Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kevés a jószívű...

Miért ilyen kevés a jószívű ember?

Figyelt kérdés

Nem azokat értem, akik annak tartják magukat, vagy Karácsony alkalmával utalnak egy random alapítványnak, meg misére járnak minden héten.

Hanem akik alapból jók.

3 példát tudok az utóbbi pár hetemből, pl. ha elesik egy néni a buszon, nem gondolkozok, egyből segítek.

A múltkor megmentettem 4 kisfecskét egy leesett fészekből.

Ha látok egy zsúfolásig tele sertés szállítót, összerezzenek, bánt a dolog.

Én azt hinném, ezek olyan dolgok amik nem kérdésesek, ALAPOK. Sorolom az emberek reakcóját:

Idős néni elesik: lesnek, hogy most mi fog történni.

4 fecske megmentése: kinevetik, mikkel nem foglalkozok.

Sertésszállító: hidegen hagyja őket.

Az elmúlt hetekben mondta a párom, hogy én bizony túl jó szívű vagyok. Mert ha ő meglátna egy kismadarat a fa alatt, őszintén, nem nagyon érdekelné. Volt, amikor egy nő az utcán elkezdte verni a kutyáját. Úgy kellett lefogni, ne verjem szét a ringyót, miközben a többi ember lazán elsétálgatott mellettük.

Mi a f*szom van az emberekkel? Mióta ciki a segítőkészség?!



2020. júl. 24. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsére azt megtudtuk, hogy te viszont nagyon jószívű vagy :)
2020. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

A legtöbb ember önző, csak saját magára gondol.

Azonban nem értem, hogy mi összerezzenésre való ok az, ha látsz egy sertésszállítót.

Jobb lett volna, ha ehelyett inkább az állatkerted írtad volna, vagy a cirkuszt.

2020. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy random példa volt, nyilván írhattam volna mást is, csak ez jutott eszembe.
2020. júl. 24. 15:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ok nélkül nem írunk semmit. Ha pedig semmi értelme annak, amit közölni akarsz, vagy nincs hozzád köze, akkor ne írj semmit.

2020. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert segíteni energiabefektetéssel jár, az emberek meg inkább elsétálnak. De megnyugtatlak, nem vagy egyedül. Én is szoktam pl.: vakokat útba igazítani, meg ilyenek. De mondjuk nem rezzenek össze a sertésszállítótól. Ezt nem is értem teljesen. Xd
2020. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 vantel ***** válasza:
100%

Még egy kicsit idősödsz és rájösz az okára.

Nem azért mert bened elmúlik ,hanem felismered az alap működtető ösztönöket.

2020. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3 példát hoztál, ebből egyik sem általánosítható. Igenis, sokan segítenek, odamennek, ha egy néni, kismama elesik, rosszul van. A 4 fecskés történetről sokat nem is tudunk meg, a setésszállítós meg úgy ahogy van, ellenőrizhetetlen... Te honnét tudod, hogy más, belül, min "rezzen össze" és min nem? Belelátsz másokba? Lehet, hogy kívülről nézve rajtad sem látszott semmi, és rólad is azt gondolta valaki, hogy "mekkora állatkínzó, nem is rezzen össze a sertésszállító láttán!"
2020. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

A jószívű agresszor az állattartóval szemben? :DDDD

Az önbíráskodás nem éppen előnyös tett.Másrészt lehet megkapott egy gyereket vagy őt a kutya...gondolkozz, mielőtt állat leszel;)


Ma már meg kell fontolni, kinek segítünk, mert rá is baxhatunk...a néni még képes tolvajt kiáltani, amilyen félőrült némelyik.


Fecske...fára én se másznék velük max biztos helyre evakuálnám...


Malackák...hamika s kész...most az uborkákat is sirassam....


A kutyát már írtam, de ha megtámad valakit-engem, inkább sz@rrá verem a kutyát.

Párodat rágcsálná, akkor sütivel kínálnád rúgás helyett??? Biztosan eljön az a nap is talán:DDD

2020. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

8-as: Neked biztosan nem fogom megmagyarázni az egyértelműt, de ha ilyen indulatokat hoz ki belőled egy kérdés, nem hinném, hogy nálam van a gond.

2020. júl. 24. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

9


Milyen indulat? Te vagy az, aki össze akart verni egy kutyagazdit, mert nevelte az ebet;)

Nézz már haza;)

2020. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!