Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Ti hogy rendszer...

Egyetemisták! Ti hogy rendszerezitek a dolgaitokat?

Figyelt kérdés

Én már megpróbáltam külön füzetekkel, de ugye szinte alig teltek be, pakoltam már külön lapgyűjtőbe (nem tudom mi a neve, azt hiszem dosszié) de úgy is nagy katyvasz lett az egészből, meg rossz hogy nem tudom melyik oldal van előbb, ha kitépem a lapokat, és ha véletlenül felcserélődnek teljesen elveszek miközben olvasom. Egyszer egy csomó jegyzetet elhagytam és fogalmam sincs hogy hogyan történhetett meg.

Csak én vagyok ilyen szétszórt ilyen téren? Nektek mi a technikátok? 19/L



2019. febr. 15. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy füzetbe írok mindent, mindig felírom az óra címét meg a dátumot, így tudom később azt is, hogy mikor miről volt szó. Ha betelik, kezdek egy másikat, egyszerre csak egy füzetbe írok. Így csináltam az első félévben is, bevált.
2019. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én lapokra jegyzetelek, amiket gyűrűskönyvben tárolok elválasztókkal. Így nem keverednek a tárgyak egymással, a lapokat sem hagyom el, és a követhetőség kedvéért mindig felírom a lap szélére, hogy hanyadik előadás; (vagy éppen dátumot írok fel), valamint azt, hogy az adott előadáson hanyadik oldalt jegyzetelem.
2019. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én lapokra írok, tantárgyanként.

Nem kevertem el őket soha.

2019. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legjobb a tiszta A4-es lap. Egyetemen is azt használtam jegyzetelésre és munkában is arra írok, számolok. Ami fontos azt összetűzöm, lefűzöm.
2019. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Illetve jó ha be tudod scannelni. Én mindent scannelek, digitálisan nem nagyon veszik el.
2019. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hehe, én is végigmentem már minden módszeren. Az vált be, hogy számozott lapokra írok, és tantárgyanként egy-egy átlátszó bugyiban gyűjtöm őket. Ha plusz lapon anyagot kapok, az is megy bele. van dossziém is, de ezt nem hordom, hanem mindig csak az az napi tantárgyak csomagjait.
2019. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Spirál füzetek. Ami nem telik be azt a következő félévben folytatom egy masik tárggyal és az addigi papirokat kitepem, bugyiba teszem és elteszem. Füzet elején a tárgynevet lehibajavítózom és ráírom az újat. Nem hiszem hogy ez annyira fontos dolog lenne, hogy pánikolni kellene miatta.
2019. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Külön füzetekbe írok, és ha nem telik be, akkor a következő félévben folytatom egy ráépülős vagy ugyanabba a tárgycsoportba tartozó tárggyal.
2019. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-3 spirál füzetem van, olyan tárgynak, amiből van például gyakorlat és elmélet is, úgy oldom meg, hogy az elején és a hátulján is elkezdem írni, csak hátul fejjel lefelé, és vagy hagyom „összeérni", vagy, ha tudom, hogy nem lesz ol,an sok anyag, akkor a közepébe megy egy marker és ott elkezdek valami mást. Így ezt a 2-3 füzetet mindig magamnál hordom, és nem kell pakolásznom
2019. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!