Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyit gondoltok öngyilkosságra?

Mennyit gondoltok öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
2020. júl. 24. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Még soha nem gondoltam rá
Talán egyszer kétszer megfordult a fejemben
Havonta eszembe jut
Hetente minimum
Szinte minden nap
70 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan opció nincs, amit jelöltem volna - volt egy hosszú időszak az életemben, amikor rendszeresen/állandóan, de már régóta egyáltalán nem.
2020. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozok az előzőhöz, bár ettől függetlenül bejelöltem a mádodik opciót.

Bár komoly szándékkal sose gondoltam rá, inkább csak elmélkedtem, hogy milyen lehet.

2020. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hetente, mivel soha nem voltam ilyen rossz passzban ezalatt a 2 év alatt.
2020. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megesik. Voltak szakaszok az életemben, mikor kilátástalannak tűnt minden, de tettlegességig sosem fajult.
2020. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokat, de valószínű soha nem fogom megtenni, mert volt öngyilkos a családomban és iszonyatosan romboló volt a hatása, nem csak a közeli családtagok esetében.
2020. júl. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Szinte mindennap.

Gyakran gondolok arra, hogy hol, hogyan követném el.

Gyakran arra is, hogy mit gondolnának majd a szüleim, testvéreim, rokonok, de még ez sem tart már annyira vissza. Az öngyilkosságot nem gondolom önzőségnek, mert nem azért élünk, hogy másoknak megfeleljünk azzal, hogy létezzünk legalábbis ameddig ők élnek. Én inkább bátorságnak tartom, lázadásnak az élet ellen. Lázadás a szenvedés, a kilátástalanság, a szomorúság ellen. Lázadás azok ellen akik elhagytak, akik átvertek, vagy tönkretettek. Vagy egyszerűen csak az ellen, hogy értelmetlen. Elég lenne csak egy pszichológus? Nem. Akkor egy pszichiáter? Nem. Ezt azok értik, akik ugyanezt érezték/érzik...

2020. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hetente 4-5 alkalommal.
2020. júl. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!