Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tenyleg az atlag embereknek...

Tenyleg az atlag embereknek kellene fizetni/ adonanyozni a zeneszeknek?

Figyelt kérdés

Tudom, fel van mar ez a tema fujva, a virus miatt nincsenek koncertek stb. Most egy Facebookos csoport jott velem szembe, miszerint “orokbe” lehet fogadni egy zeneszt?

Idezem:


“ Mi lenne, ha mondjuk lehetne veletek együtt ebédelni, vagy sörözni? Mi átutalunk x összeget, és egy adott időpontban együtt kajálunk, vacsizunk, vagy iszogatunk.


Mi lenne, ha 'házhoz jönnétek'? Ha baráti társaságok összedobnának x összeget, és csak nekik zenélnétek online, mondjuk 20 percet?


Mi lenne, ha csak beszélnétek hozzánk, elmondanátok, hogy vagytok, mire van szükségetek, mi miben tudunk segíteni nektek?


És mi nagyon szívesen adnánk ezért pénzt! Ha elkértek csak 1.000.- forintot egy embertől, és 1000 ember befizet, az már egy milla."


En elhiszem, hogy mindenkinek nehez kost, de ez csak szerintem bicskanyitogato? Meghivni a zeneszt vacsizni es meg amugy fizetni is erte? Hogy mi..?!??


2020. júl. 20. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem ott halhat éhen mind ahol van.
2020. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem kötelező. Aki erre költene az nyilván nem úgy gondolkodik róla mint te.

Te nem hívsz meg senkit, és ennyi. Minek másokkal foglalkozni?

2020. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kellene"

Aki akar támogatni egy zenészt/zenekart,az támogassa,ezzel önmagában nincs baj.

2020. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát igen, bedőlt az összes ilyen felelőtlen hedonista élete.

Amíg nem az én adómból fizetik még ezt is, addig nem érdekel. Szerintem te se rugózz rajta

2020. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

"az összes ilyen felelőtlen hedonista élete"

Te miről beszélsz? Ilyen felfogáshoz mekkora IQ kell? Ez kb. a "minden szőke nő ostoba" mélységű és összetettségű gondolkodás.

2020. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, akinek fontos és megteheti, támogathatja őket, nekem ők nem olyan fontosak, hogy támogassam őket.
2020. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A produkciót nyilván meg kell fizetni, de az ilyen szarokat én nem tenném. Ellenben mindenki arra bssza el a pénzét, amire akarja. Ha egy tinderes ringyónak simán állják a vacsorát a balekok farokcsóválna, akkor ez sem nagy mutatvány.
2020. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

#5: Melyik része is hibás a felvetésnek?

A felelőtlen hedonista ember elveri hónapról, hónapra a pénzét és nincs tartaléka, hogy átvészeljen egy rosszabb időszakot. Érdekes módon a zenészek nagy része ilyen ezek szerint. Ahogy az is érdekes, hogy valahogy a pincérekért/szakácsokért nem gyűjt senki így... Pedig akár fizethetnél egy szakácsnak azért, kimenjen hozzád és megmondja miért nem jó amit főztél.

2020. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Melyik része is hibás a felvetésnek?"

Az, hogy az összes zenész felelőtlen, hedonista ember lenne. és ezt abból szűröd le, hogy most bajban vannak.

Azért nem árt különbséget tenni az "elveri" és a "feléli" fogalmak jelentése között.

Ötödik hónapja tart ez a helyzet, hogy nincsenek bevételeik. Sejted hány embernek van ma Magyarországon fél évre elég tartaléka?

És igaz, fizethetnék szakácsnak is, pincérnek is, és másoknak is. Nagyon sokan fizetnek is, pld. azzal hogy március óta nem kérik el az albérleti díjat. Ahogy az én albérlőm is április óta csak a rezsit fizeti. Most kapta vissza a munkáját, a jövő hónaptól fizeti megint az albérleti díjat is.

2020. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Hol írtam, hogy az összes zenész ilyen? Az összes felelőtlen, hedonista ember élete dőlt be, nem az összes zenészé. Szövegértelmezés.

Ráadásul azokért kapálózunk a legjobban, akik a legtöbbet keresték, amiből a legkevesebbet takarítottak meg. Ja és nyilván nulla bevételük lett, a rádiók elhalkultak, a zenetévék elsötétültek, az összes zenelejátszó applikációt letörölte mindenki, a reklámok vetítését megszüntették és még sorolhatnám.

Az, hogy a te albérlődtől mit kérsz, az a saját magad dolga. Hány szakácsnak/pincérnek utaltál egy ezrest, mert bezártak a sípályák Ausztriában?

2020. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!