valami rossz peszsimistább leszel, és utána ár a rosszat veszed észre jobban, arra is számítasz, és kicsit még örülsz is mikor rossz történik, mert bizonyítja hogy igazad volt...nehéz visszafordulni ebből, és sajnos nagoyn mélyre tud vezetni.
2020. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én kb másfél-két éve süllyedek és nem tudom, mikor lesz vége.
2020. júl. 8. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem
2020. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Akkor lesz vége ha kizökkented magad a komfortzónából, abbahagyva az önsajnálatot.
2020. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Volt ilyen korszakom nekem is. Sőt vannak életszakaszok, amikor szinte mindenkinél előfordul rövidebb-hosszabb ideig - különböző mélységben. Nagyon elkeserítő lehet ilyen régóta ebben a negatív spirálban lenni, mintha nem lenne esély vagy remény a változásra(?)... A gödör mélyéről nagyon messzinek és elérhetetlennek tűnik a fény, és a saját értékeidet is nehezebb észrevenni. Érdemes lenne keresni valakit a közelben, egy jó barátot, régi kedves rokont, akivel lehet beszélgetni, akinek a visszajelzésére lehet számítani.

Vagy coachingban szokták javasolni a pozitív naplót: minden nap sorra venni,és leírni mondjuk 10 dolgot, ami tetszett, jó volt, jólesett; vagy amit jól oldottam meg (a cipőfűzés is számít ;)) Van most 10 pozitív dolog amit sorra tud venni?

Van a neten egy jó hangulatmérő teszt, és a honlapján tanácsok is, ha szükséges: [link]

Az, hogy írt ide, a GYIK-ra, már azt jelenti, hogy megtette az első lépést a javulásért, erőt és kitartást kívánok, majd derűs napokat, éveket!

További segítségért és programokért keresse fel a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívja telefonos lelki támogató vonalainkat

2020. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
6: azzal, hogy kiírta a gyakorira csupán panaszkodni akart, és azt akarta elérni, hogy sajnálják. Nagyon kevés embernek sikerül valóban erőtvenni magán, és belátni, hogy a pozitív dolgokért tennie kell. Nem azzal kell kezdeni, hogy kapásból idegeneknek szórja a mantráit. Olvasd csak vissza, milyen mondatai vannak a kérdezőnek. Szerinted változtatni akar? Dehogy akar :/
2020. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!