Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek, hogy most már a koronavírus, és az általa kiváltott korlátozások irányítják az életünket?

Figyelt kérdés

2020-tól a koronavírus egy teljesen új időszámítást indított el. A kapitalista áljólét, és a szabadság lehetősége megszűnt. Azt látom, hogy az emberek nem tudnak alkalmazkodni. Nem tudnak hozzászokni a kialakult helyzethez, és azzal áltatják magukat, hogy a koronavírus egyszer csak elmúlik, és minden varázsütésre visszaáll a korábbi kerékvágásba. De ezt rengeteg szakember is elmondta, hogy ez nem így lesz. A koronavírus mindig jelen lesz, és pusztítani is fog, ha nem védekezünk.

Ezáltal rengeteg dologról muszáj lesz lemondanunk ha élni akarunk. Véget kell vetni az állandó mozgásnak, a szórakozásnak, a közösségi életnek. Annak, hogy indokolatlanul tömegek verődjenek össze szórakozóhelyekre ugrálni, kocsmába vedelni, vagy mozikba filmeket nézni. Más országokba utazni pedig már gyakorlatilag egy halálos ítélet.

Bezárkózás, elszigeteltség, távolságtartás. Mostantól ez az egyetlen életforma ami működőképes. A napi munkavégzésen kívül minden egyes percet otthon kell tölteni. Hiszen kimutatták, hogy a koronavírus a levegőben is terjed. Innentől kezdve minden egyes szabad levegőn történő belélegzés veszélyes lehet.

Az emberek viszont valamiért nem tudják elengedni ezeket a dolgokat. Mikor jutunk el odáig, hogy végre mindenki felfogja, hogy társadalmi átalakulás jön? Ez egy háborús helyzet, és a háborúk is évtizedekig, sőt évszázadokig tartottak. Most meg komolyan elhiszik, hogy pár hónap lesz az egész, és itt a GYK-n is két naponta megkérdezi valaki, hogy mikor lesz már vége. Pedig most inkább az átálláson kéne dolgozni. Megtalálni az utat a túlélésért folytatott kűzdelemhez, az élvezetek hajszolását pedig elfelejteni.



2020. júl. 11. 23:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Azért ez nem ilyen egyértelmű. Sok szakember elmondta amit írsz, de sok szakember meg azt mondta el, hogy nem így van.
2020. júl. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

A belarusz elnokot idezve inkabb haljunk meg alva mint eljunk terdelve, mellesleg a virus kozel se olyan halalos mint amilyennek vartuk, illetve a gazdasagi hatasoktol tobben halnanak meg ha minden leallna ugyanis ilyen ez a fogyasztoi tarsadalom amit kialakitottunk.


Am biztos lehetsz benne h elmulik a virus egyik pandemia se maradt fent par evnel tovabb hiszen elmutalodik vagy gyengebb iranyba es akkor nem halsz bele vagy erosebbre de akkor meg konnyu izolalni, a vakcinat gyogymodokat meg se emlitem.

2020. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Mert hülyeség, azért. Lesz vakcina egy éven belül, akkor eltűnik a vírus.
2020. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de orvos vagyok, és egy 1 százalékos mortalitású víruska miatt nem fogom összeszarni magam, ez nem ebola. A kezdeti megszorítások sem azért voltak, mert olyan durva lenne a vírus, hanem mert az egészségügyet nagyjából gatyába kellett rázni. Arról nem is beszélve, hogy részemről vállalom a kockázatot, hogy akár 30 évesen meghalok, mint valami rettegő szerencsétlenségként éljem az életem. Ami változik, az kb annyi, hogy nehezebb lesz külföldre utazni egy darabig. Nagy cucc. Az áprilisihoz hasonló nagy leállás nem lesz már, szimplán azért, mert nem bírja ki a gazdaság, ráadásul orvosi szempontból is idiótaság bezárni, mert több ember fog meghalni a bezárás miatt, mint emiatt a víruska miatt.


Szóval kedves kérdező, jó rettegést otthon. Mi többiek meg éljük az életünket.

2020. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem tudom, hogy a tavaszi zárásra végső soron mi szükség volt, de ami tényszerű, hogy most több megbetegedés van, és igazából senki le se szarja az egészet, a média már nem foglalkozik vele, a politika is egyre kevésbé, az emberek meg főleg nem, és érdekes módon mégsincs világvége.

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy akkor tulajdonképen mi történt tavasszal, de csak konteók jutnak eszembe sajnos...

2020. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Mert önzők és/vagy képtelenek a változásra. Esetleg képesek rá, csak nem szoktak hozzá, ezért nagyon nehéz nekik.
2020. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%

A 4-es orvos? Így beszél egy orvos? Ja, hogy 30 éves!

Kisapám, te még nem vagy orvos, majd 5-10 év múlva, ha tanulsz egy kis alázatot meg művelődsz.

2020. júl. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Hetes, mi van nem tetszik, hogy van aki nem retteg össze-vissza mint tí? :-D Meg mi ez a művelődsz duma? Szánalmas. Nos megsúgom, hogy nem te nevezel ki. :-D
2020. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

"Bezárkózás, elszigeteltség, távolságtartás. Mostantól ez az egyetlen életforma ami működőképes. A napi munkavégzésen kívül minden egyes percet otthon kell tölteni. "


És magától kihal az emberiség. Nem lesz ismerkedés, nem lesz párkapcsolat, nem lesz gyerekvállalás. Legalábbis még nem hallottam olyat, hogy egy pár 1,5-2 m távolságból összehozott egy utódot. Vagy lehet, hogy benne lesz a munkaköri leirásokban a kötelező munkahelyi szex?

2020. júl. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

A krónikus betegségekkel küzdő emberekre és az idősekre komolyabb hatással lehet. Viszont egy egészséges szervezet megoldja ezt a betegséget is. December végén nekem nagyon hasonló tüneteim voltak és ugye mondták azt is, hogy valószínűleg már december végén voltak megbetegedések. Nem tudom, hogy valóban az volt-e nekem de elmondhatom, hogy 1 hét alatt túl estem rajta. A légszomj nem volt egyszerű de ezen kívül nem volt más ami nagyon durva lett volna. Aszthmásként és allergiásként a légszomjat is tudtam kezelni magamtól.

Elmondhatom, hogy az influenza 2 hétre ledöntött és nagyon gyenge és beteg voltam tőle.

Túl van ez a korona vírus reagálva.

És nagyon remélem, hogy a paranoia amit e virus köré kerítettek a média által, nem fogja az embereket befolyásolni a jövőben.

Közösségi életét élni ismerkedni emberekkel, kirándulni, a természetben járni, utazni- ezek jó dolgok tudnak lenni a megfelelő emberrel/emberekkel. Élményt szerezni kell az életben és az ne a 4 fal között otthon történjen, vagy ne a félelem, a paranoia legyen az ami visszatartana minket az ÉLETTŐL.

mint írtam, hatása lehet, hogy durvább az idősekre és krónikus betegekre nekik, vagy rájuk nézve jobban kell vigyázni.

Nem szabad hagyni, hogy a média ennyire átformálja a gondolkodásunkat és az életünket.

2020. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!