Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan könnyű visszafordu...

Miért olyan könnyű visszafordulni?

Figyelt kérdés
Ha már elindultál és felismerted magadban a rosszat, vagy mások toxikus társaságát,akkor hogy hogy egyszerű visszafordulni? Miért van ez így? Az ismert rossz kényelmesebb, a távoli ismeretlenben, ahol idegen vagy? Ez milyen jelleme, emberi tulajdonságra vall?

2020. júl. 31. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek félnek az újtól és inkább visszafordulnak a jelenbe ahol mégha egy mérgező környezetben is vannak akkor is biztos ponton állnak
2020. júl. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te miért fordultál vissza?
2020. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen válasz-nincs, de a hallgatás is elég beszédes tud lenni.
2020. júl. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én mindig csak előre megyek soha nem fordulok vissza pláne ha meg érzem, hogy egy toxikus közegben vagyok akkor meg én vagyok az első aki feláll és otthagyja az egészet a francba véglegesen

Nekem nincs szükségem kétszínű köpönyegforgató kígyókra a baráti körömben annál még az egyedüllét is jobb

2020. júl. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1: Igen, van benne valami


2/3? : Megvagy huzatva ember? Majdnem aludtam már...


4: Egyedüllét? Hm. Érdekes meglátás.

2020. júl. 31. 02:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 Szerintem még mindig jobb egyedül lenni mint kígyók között de embere válogatja


- ha valaki szeret egy olyan baráti körben benne lenni ahol kiröhögik a háta mögött

- kibeszélik a háta mögött vagy már pofátlanabb esetben akár az orra előtt is

- kicsesznek vele a háta mögött

- lehúzzák vagy átcseszik pénzzel

- intézkednek a nevében a háta mögött úgy, hogy ő arról nem is tud


akkor barátkozzon ilyen emberekkel, nekem biztos nincs ilyen emberekre szükségem

2020. júl. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régi beidegződések, amik visszahúznak. Félés az új dologtól. Erről három dolog jutott az eszembe:

"Vannak, akik megijednek attól, hogy másként is élhetnének, és attól, hogy a világ mégsem annyira szar. Vannak, akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz - még a rossz dolgokhoz is -, hogy nem mernek változtatni. Az ilyen emberek feladják. És ha ők feladják, mindenki veszít." (A jövő kezdete)


"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." (Dokik)


https://www.youtube.com/watch?v=POq3e8M7ImY

2020. júl. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A meló, amikor saját magán kell dolgozni, vagy csak azon, hogy mások esetleges butaságai ne zavarják, az megterhelő, az fárasztó.

Tehát ha valaki nincs jól mondjuk lelkileg; és belefeccöl egy csomó energiát abba, hogy felépítse önmagát, akkor még meló is megy ebbe, hogy próbálja helyrehozni, korrigálni azt, hogy nincs energiája. Ha meg nem csinál semmit, és simán nincs energiája, az úgy meg könnyebb; mert nem feccölt bele energiát. Tehát


a)Nincs energiája, igyekszik valamit tenni:

nincs energiája --> belefeccöl egy csomó energiát, hogy jobb legyen --> megin nincs energiája

b) Nincs energiája, nem tesz semmit, nem erőlködik:

nincs energiája = nincs energiája;


így meg eszerint a (nem feltétlenül hibátlan, de nem is feltétlenül rossz felvetés) gondolatmenet szerint ha próbál erőfeszítést tenni; így ugyanúgy nem lesz energiája. Tehát hiába feccölt bele egy csomó energiáját; még mindig nem jó neki.


De egyébként, mintha valaki azt mondta volna, hogyha valaki beállítja magát arra a tudatállapotra; akkor már nem fog erőfeszítés kelleni, hogy megtartsa magát ugyanazon a tudatállapoton. Tehát ilyesmi tudatállapot, hogy boldogság, nyugalom, elfogadás, szeretet; béke; stb.

2020. aug. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!