Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyakran szelektáltok,...

Milyen gyakran szelektáltok, dobjátok ki a ruhákat, tárgyakat? Mennyire kötődtök az emléktárgyakhoz?

Figyelt kérdés

2018. febr. 7. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szelektálást tartok egy èvben egyszer. Hogyha közben valami kilyukad vagy el romlik akkor nyilván év közben is kidobom. Emlékeket általában nem dobok ki.
2018. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
10 évente egyszer
2018. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak végső kényszerhelyzetben, az örök életre készülök.
2018. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a kérdést. Én évente szelektálok, mindent eladományozok amit nem használok, és kidobok ami használhatatlan. Igyekszem minél kevesebb tárggyal körülvenni magamat. Tudatosan nem kötődök egy tárgyhoz. Régen nem így volt, de változtattam. De sajnos nem saját lakásban lakunk, így el kell tűrnöm "mások" cuccait, amit sajnos nem dobhatok ki. így elég frusztrált vagyok emiatt. Nagyon szeretnék minimalista módon élni. Azt vallom, hogy kevés tárgy - könnyű takarítás.
2018. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a sok porfogót, szeretem ha tiszta a környezetem és nincs sok kacat, szóval én minden hónapban kiszórom ami nem kell. Komoly emléktárgyaim nincsenek, a régi iskolai kacatokat a padláson tartom egy dobozban.
2018. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb félévente átnézem a cuccaim és megszabadulok mindentől, amit abban a fél évben nem használtam különösebben vagy amire nincs szükségem, ezeket el szoktam adományozni. Nem kötődöm tárgyakhoz, emlékek közül is csak egy kis doboznyi van összesen az elmúlt 30 évből.
2018. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha, amikor rámjön a nagytakaríthatnék, akkor kidobálok egy csomó mindent. Nem kötődök semmilyen tárgyhoz, szóval általában könnyen megválok mindentől.

Tavaly egyszer láttam egy műsort arról, hogy élnek a minimalisták (akiknek tényleg csak annyi dolguk van, amit használnak is, mondjuk nincs egy teljes evőeszközkészletük, hanem csak 1 kanál, 1 villa, 1 kés, stb.) Na ezen felbuzdulva én is elkezdtem kidobálni egy csomó mindent. Azért nem csupaszítottam le a teljes háztartást, de legalább a dolgok felét kidobtam, mert rájöttem, hogy nagyon sok mindenből feleslegesen van több. Például évtizedek óta őrizgetett porcelán étkészlet (majd elő lesz egyszer véve, ha jönnek a vendégek címszó alatt) lezárt dobozban, soha egyszer sem használva. Na ilyenek mehettek a kukába illetve az értékesebb dolgokat odaajándékoztam másoknak. Volt egy szekrénnyi ágyneműm is, amelyek közül talán 2-3-at használok folyamatosan váltogatva, a többihez soha hozzá sem nyúltam. Na, azoktól is megszabadultam. Meg többszáz könyv, amiket régen, gyerekkoromtól kezdve olvastam, de utána csak ott porosodtak a polcon, sosem olvastam el őket újra. Azok is mehettek.

A végén alig maradt holmi a lakásban, de így most sokkal nagyobb a rend és a tisztaság. :) Nem kell annyi kis csecsebecsét porolgatni meg nem kell annyit pakolgatni, mert nincs mit. :)

2018. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
12 éves koromban voltam annyira butuska, hogy kiselejteztem egy csomó mesekönyvet, játékot és egyebeket, mondván, hogy már nagyfiú vagyok és nincs szükségem ezekre. Most, 39 évesen hegyeket mozgatok meg azért, hogy antikváriumokból és különféle retró szaküzletekből méregdrágán újra hozzájuthassak ezekhez a kincsekhez... Szóval egy ideje szinte semmit nem dobok ki, mindent féltve őrzök (szerencsére van egy pincebérleményünk, ahol elférnek ezek a holmik). Még egy 14 éves koromban vásárolt póló is megvan (pont 25 éves), ami picit kopott, de jó rám, úgyhogy tavaszi-nyári takarításkor mindig felhúzom. Nem hiszem, hogy van az a pénz, amiért megválnék tőle... :)
2018. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szinte sose szelektálok. A legtöbb ruhám sok év múlva is jó, mert sosem extrém, vagy épp felkapott divat miatt vettem, hanem mert illik hozzám. Igaz vannak olyanok amit jó ha évente 1-2x felveszek, de akkor olyan jó hogy van. Egyenlőre elférnek a szekrényben, mégha nyomorogva is.

Játékaim mind megvannak, jó lesz majd a saját gyerekemnek.

Könyvet nem dobok ki, max ha valami nagyon nem tetszik attól valahogy megszabadulok, de eddig még ilyen se volt.


Szóval kidobni csak azt szoktam ami tönkre megy. Örökölt ruhákat amik nem tetszettek, de semmi bajuk nem volt, azokat pedig elvittük ruhagyűjtő konténerekbe a szegényeknek. Kár kidobni szemétbe olyat aminek valaki örülhet. Ha egyszer a saját ruháim közt is "nagytakarítok", akkor azokat is inkább a szegényeknek adom.

N

2018. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
Ritkán. A ruháimat évekig hordom, ha tönkremegy akkor dobom ki. A tárgyaimhoz ragaszkodom de porfogóim meg dísztárgyaim nincsenek.
2018. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!