Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire könnyű...

Szerintetek mennyire könnyű gyilkossá válni?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok?

Bárki lehet gyilkos önszántából, vagy gyilkosnak születni kell?

Mi a nehezebb: Az első gyilkosságra rávenni magunk, vagy vinni a terhet, hogy megtettük?

Ti mit gondoltok úgy erről az egész dologról.

Csak értelmes hozzászólásokat, köszönöm.


2019. okt. 13. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ehez gyerekorban kell tortennie valaminek. Rossz szuloi banas, fojtonos szekalasok.. mikor te csak egy jo ember vagy, de sokan piszkalnak mert mondjuk elall a fuled. Az ember idovel frusztraltabb lesz. Felmergelik, elrontja a napjat mergelodik magaban, es eleinte csak talan a bosszut forralja. Aztan tegyuk fel kesobbi evekben ha mondjuk egy apro dolog is ami felmergeli, eleg egy ember akin ki adhatja a haragjat. Sok gyilkossal van beszelgetes neten. Tobbnyire tenyleg fura gyerekkor van mogotte. Szuloi magatartas, vagy banto emberek.
2019. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer olvastam 1970-es, '80-es években halálra ítélt magyar gyilkosok életrajzát. Mindegyiknél megvolt a bántalmazó, kegyetlen családi háttér. Többen az alföldi tanyavilágban nőttek fel, elzártan, kemény életfeltételek között, kiszolgáltatva.

Szóval azt gondolom a gyerekkorban elszenvedett kegyetlenségek teszik keménnyé, rossz esetben kegyetlenné az embert.

Aztán az elmúlt 30 évben hozzájött az a réteg, amelyik azt képzeli, neki mindent lehet, bárkin keresztülgázolhat, és meg is ölheti, aki útjában van. Ez más szempontból elcseszett nevelést takar.


Szóval mindenképpen a gyerekkorban torzul a személyiség.


Aztán, aki már ölt, az valószínűleg legközelebb már könnyebb lélekkel teszi meg újra. Ha nincs az életében egy sokk-élmény, akkor hozzászokik a látványhoz, a kísérő helyzetekhez (pl. holttest elrejtése), és egyre kevésbé zavarják ezek. És egyre brutálisabb elkövetési módokra képes. Pl. jellemző, hogy Szita Bence (egy 8 éves gyerek) bérgyilkosa nem az első gyilkosságát követte el akkor.

2019. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Bárki lehet, ha olyan helyzetbe kerül.
2019. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én elkezdtem nézni ezt a sorozatot, pont ez a téma amiről kérdezel, ajánlom neked is.

2019. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Konyvbe is van
2019. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a legtöbb ember sajnos képes a gyilkolásra, ha oka van rá.

Én jelenleg úgy gondolom, hogy nem tudnám elvenni egy másik ember életét, de önvédelemből lehet, hogy megtenném. Sőt..

Ill. ha a gyerekeimet bántaná valaki, akkor annak az Isten kegyelmezzen, mert én biztos, hogy nem.

(itt.olyasmire gondolok, hogy pl. egy pedofil bántalmazza) Ő biztos, hogy könyörögne a halálért..addig kínoznám...)

Ne keljen inkább ilyenekre még gondolni sem...

Jobb lenne a világ, ha inkább arra törekednénk, hogy segítsük egymást, mint hogyan bántalmazzuk...

Akár szóval, vagy tettel..

2019. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Raszkolnyikov, te vagy az?
2019. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkossá válni? Ha ez alatt a hirtelen felindulásból elkövetett emberölést (is) értjük, szerintem viszonylag könnyű. Sorozatgyilkos nem hinném, hogy lehet akárkiből.
2019. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem hirtelen felindulásra meg ilyesmire gondoltam. Hanem, hogy valaki otthon elhatározza, hogy megöli a szomszédot, vagy a patikust vagy bármi. Szándékosan azzá lenni.
2019. okt. 14. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!