Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem tudok telefonba...

Miert nem tudok telefonba beszelni?

Figyelt kérdés

Csak a baratommal tudok, de massal nagyon nehezen megy. Ha hivnak szinte sosem veszel fel en meg foleg nem hivok senkit. Egyszeruen nem birok telefonba beszelni, megmagyarázhatatlan erzes. Nem komfortos. Ha mondjuk rendelni akarok vagy erdeklodnom kell sokszor ke irom elotte egy papirra hogy mit kell mondanom.

Egyebkent baratkozas is nehezen megy, felek idegennel maradni hogy beszelgetni kell, le blokkol az agyam es semmi nem jut eszembe vagy osszecsuklik a hangom vagy valami teljesen hulyet mondok amitol csak beegetem magam. De ezen mar javultam. Nagyon zavar.

De a telefonos a legjobban. A baratom csak hulyenek nezz es nem erti meg. Azt mondta csalodas vagyok hogy nem birtam vissza hivni a rokonom...



2020. júl. 18. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással tudod ezt fejleszteni. Telefonálj, aztán idővel menni fog.
2020. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A barátod a ócsárolás helyett inkább motiválhatna, de mindegy. Talán szociofóbiás vagy. Keressetek a barátoddal több társasági kört. Többnyire majd belejössz.
2020. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Először is: írásban sem nagyon fogsz tudni kommunikálni ilyen helyesírással. Helyesen ugyebár"leírom", "leblokkol", a hang nem összecsuklik, hanem max. "elcsuklik", "néz", "visszahívni". Az ékezetekről és vesszőkről ne is beszéljünk...


A másik, hogy ez egy ugyanolyan fóbia, mint bármelyik másik, és pont ugyanúgy le is győzhető. Nem az a baj, hogy nem könnyű és nem egyik napról a másikra megy, hanem az, hogy te elkönyvelted magadat ilyennek, és nem is akarsz változtatni. Mi lesz, ha mondjuk a munkád miatt állandóan telefonálnod kell meg? Ha már nem 12 éves vagy, akkor tényleg itt az ideje, hogy ezen dolgozz.

2020. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*majd
2020. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

😩 mindig le kell irnom azt is hogy kulfoldon szulettem,tanultam es eltem 17 eves koromig. Es Sosem fogom tokeletesen beszelni ezt a nyelvet.


Koszonom a valaszokat

2020. júl. 18. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Akkor bocsánat, de ezt tényleg mindig írd oda, mert sajnos az itt írók 99%-a nem tud helyesen írni, és pont ugyanezeket a hibákat követi el, amiket te. Ráadásul ők itt élnek. Nálad is csak remélni tudom, hogy tényleg igaz, amit írsz, és nem szimplán olyan analfabéta vagy, mint a többi...
2020. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Kezdj el telefonbetyárkodni csak ne vidd túlzásba;)
2020. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak le blokkolnek 😅
2020. júl. 18. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!