Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy anyám ennyire...

Hogy lehet, hogy anyám ennyire alulinformált a számítástechnikában az elmúlt 25 év ellenére is?

Figyelt kérdés

Egyik legrosszabb tulajdonsága ez: "Várjál mindjárt lejár a telefon, újrahívlak". Még mindig azt hiszi, hogy 3 percig lehet beszélni. Vagy nem tudom meddig. "lejár" a telefon. Hát. max lemerül. Közben meg talán 24 óra a korlát... Mert akkor már új napot számít.. És így telefonál 15 perceket, hogy 5x leteszi és újrahívja az illetőt... Hiába magyarázom neki, hogy legalább csak próbálja ki milyen, ha nem teszi le.. De nem. Mintha berögzült volna..


25 éve vannak számítógépek és 30 éve már elérhető a "mobil" telefon. huszonöt!! éve.

Azt nem rétem, hogy ennyi idő alatt hogyhogy nem jött rá ilyenekre? Én nem olvasok chip magazint, nem nézek semmi pc-oldalt.. Mégis valahogy egy idő után leesik ,hogy jéé mindenkinek ilyen van, jéé látom, hogy hogyan csinálják mások.. Értitek miről hablatyolok?


2020. júl. 30. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Hogyan lehetsz ilyen alulinformált? Halvány fogalmad sincs hogyan kell finom almáspitét sütni? Pedig almáspitét már 100 évvel ezelött is tudtak sütni és nem csak a legkitünöbb cukrászmesterek!!! (Remélem megértetted, annak ellenére, ha eseteg tudsz is almáspitét sütni!)
2020. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Régen az érmés telefonokba kellett három percenként újabb érmét dobni, különben bontotta a vonalat. Anyád inkább cuki, próbáld így felfogni, egy idő után már nem változnak bizonyos emberek, fogadd el.
2020. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ha 20 év alatt nem tudta megérteni, akkor már valószínűleg ez így is fog maradni.

De ne bántsd őt ezért!

2020. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
A teljesseg igenye nelkul, a lakossag (otthoni felhasznalas) korebe kb 30 eve vannak szamitogepek, kb 25 eve radiotelefonok es mobil eszkozok, es kb 12-13 eves az android es az iphobe).
2020. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én 39 éves vagyok, nő, de fogalmam sincs mi ez a 3 perces dolog. A családban a 80 felettieknek is mobilja van és tudják használni, akinek jó a a szeme az a messengert is és nem vagyunk informatikus család.
2020. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szó sincs róla, hogy bántom ezért!!! Semmi bajon vele, csak furának tartom, hogy azt amit minden nap a kezében tart és minden egyes napon használja nem ismeri ki 30 év alatt sem.

Azért, mert almáspitét nem sütök minden órában. nem is fogok sztem soha, mert nem szeretem.

2020. júl. 30. 12:48
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer úgy is lesz egy olyan telefonbeszélgetése, amibe nagyon beleméjed, és elfelejti ezt a három perces dolgot, aztán majd azon kapja magát, hogy már mondjuk 20 perce beszélget. Akkor talán megérti, hogy ez a 3 perces dolog ma már butaság.
2020. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5: hát erről van szó :) nem kell informatikusnak lenni ahhoz, hogy tudd, hogy mit tud és mit nem a telefonod. Ha 35 éve a moszkvicson izomból kellett váltani, az még nem jelenti azt, hogy most egy elegánsabb autónis izomból kell bevágni egyesbe...
2020. júl. 30. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek az evente valtozo technikai ujdonsagok teljesen erdektelennek tunnek olyannak, aki elotte is elt. Nem erdemes arra, hogy belemelyedjen, megtanulja, mert ot perc mulva ugyis mas lesz.

Es regen annyi mindent ertettek es tudtak az emberek, amirol a mai mindenttudo generacio tenyleg semmit nem tud, ahhoz kepest ezek a mai dolgok jelentektelennek tunnek.

2020. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, majd akkor ítélkezz, ha annyi idősen, mint most anyud, ugyanúgy kened-vágod a technika folyamatosan bővülő vívmányait, mint a gyereked, aki már abban nőtt fel.
2020. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!