Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annak, hogy a gyermekvállalás/...

Annak, hogy a gyermekvállalás/családalapítás későbbre tolódik, annak inkább egzisztenciális vagy felfogásbeli okai vannak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi alatt azt értem, ha valaki gondolkodik ezen a kérdésen, és azzal szembesül, hogy most még nincs itt az ideje, de majd később. Az egzisztenciálisba pedig nemcsak a saját vagyont, hanem az aktuális munkahelyet is beleértem.
2020. júl. 27. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Leginkább egzisztenciális okok szerintem, hiszen, mire lesz elég anyagi háttered neked és a párodnak, hogy legyen egy ház/lakás, ahol egy vagy akár több gyereket nevelni tudtok, illetve vegyük hozzá, hogy a gyerkőcnek is vannak "költségei", ...., addigra már 30 vagy 30+os az ember, persze vannak olyan szerencsés emberek, akiknek ez hamarabb is összejön. Illetve ha számításba vesszük, hogy 18-19 évesen elvégzed a gimit, 4 év egyetem (átlagos), már 22-23 éves vagy, álláskeresés, megindulsz dolgozni,....
2020. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
25 és 28 évesek vagyunk, nálunk egzisztenciális oka van, hogy bár nagyon vágyunk gyerekekre, lehet egyáltalán nem is lesz.
2020. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Mind a kettő lehet, attól függ, hogy annál a párnál melyik eset áll fenn.


Én most leszek 30, kb 5 évvel ezelőtt még úgy voltunk vele, hogy ráér, utazni és élni akartunk. Kb 1-2 éve fordult meg a dolog, azóta tervezünk gyereket, osztunk-szorzunk, de valószínűleg még kell 1-2 év, hogy minden alap meglegyen hozzá. Úgyhogy jelen pillanatban mi egzisztenciális okok miatt toljuk, de volt ez másképp is.

2020. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Van kertes ház nagy udvarral ahol a kutya tud rohangálni a gyerekek ősszel kitudnak menni falevelet söpörni vagy télen hógolyózni?

van két autó amivel apa elmegy dolgozni anya elviszi a gyerekeket ha baj van?

Keres annyit mindkettőtök hogy ha egyik kiesik betegség miatt a melóból pár hónapra meg tudtok élni?

Van már eddig megtakarítás egyéb felmerülő váratlan kiadásokra?

Nyaralni is eltudtok menni ezek mellett?

Ha ezeket őszintén megtudod magadnak úgy válaszolni hogy amit szeretnél egybevág azzal amit valójában magadon meg is tapasztalsz akkor mehet a gyerek.

Különben csak stressz van.

2020. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A kapitalizmus az oka, ami egy csomó emberrel elhiteti, hogy csak akkor lehetsz jó szülő, ha saját házad és milliós kocsid van, rendszeresen külföldre jársz nyaralni, és tudsz mindenféle drága márkás dolgokat venni a gyerekednek. Ha ezeket nem tudod megteremteni, a sok agymosott ember leszól, hogy a "semmire" vállalsz gyereket és milyen borzalmas szülő vagy (mielőtt nekem támadtok, most nem arról beszélek, amikor valaki mélyszegénységbe szül, az a másik véglet). Ezért azok is, akik régóta stabil párkapcsolatban és anyagi helyzetben vannak és alapból nagyon szeretnének gyereket, ők is inkább várnak, hogy később majd biztos összejönnek nekik ezek a dolgok, aztán ilyen 40-50 évesen szembesülnek vele, hogy ez abszolút nem reális elvárás, és akkor állnak neki gyereket gyártani, amikor már korban ott tartanak, hogy örülhetnek, ha megérik a gyerek ballagását.
2020. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egy ideje az az oka, hogy nehezen találok olyan társat, akivel mernék gyereket vállalni. Egy gyerek nem csak annyi, hogy megcsináljuk, egy életre szól, nem mindenkivel lehet ilyen távra tervezni, egyedülálló anya nem akarok lenni. Az egzisztencia részemről most már meglenne, persze nem mindig volt így, az is évekbe telt, mire stabil munkám lett, amit nem húztak ki alólam egy átszervezéssel vagy jogszabályi módosítással vagy az aktuális főnök kénye kedve miatt.
2020. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Kertes ház, két autó, meg nyaralás? Panelben nőttem fel, busszal jártunk iskolába és nem mentünk minden évben több hetes nyaralásra mégis boldog gyerekkorom volt, normális szüleim és mind a mai napig jó szívvel emlékszem vissza rá.


Beteg a mai világ, ahol egyesek, mint a 4-es szerint csak oda lehet gyereket szülni, ahol luxus van, mert amit ő írt, azt nagyon nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Kell a pénz, de nem kell a világ pénze ahhoz, hogy gyereket vállaljon az ember.

2020. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más. A legtöbb embernél azonban egyszerűen akkor lesz gyermekvállalás, amikor meg lesz hozzá az a partner AKIVEL MINDKETTEN szeretnének már gyereket.

A férjem középiskolás korában úgy képzelte el, hogy majd 20 évesen neki már legyen gyereke, mert akkor 40 évesen már a felnőtt fiával tud dolgokat csinálni. Aztán a diploma meg egyebek miatt, a lehető legkorábban is csak úgy tudtuk összehozni, hogy már 28 évesek voltunk. Van velünk egyidős barátnőnk, aki már előbb szeretett volna gyereket, mint én, de neki még most sincsen (talán nem is lesz) mert az élete nem úgy alakult hogy legyen kivel gyereket összehoznia. Egy másik barátunk már tíz egynéhány éve van együtt a párjával, anyagilag semmi gondjuk, most vettek 80 millióért egy házat (persze jó része hitel, de ha tellett rá, akkor ott maradt is bőven pénz), de a barátnője az eljegyzés után az esküvőt is tolta évekig, nyilván a gyerekvállalást is tolni fogja, mert élvezi a munkáját. A srác hiába szeretne már sok éve gyereket, ha a lány akivel szeretné, az még nem akarja.

2020. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%

Mindkettő de a felfogásbeliből van szerintem több. Ma már nem ciki ha később vállal valaki gyereket, így mernek várni. Sokkal több ember tanul tovább, végez felsőoktatást vagy több szakmát, így ők is később vállalnak. Plusz ami pozitív dolog, hogy egyre többen várják meg a megfelelő párt a gyerekvállaláshoz, míg régen ciki volt x életkor után egyedül lenni, gyerektelennek lenni, ezért házasodtak és gyerekeztek olyan partnerrel, aki nem volt feltétlenül ideális.

Egzisztenciálisan szerintem nincs akkora változás, legalább ugyanannyian vállalnak gyereket bizonytalan anyagiak közé, mint régen, főleg hogy nyomják a propagandát a csokkal meg hasonlókkal, elhitetik az emberekkel, hogy majd az állam segít, holott az a segítség a jéghegy csúcsára sem elég. Régen a szocpollal volt ugyanez.

2020. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!