Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tudnád elfogadni...

Mennyire tudnád elfogadni hogy ezentúl vannak roma rokonaid is?

Figyelt kérdés

Születésnapra mentünk, és ott derültek ki érdekes dolgok, csodálkoztunk ugyan, de arra az estére adtunk egy esélyt nekik és pozitívan csalódtunk bennük, az rögtön látszott hogy van pénz, ajándékon, megjelenésen, de nem voltak elszállva.

A két gyerek egyetemen tanul.

Nekünk szokatlan ez az egész, ez volt a téma még itthon is, ettől függetlenül beszélgettünk, aranyosak voltak.

Szerintem itt már a két fiatal döntött arról mindkét oldalról hogy mit akarnak, ebbe pedig a családok bele kell törődjenek.

Biztos vannak problémás rokonok az ő részükről, de velük valószínűleg nem találkozunk rendszeresen majd, vagy épp sose.


2020. júl. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem a bőrszíne teszi cigánnyá az embert. :)
2020. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Válaszd külön a származást és a viselkedést. Sajnos mindkettőre ugyanazt a szót használjuk. Előbbiről nem tehet az ember, utóbbiról nagyon is.
2020. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Kerülném mint a pestisest , cigány nem valtozik akár putris akár ertelmiségi .
2020. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Kerüld és menekülj
2020. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén nem érdekel a származásuk, viselkedés, világnézet és kultúra alapján szoktam megítélni az embereket.
2020. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Majd kimutatjak a foguk feherjet problema eseten.
2020. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudnám fogadni. Az előítéletesség egy dolog, de ha az adott cigány származású egyén tökmindegy, mit csinál és hányféleképpen bizonyít, sehogy sem érheti el nálad, hogy ne ütnivaló korcsnak gondold, az már elég szépen kimeríti a rasszizmus fogalmát.
2020. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6

Belőlük nem tudnám ki nézni, az első találkozás olyan volt mintha egy mércéhez tartották volna magukat, és a gyerekeik is tartották ezt a szintet, szépen fogalmaztak, érződött rajtuk hogy fejben összeszedettek, én messze elmaradok tőlük társadalmilag, de ragadt rám az évek alatt során valami, talán ennek köszönhető hogy elbeszélgetek diplomás emberrel is.

2020. júl. 13. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!