Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg rendszerez...

Hogyan tanuljak meg rendszerezett lenni, rendet rakni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, de egyszerűen képtelen vagyok bármilyen rutint tartani. Nagyon szeretném megváltoztatni az életem, évek óta tudatosan próbálkozom is.


Szeretnék egészségesen enni, leszokni a cigiről, és a lakásban is rendet tartani, de úgy érzem hogy annyi mindenen kéne változtatni, hogy egyszerre túl nagy feladat, és a próbálkozások után mindig visszazuhanok.


Hogyan váltsak életmódot? Hogyan tehetném természetes szokássá azokat a dolgokat, amik másoknak természetesen jön? Tudtok bármit tanácsolni? Bármilyen könyvet, technikát, ami segíthet?



2020. júl. 12. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Először mondjuk szokj le a cigiről, majd élj egészségesen. Apránként menni fog!
2020. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

"... de úgy érzem hogy annyi mindenen kéne változtatni, hogy egyszerre túl nagy feladat, és a próbálkozások után mindig visszazuhanok."


Én is ez vagyok. Én úgy tudom, hogy ez is perfekcionizmus, amit túlkompenzálsz. Ennek olvass utána, hátha megtalálod a megoldást (én is elkezdtem). Bizonyos dolgokban már sikerült változtatnom. Én pl. sosem ágyaztam meg, nem húztam lepedőt se ágyneműt, úgy aludtam ahogyan megtalált az álommanó. Mostanra vettünk egy ágyat és kialakítottuk az esti rutint, az ágyneműhúzás, váltás már megy.

Szerintem neked is így kéne, kiválasztasz egy fontos dolgot és azon változtatsz. Mondjuk tényleg kezdd a cigivel, és amíg arról le nem szoksz, ne foglalkozz a többivel.

2020. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a tip segített,hogy minden nap takarítok 5 percet.Persze nem mindig van mit takarítani.A másik pedig az,hogy inkább kerüld el a rendetlenséget.Értem úgy,hogy nincs olyan hogy "majd megcsinálom.".Persze ezt az elején nehéz betartani,de olyankor arra gondoltam."Tudok én valami hasznosat csinálni ehelyett?" a válasz többségbe nem volt,a lustaság meg nem indok arra,hogy ne is csináljak meg valamit.
2020. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Építs fel egy listát, mit szeretnél változtatni, majd kezd el lépésenként. Egy könyv hozzá jó:

Petr Ludwig: Vége a halogatásnak.

2020. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hataridonaplo, celok felirasa (rovid es hooszutavu), jo napi rutin (ha delben kelesz semmire nem marad idod, de ha reggel 8kor,akkor van extra 4 orad), es akaratero, hogy a kituzott celokat veghezvidd.
2020. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre semmiképpen se ess neki.

Kezdd a legkönnyebbel, ami sikerélményt nyújt, önbecsülést erősít, és önbizalmat ad a továbbiakra.


A szokásokat elhagyni nem, csak átalakítani lehet. Tehát cigi helyett más elfoglaltság (pl. rágózz), egészségtelen ételek helyett hasonlóan finom, de egészségesebb kaják, stb.


Mindig egy kis lépést tegyél meg előre, ne akarj hirtelen mindenen változtatni.


Cigizz ritkábban.

Hagyj el egy-két, súlyosan egészségtelen ételt.

Találd meg néhány dolognak a helyét, és azokat mindig tedd is vissza oda.

És így tovább.

2020. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!