Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a "drogozásr...

Mi a véleményetek a "drogozásról"?

Figyelt kérdés

Sok ember nem tekinti drognak például a kávét, cigit, alkoholt, holott tudjuk, hogy drogok, az alkohol nagy mennyiségben ráadásul tudatmódosító hatású.


Illetve úgy gondolom, hogy bármi ami függőséget tud okozni és jó érzés az drog. Tehát a szex, pénz, gyorskaja, sportolás, vásárlás, videó játékok mind drogok. Amerikában a videó játék függőséget hivatalosan mentális betegségként tartják számon. A mintha ugyanaz: az személy menekülni akar a valóság elől, ugyanez elmondható arról is aki a munkájába temetkezik.


Annyira bírom amikor a kávé és gyorskaja függő kollégám elkezdi szidni azokat akik héten egyszer megisznak mondjuk 3 sört péntek este. Azt is bírom amikor egy csávó cigivel és piával a kezében beszél arról, hogy mennyire gonosz a marihuána.


Én azt vettem észre, hogy nagyon kevés ember tud mérsékelt lenni, és az összes többinek megvan a saját kis drogválasztása legyen az bármi, és azon kívül az összes gonosz.



2020. júl. 27. 13:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A gyógyszereket (anti-depresszánsok, benzodiazepinek, ópiátok) kihagytam, jóval nagyobb függőséget tudnak okozni mint például a marihuána, mégis legálisak lehetnek, és nagyon sokan rá vannak függve.
2020. júl. 27. 14:01
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Azért van különbség egy bolognai spagetti függő, és egy kokainfüggő között.

Mindenkinek meg van a maga keresztje, drogja, de nem mindegy hogy mit választasz.

Én kávézok, de az alkoholistákat elítélem.

Miért? Mert én senkinek nem ártok, az alkoholista anyám viszont magának és nekünk is sokat ártott.

2020. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az általad leírtakkal, annyit tennék hozzá, hogy nem csak a függőség a probléma az addikt szerek és jelenségek kapcsán, hanem azok szemlélet- és személyiségtorzító hatása is.
2020. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak: azért figyelembe kell venni, hogy anyukád saját hibájából volt alkoholista, ő azt választotta, hogy iszik. De lehet valaki úgy is alkoholista, hogy nem árt senkinek.
2020. júl. 27. 14:13
 5/22 anonim ***** válasza:

az addikt szerek egy függőségre hajlamos személy esetén erősen korlátozzák az egyéni választást..

nehezen képzelhető el olyan alkoholista / függő, aki nem árt senkinek..

2020. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: én ismertem egy embert aki alkoholista volt, de magán kívül sosem ártott senkinek, sőt mindig mindenkinek segített, de végül belehalt a piálásba.
2020. júl. 27. 14:24
 7/22 anonim ***** válasza:

2es vagyok: Ebben is van valami, de így belegondolva mindig árt valakinek. Ha egy haléktalan bácsi iszik, vagy drogozok, hiába nincs senkije, árt a környezetének. Beszól, zaklat, de ha ez nem akkor végighányja a Duna partot, vagy épp bedrogozva kergeti az embereket. Módosul a tudata, nem fogja fel mit tesz.

De egy Meki függő csak magának árt.

2020. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha valaki elhízik vagy cukorbeteg leszés így nem lesz képes ellátni a családját rendesen, akkor árt a környezetének. :D
2020. júl. 27. 14:29
 9/22 anonim ***** válasza:
társadalmi szempontból az sem jó, ha valaki pusztán csak magának árt, mert egy alkoholistának mentális és testi betegségei is vannak, mielőtt meghal. az alkoholizmus egyébként nem önzetlenné, hanem önzővé, illetve kihasználhatóvá tesz, szerintem te nem láttad a teljes életét.
2020. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Isten áldása a drog.


"De egy Meki függő csak magának árt."

A mekisek nem intenzíven, de ugyanúgy torzan fogják érzékelni a világot. Elhíznak, agresszívakká válhatnak, felborul a hormonrendszer, ugyanúgy károsítják a társadalmat. De igazából az egész társadalmat ki kéne pucolni, csak nem szeretem, ha különösen a drogokat okolják a romlásért, amikor ugyanolyan vagy KÁROSABB dolgok folynak a világban.

2020. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!