Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ha valaki becsületes,...

Miért jó ha valaki becsületes, jószívű, segítőkész, bátor és önfeláldozó?

Figyelt kérdés
Az ilyen embereket csak kihasználják, nem? A mai világban csak hazugsággal lehet előre jutni...

2015. jún. 6. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
mert az ilyen ember nem is akar "előre jutni"
2015. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam...

Sokszor kihasználják, néha nem.

Mondjuk aki hagyja,az nézzen magába.

Miért jó ilyen embernek lenni?

Mert van egy belső iránytű, ami megmutatja mit kell tenni,hogyan kell viselkedni, milyennek kellene lenni.

Ezek a normális értékek, nem az a hülye,aki ilyen.

Nem,nem csak hazugsággal lehet előre jutni,de úgy könnyebb,ez tény.

2015. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sem bátor, sem önfeláldozó nem vagyok, a többit igyekszem megcselekedni :-)

Kihasználni megpróbálnak néha, de nem hagyom, mert ezek a tulajdonságok nem egyenlőek a naívsággal és a hülyeséggel :-)


Miért jó így élni? Mert én így érzem jól magam :-) Jól alszom, nincs lelkiismeretfurdalásom, nem kell idegeskednem, hogy lelepleződnek a hazugságaim, elkap a rendőrség lopás, garázdaság miatt, stb.


Egy ismerősöm fogalmazta meg nagyon szépen: Csak így érdemes élni, mert ha nem így él az ember, akkor "megfagy" körülötte a levegő.


Végezetül a saját tapasztalatom: nekem is örömöt okoz, hogy amikor az ismerőseim meglátnak az utcán, akkor rám mosolyognak, megörülnek, nem pedig átmennek a túloldalra vagy megpróbálnak láthatatlanná válni :-)

2015. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a 3-as vagyok: "előre jutni? hová is...?


Nem vagyok gazdag, nincs csili-vili palotám, de van lakásom, van egy szuper gyerekem és minden fiatalkori álmomat sikerült megvalósítanom: voltam metróvezető, idegenvezettem Spanyolországban, megtanultam vitorláshajót vezetni (vitorlásom persze nincs:D) és elégedett vagyok :-) Tudom, ma Magyarországon ezt leírni elég "felháborító" dolog :D

2015. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát épp ez a lényeg hogy nem neked jó hanem mindenki másnak a környezetedbe ez ilyen egyszerű.
2015. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!