Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy otthon ne...

Mit tegyek hogy otthon ne vágjanak bele a szavamba?

Figyelt kérdés
Szoktak jönni hozzánk vendégek, vagy akár csak az otthoniakkal de nem beszélhetek arról amiről akarok, mert félbeszakítanak amikor beszélek, és nem mondhatom végig amit mondani akarok.

2020. júl. 24. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én olyankor fogom magam és elmegyek telefonozni
2020. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vantel ***** válasza:

2 est jut eszembe.

Vagy érdektelen amit mondasz

Vagy bunkók

2020. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdektelen, mert ők a melóról szoktak beszélni általában, és a napszámokról. Ha pedig nem keresem őket, akkor meg anyunak lesz az a baja hogy nem beszélek senkivel, hiába magyarázom el ezt nekik.
2020. júl. 24. 19:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Én meg nem tudom hogy hogyan beszéljek a melójukról, ha én nem voltam ott velük amikor dolgoztak.
2020. júl. 24. 19:11
 5/10 anonim válasza:
5%

Ha vendégeit el vannak, akkor rájuk kell figyelni, nem azért jönnek, hogy a ti panaszaitokat hallgassák.


Ne szólj bele, ülj csendben, én is így szoktam. Gyakran mondanak vicceset, örülnek, ha többen nevetnek rajta.


Az meg elég szarul tud esni, ha nem kérsz belőlük, és ott hagyod őket.


"Ne szólalj meg, és nem vágnak bele a szavadba"

2020. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazánól nem csak akkor , amikor vendégek, hanem akkor is amikor én vagyok az ő vendégük, vagy valahova megyünk.
2020. júl. 24. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Háát nekem szobatársam volt ilyen és állandóan azzal az indokkal tette, hogy ő elfelejtené, mire odaér, mondom mert én nem?! teljesen abszurd volt a csaj, de az elején még hagytam magam. És az a gáz, hogy az ő beszéde egy órás volt kb mindig... Az elején nem szóltam érte, vártam, vagy nem is mondtam el végül, amit én akartam. A következő lépcsőfok az volt, hogy szóltam, hogy ha én végig tudom hallgatni őt, akkor ő is legyen már annyi tisztelettel felém, hogy nem szakít félbe. Ilyenkor azzal jött, hogy náluk otthon, mivel népes a család, küzdeni kell azért, hogy ki beszél éppen, illetve a fentebb említettel. Ilyenkor mondtam neki, hogy otthon lehet, hogy így megy, de most más közegben van, és igenis zavaró, hogy állandóan félbeszakít. Amennyiben ezek után - és ez sokszor előfordult - sem sikerült eljutnia a mondandóm értelmének az agyáig, csak néztem rá és gondolatban felpofoztam. Egy idő után kicsit nagyon elegem lett ebből, ránéztem, elmondtam a standard mondatomat "szerintem még én beszélek", aztán folytattam én is a mondanivalómat, és magasról letojtam, hogy ő mit akar. Még 2 másik szobatársunk is volt, akiknek sokszor szintén tele volt már ezzel a mindenük, így előfordult, hogy nem is figyeltek már szerencsétlenre, hanem inkább telefonoztak. Ezt jelzem az ötödik évre sikerült összehoznia.


Esetedben lehet, hogy éppen számukra érdektelen az, amit te megosztanál, de akkor is bunkó ez a viselkedés. Biztos felszólalnék ilyenkor magamért, mert azzal, ha csak elfordulsz, azt éred el, hogy természetes legyen az, hogy nem mondhatod el, amit szeretnél. Nem kell bunkónak lenned, szépen is lehet ezt közölni akár a vendégekkel is, de a családoddal mindenképpen. Ha ezért megharagudnak rád, az már az csak őket minősíti. Lehet, hogy fiatalabb vagy tőlük, de ez nem jelenti azt, hogy kevesebb tiszteletet érdemelnél.

2020. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor nem zökkenek ki, mondom tovább, és ha tovább beszélnek párhuzamosan, akkor kijelentem, hogy szeretném végigmondani.


Ha semmibevesznek, és csak legyintenek rád ezek után, akkor nem a te társaságod, nem érdemes rájuk pazarolnod az idődet.

2020. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt tenném ha 1 baráti vagy 1 idegen társaságról lenne szó, de ez a család , és a rokonok akik velem eztet teszik.
2020. aug. 8. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Sosem volt közös témám a családommal, nemigen jártak iskolába, jó emberek, de ha beszélünk, csak úgy működik, ha az ő szintjükre megyek és egészen egyszerű dolgokról beszélek. Meg sem próbálom én vinni a prímet, zavarná őket.
2021. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!