Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért támogatják az elhízott...

Miért támogatják az elhízott embereket?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy jó helyre írom-e ezt a kérdést, de kérlek nézzétek el nekem, ha nem.


Nagyon szembetűnő lett számomra az a jelenség, hogy egészségtelen duci nőket (leginkább nőket, de nincsenek ebből kizárva a férfiak se) támogatnak, azt mondják nekik hogy fogadd el magad, tökéletes vagy, még akkor is ha nem csak plusz 10+ kgről van szó hanem komoly súlyfeleslegről. Pl egy 160 cm-es lány mondjuk 120 kg, és kirakja magát az fb-re azzal, hogy milyen büszke magára hiszen mára már elfogadta a testét. Ez valós eset, és nem is csak ez az egyetlen lány csinálja ezt, olyan facebook csoport is létezik mint: Telt lányok oldala, újságokban is azt hirdetik hogy fogadd el magad bármilyen vagy, persze pár oldallal arrébb már csontvekony modellek pózolnak. Amerikában is volt egy ilyen mozgalom hogy a duci nők mennyire szépek, megpróbálom belinkelni a cikkeket amiket erről olvastam majd hozzászólásban. Tehát úgy látom hogy globálisan kell elterjedni az, hogy mindenki aki nagyon duci úgy ahogy van gyönyörű és senki de senki nem szólhat bele ebbe. Ez szerintem borzasztóan káros, én ismerem olyan kis telt lányt aki nem annyira duci, olyan 10-15 kg sulyfelesleg van rajta aki azt mondja, őt az se érdekli ha 100 kgt- hízik, úgy is imadni fogják a pasik, hiszen tudja, ezt olvassa, én ne magyarazzak mert ő biztos így is egészséges.

Lszarom, ha valaki így látja szépnek magát, engem aztán nem érdekel, de ha ki is teszi magát fűzze hozzá azt is a fiatalabb generáció érdekében hogy ez borzasztó egészségtelen. Ne hirdessék úgy, mintha lehetetlen lenne lefogyni, és amúgy nem is akarnának hiszen megbékéltek magukkal, mert ebből csak az jön ki hogy aki befolyásolható, ebből fog merítkezni.

Ja és ami a legjobban felkavar, hogy a többség betegségre fogja.


Én valóban beteg vagyok, autoimmun pajzsmirigy alulmüködésem van, a családban gyakran előfordult ez a betegség, ahogyan a cukorbetegseg is. Amióta az eszemet tudom küzdök a kilókkal, hiába próbálok lefogyni, hiába járok heti 4x edzőterembe és eszek egészségesen egyszerűen borzalmasan nehéz lefogyni, 1 év alatt összesen 10 kgt sikerült. Eddig úgy tudtuk hogy csak pajzsmirigy beteg vagyok, mert nagyon fiatal vagyok (25) ezért az orvosom akit időközben szerencsére lecseréltem, azt gondolta nem lehetek meg cukorbeteg. Szóval most kiderült hogy tényleg cukorbeteg vagyok, ezért megy annyira nehezen a fogyás. Megszakadok már, lelkileg is borzasztóan nehéz, de csinálni kell és ha nehezen is, de lekell fogyni.

Es akkor vannak olyan emberek, akik félvállról veszik ezeket a betegségeket, ezektől ha nem rendesen kezelnek, tényleg meglehet hízni, viszont ha rendesen kezelnek valóban le lehet fogyni (én is most kapok dietetikustól személyre szabott diétát, és kapok diabétesz gyógyszert is). Vannak olyan emberek is, akik azt mondják ok azért ducik mert betegek, és nem hiszem hogy az összes duci nő beteg lenne ezen a világon. Viszont ha duci vagy tartósan, és nem is teszel ellene hiszen te így vagy önazonos, ténylegesen lehetsz beteg!


Szerintem nagyon káros ez a nem is teljesen új keletű hóbort, plus size mozgalom. Nyilván az is káros, ha valaki anorexiás modell, rengeteg tinilány szeretne ezekre az anorexiás modellekre hasonlítani, viszont az se egészséges ha molett lányokra szeretnének hasonlítani. Jó lenne ha mindenki az arany középútra akarna hasonlítani, a lényeg az lenne hogy egészséges legyen, sokat mozogjon, egyen egészségesen de ne tagadjon meg magától mindent...


Támogatni kéne azokat a lányokat, akik szeretnének lefogyni, vagy abban hogy ne is hízzanak el..


Mit gondoltok erről?

Nagyon idegesítő számomra, hogy én hiába küzdök, szenvedek a fogyásért tényleg nehezen megy, más nők akik meg letudnanak konyebben fogyni, hirdeti hogy nem is kell lefogyni mert ő és ő hozzá hasonló nők is gyönyörűek...



2020. júl. 29. 11:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy támogatnák, hisz úton útfélen a média is azt hangoztatja, hogy az egyik legkövérebb nemzet vagyunk és egyre több a fiatal cukorbeteg és elhízott gyerek is. Ezért is vezették be a mindennapos tesit az iskolákban, ezért reformálták át az étkezést is a sulikban, óvodákban.

Az, hogy otthon, meg felnőttként ki, hogyan él, az egyéni szociális probléma. Ha valaki felnőtten nem éri fel épp ésszel, hogy az elhízás káros az egészségre, az már az ő felelőssége, majd ő fog járni állandóan orvoshoz.

Nem kötelező mekis kajáldákba menni, de állandóan tele van. Nem kötelező chip-szeket venni a boltban, de mégis veszik a cukros löttyökkel együtt.


Mindenki úgy él, ahogy akar, majd a következményeket majd ő fogja vállalni.

Hisz, ha valaki nem mozog, nem él egészségesen, annak egy idő után meg lesz a böjtje.


A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel.

2020. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Mi a valódi kérdésed?

amikor van egy lehetőség hogy a hasonló emberek könnyen kapcsolatot tartsanak egymással, akkor kialakul köztük egy közöség és ez a közösség egymást támogatni fogja abban ami a közösség célja.

A neten találhatsz rengeteg olyan csoportot, ahol éppen hogy leszólják, megsemmisítik, megszégyenítik azokat, akik kövérek. Azokban a közösségekben éppen ellenkezőleg, abban segítik, támogatják egymást a tagok, hogy vékonyak legyenek. Ez ugyanaz. Mindenki abba a közösségbe lép be és marad benne - ha már megteheti hogy maga dönt róla - amelyik neki tetszik. Azok a kövérek, akik nem akarnak kövérek maradni, azok egy olyan csoportban lesznek benne, ami nem támogatja, segíti meg dicséri a kövéreket és nem mondja, hogy fogadja el magát kövérnek, hanem hogy fogyjon le. Aki nem a megszégyenítésre, negatív véleményekre kíváncsi, hanem egyszerűen azt szeretné, hogy ne bántsák amiatt, hogy kövér, az meg abban a csoportban lesz benne, amelyikben azt mondják, hogy fogadja el magát kövérnek, a többieknek kell másképpen érezni stb. stb. Ha pedig ő már benne van, akkor ő is hasonlóképpen fog viselkedni a többi kövérrel - ahogy a másik csoportba bekerülő, meg hasonlóan fogja szípulni a kövéreket, mint a csoport többi tagja.

A lényeg, hogy ezek mind belterjes csoportok, ahol a valóságnak, realitásnak nem sok szerepe van. Én kövér vagyok, nem akartam az lenni, de nem tudok lefogyni. Nem kenem egészségügyi problémára, pedig lehetne, csak egyszerűen lusta vagyok. de van realitás érzékem, ezért nem lépek be egy kövéreket ajnározó csoportba sem, meg egy fitnes örült csoportba sem, ahol meg éppen leszólják a kövéreket. Ahogy más szélsőséges csoportba sem. De mindezek természetesek, hiszen a régiek is használták már azt a mondást, hogy a zsák, mindig megtalálja a foltját - vagyis a hasonlók egymásra találnak.

2020. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos mint sok más témában, ebben is egyre nagyobb teret hódít a safe space, és a shaming kultúra, egyszerűen átestünk a ló túloldalára. Míg kb 10-15 éve arról szólt önmagunk elfogadása, hogy ne a címlapoknak higgyünk, és éljünk egészséges teljes életet a pár pluszkilonkkal és testi hibáinkkal, mára ez odáig jutott, hogy az extrém túlsúlyt is el kell fogadni, es amennyiben felszolalsz ellene, úgy megsérted azokat a nőket, akik ezt az életet választották. Holott ez pont olyan, mint az alkoholizmus vagy a drog, választhatod ezt az életet, de azért büszkének semmiképp nem kellene lenni emiatt.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy sokszor a vékony vagy átlagos emberek nem látják, hogy milyen küzdelem és lelki teher túlsúllyal együt élni, főleg a nőknek, és a másik oldalon vhogy mégis rengeteg elutasítással, megjegyzéssel, hatással találkozik egy kövér nő. Szóval nagyon elcseszett az egész és a jelenlegi szemlélet nem segíti az elhízott embereket az eletmodvaltasban, mert a társadalmi válasz, amit adnak rá, nem helyes.

Es hogy ne csak a levegőbe beszéljek, én ismerem mindkét oldalt. Voltam vékony, sportos nagyon jól kinéző nő, aztán volt par szar évem és sikerült magamra zabálni 50 kilót, így most a kövér nők táborát erősítem. Mind a két lelki állapotot ismerem, és tényleg nagyon szar kövér nőnek lenni, de érdekes megélni azt a kettőséget, hogy egyik oldalról azt kapom, hogy egy lusta, szar ember vagyok, miért nem fogyok már le (holott 5 éve még lehet kenterbevertem volna őket kb bármilyen sportban), a másik oldalról meg azt, hogy miért kínzom magam és érzem magam rosszul, hiszen így vagyok jó, ahogy. Természetesen egyikkel sem értek egyet, nem a súlyom határoz meg engem mint embert, viszont tényleg nem állapot, hogy ekkora túlsúllyal éljek, amikor napi szinten érzem a fizikai hatásait ennek (és én még mindig nem a nagyon extrém elhízott kategóriában vagyok). Szóval teszek ellene, szerintem fontos, hogy az ember ép testben éljen, ehhez hozzátartozik az egészséges súly is. Szerencsére én is elkezdtem, haladok is vele, remélem újra az az ember lehetek, aki voltam.

2020. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, szépek, de eléggé nehezített az életük. Mintha mindig teli szatyrokkal közlekednének, cipelik a súlyukat, nem jó az egyik testrésznek sem. Lépcsőzés, cipekedés kegyetlen. Inkább a fogyást kellene támogatni, valóban, de az melós, pénzbe kerül, az egészségügy meg olyan, amilyen, sajnos.
2020. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az a valódi kérdésem, hogy ti mit gondoltok erről, és egyben kifejtettem hogy én mit gondolok erről. Egy kis panaszkodás is társult hozzá a részemről, ez igaz.

Azt is aláírom, hogy vannak olyan fitnesz csoportok ahol konkrétan megalázzák a molett lányokat, azt is túlzásnak tartom azért.

De van olyan is, hogy mikor valahogy a testsúlyom és az egészségem kerül szóba egy beszélgetésnél, valahogy már nehezen hiszik el az emberek azt hogy betegség miatt is lehet kövér valaki. Biztos sokan hangoztatták már ezt, és valahogy elvesztette az igazát, pedig tényleg vannak olyan emberek akik emiatt is híznak el. Én extrém elhízott vagyok, és az állami orvosoknak köszönhetően későn vettük észre hogy cukros, és IR-es is vagyok egyben. Hiába mentem, panaszkodtam, hogy hiába sportolok az edzőteremben, hiába próbáltam ki számtalan diétát, vagy hízok, vagy csak a súlyomat tartom. Mindenki csak azt mondta, hogy biztos rosszul csinálom a diétát, rosszul edzek, vagy keveset. És téma lezárva, annyira leterhelt az állami orvosi rendszer, ne vegyek el másoktól időpontokat. Csak mert az ehgyomori cukormérésem tökéletes. :) akkor már nem is lehetek cukorbeteg. Az kellett, hogy magánkórházban 100-E + költsek erre. Most nyilván a témába az én orvosi dolgaim nem igazán számítanak, de akkor mivan a többi millió cukorbeteggel, akik ugyanilyen szar ellátást kapnak? Na meg a cukor gyógyszer amit én kaptam, meg csak nem is tamogatja a tb. Aki szegény, annak az a 3-4 ezer ft is rohadtul számít.


Tehát szóval vannak emberek, akiktől én is megkaptam hogy betegen is lelehet fogyni, csak pajzsmirigyes vagyok, semmit nem számít tegyem oda jobban magam, és bennem meg gyűlt és gyűlt az önutálat.

Viszont van az a rész amikor csak lusta valaki, én abszolúte eltudom fogadni ezt mert én is rohadtul utalok edzeni, főleg hogy amúgy is fizikai munkát végzek. És lehet ezeknek az embereknek könnyebb úgy élniük a mindennapjaikat, hogy elfogadják magukat és ez nagyon szuper, nem szeretném én se hogy állandóan depressziós legyen valaki a külseje miatt. Csak nem értem miért kell ezt hirdetni, és azt se szeretném ha mindenki a kövérség miatt betegedne, és halna meg, engem ez elképesztően elszomorít.


Egy válaszoló írta, hogy ő már volt vékony, és most telt. Neki nagyon sok szerencsét kívánok a fogyásban! :)

2020. júl. 29. 12:51
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Miért zárja ki a fogyást és a tenni akarást az önelfogadás?

Áruld el kérlek, miért zavar, ha egy kövér nő megmutatja, felvállalja és elfogadja magát? Ez nem azt jelenti, hogy nem kellemetlen neki a kövérség, hanem azt, hogy nem utálja magát napi szinten, és jól tudja magát érezni így is. Senki nem mondta, hogy nem egészségtelen és hogy ezek a nők nem akarnak változtatni. De képzeld csak el, hogy ez az egész fogyás-hízás mennyire megterhelő lelki folyamat is, nem csak testi. Nem lehet azzal elintézni, hogy “nem kell zabálni és menjen egyből futni” Bizonyos mozgások is nehezebbek így, már maga a kövérség is egy öngerjesztő folyamat eredménye, kőkemény lelki csatákkal önmagaddal. Általában a változáshoz azok kerülnek közelebb, akik első lépéskent elfogadják magukat, tudomásul veszik, hogy a testük az most ilyen, ez egy állapot, és ettől ők nem simán “kövérek”, hanem emberek, hibákkal, mint te vagy én. Majd utána indul a változás, már akinél. Ami szintén iszonyú hosszú és rögös út. Szerinted ha addig a pontig, ameddig el nem éri az illető a kívánt formát, nem gyakorolná az önelfogadást, hanem napi szinten marcangolná magát, hogy még ez sem elég, akkor hogy telnének a napjai? Évek kérdése ez általában.

2020. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok, ne haragudj, de most olvastam csak, hogy te magad is túlsúlyos vagy. Szerintem neked is könnyebb lenne előbb jól érezni magad a plus size testedben, legyezni kicsit az önbizalmad, és közben ugyanúgy harcolhatsz a változásért is. A 2 nem zárja ki egymást.
2020. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Azzal a blőd fossal én sem értek egyet, mikor egy egészségtelenül dagadt embert ajnároznak meg tolják, hogy az milyen király, milyen erős, fogadja el magát, meg se próbáljon fogyni.


De fölöslegesen beleállni sem kell szerintem a túlsúlyosakba. Ha kitesz egy képet, hadd kedveljék a szerettei ugyanúgy, hadd mondják neki, hogy ő is szép, hadd ne hozza már fel egy köcsög minden egyes alkalommal a súlyfölöslegét, ahogy nekem sem hozzák fel minden képem alatt a szemüvegem vagy épp a tudásom vagy bármilyen más hiányosságot. Az nem arra van, hogy mindenképp belepofázzunk más életébe.


De ha valaki megkérdezi tőlem, hogy szerintem fogyjon-e, nem fogok nemet mondani. És nem fogom azt mondani, hogy tök jó alakja van. De ha nem kérdezi, akkor minek?


Szóval szerintem a semlegesség épp elég lenne, a szerettei meg hadd szeressék.

2020. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy valaki elfogadja magát az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem tesz ellene. Én például nemrég, amikor elkezdtem nagyon figyelni arra, hogy fogyjak, akkor úgy indultam, hogy kb 55 kilót szeretnék fogyni (105-ról indultam, úgy, hogy 172 cm vagyok). Mivel kb egy hónapja kezdtem bele, eddig hét kiló ment le. Most nem hiszem, hogy attól, hogy igyekszem egészségesenben élni, amikor szabadidőmben nem tornázok, akkor kutyát sétáltatok vagy futok. Igazából a fogyási céljaim előtt is sportoltam, csak akkor heti szinten kétszer és nem naponta kétszer. És fenntartom, hogy az alakommal nem voltam és most sem vagyok elégedetlen, viszont zavar, hogy nincs jó fizikumom egy maraton lefutására, de már megígértem valakinek, hogy lefutom vele. Plusz van egy pár olyan ruha, amit imádok hordani, de ilyen alakkal nem kényelmes. Például rövid nadrágot nehéz találni, ami elég hosszú, ahhoz, hogy még rövid legyen, de ne dörzsöljem ki a combjaimat. És nyáron szoknyát sem tudok hordani így, max ha veszek fel alá nadrágot.

Tehát én elfogadom az alakom, csak vannak velejáró "kényelmetlenségek", amiktől meg akarok szabadulni. És szerintem nincs értelme annak, hogy a fogyásom végéig kesergek, hogy fúj de ronda vagyok. Az semmit nem segít, max mentálisan sem leszek rendben, az meg nem jó.

2020. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Az elfogadás meg a dicséret körbe ugralas azért nem ugyanaz.
2020. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!