Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ennek az oka? Esetleg...

Mi lehet ennek az oka? Esetleg nincs rendben az énképem?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok. Melankolikus személyiségtípus. Bak horoszkóppal és Bak aszcendenssel. Ezeket azért sorolom fel, hogy aki ismeri ezeket a személyiségtípusokat és milyen személyiségjegyek társulnak egy adott típushoz, azok tudják.


Én úgy jellemezném magam: szeretek egyedül lenni, szeretem a csendet, szeretek elmélkedni, elemezni, tervezni, ötletelni. Sokkal jobban, mint cselekedni (amire nehéz rávennem magam...) Szeretek olvasni. Új társaságban csendes megfigyelő vagyok. Esetenként zárkózott.


Hiába foglalkozom évek óta önfejlesztéssel, önismerettel, a mai napig azt állítom magamról, hogy önbizalomhiányos vagyok.


És itt jön a csavar, legjobb barátnőm, barátok szerint: bátor vagyok, tök könnyen el tudok beszélgetni bárkivel, gyorsan barátkozom, kimerek próbálni új dolgokat stb.

És amikor rákérdezek, miért mondják ezt, hisz az ellenkezője igaz rám, felhoznak egy példát, amivel tényleg magukat igazolják.


De akkor miért érzem én pont fordítva? Miért nem látom be, hogy attól, hogy régen önbizalomhiánnyal küszködtem, többé-kevésbé elmúlt?

Vagy addot helyzetekben mindenki másképp viselkedik? Van amikor zárkózottak vagyunk és van amikor nyitottak? De akkor, hogy soroljam magam bármilyen csoportba?


Nem értem.. van valakinek erre logikus magyarázata?


2020. aug. 1. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló típus vagyok én is, szinte minden megegyezik veled, csak az aszcendensem más, viszont ez a szitu, amiről írsz ez nalam is megvan.


Én arra vezetem vissza ezt az ellentmondást, hogy nagyon erős maximalizmus és megfelelési vágy dolgozik bennem, ezért amikor a külvilágról van szó, akkor nagyon sok energiát adok bele, hogy minél inkább megfeleljek az elvárásoknak. Mindez jól is jön az emberi kapcsolatoknál is, mert a zárkózottság miatt nem nyílok meg akárkinek. Viszont a zárkózottság saját magamnak szól, nem másoknak. Mások felé nyitott vagyok, segítőkész és kedves, és ez szívből is jön, egy a lényeg: hogy az emberek viszont engem ne ismerjenek annyira, nekem legyen lehetőségem arra, hogy beengedjem őket, ha akarom.

Tehát én összességében saját magamnál arra vezetem vissza ezt az ellentmondást, hogy nem engedek be akárkit a személyes szférámba, viszont arra az érzésre szükségem van, hogy én legyek a legjobb, ezért mindenbe a maxit teszem, az emberi kapcsolataimba is, meg akkor is ha az illető nem áll közel hozzám.


Persze nem biztos, hogy nálad is ez van, de talán gondolatebresztonek nem rossz :)

2020. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Én is bak vagyok, szóval ismerem a személyiségtípust. :)

A bakok örök maximalisták, sose fogják azt érezni, hogy na most ez így tökéletes. Teljesen más mércén mérik magukat, önmagukkal szemben pedig kiváltképp kritikusak. Ez lehet az oka, hogy te így látod magad kívülről, míg mások az ellenkezőjét figyelik meg.

2020. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hmm.. nagyon jó dolgokat írtatok. Több minden is eszembe jutott.


#1 Írtad, hogy maximalizmus és megfelelési kényszer. Detto, nálam is! És hogy ilyenkor több energiát beleadunk, hogy megfeleljünk. Ezért van akkor az, hogy ha több időt töltünk társaságban, akkor lemerülünk, és úgy tudunk újratöltődni, hogy egyedül vagyunk? De akkor minden befelé forduló személyiség maximalista és lemerül, mert meg akr felelni?


#2 Szóval, a Bakok ha örök maximalisták, akkor életük végéig azok is maradnak? Sosem fogjuk elérni a full lazaságot, könnyedséget, nyugalmat? csak ideig-óráig? néha annira elegem van ebből a merevségből, ami jellemző a Bakokra..

2020. aug. 1. 23:33
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ha csak magamból indulok ki, hogy eddigi életem során mindig maximalista voltam és mondjuk holnap felkelnék, hogy na lesz ahogy lesz.. hát azon biztos hamarabb idegösszeomlást kapnék. :) Persze mindenki más.
2020. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Igen, én attól is lemerülök, hogyha eleve sokan vesznek körbe, plusz merít nyilván az is, hogy ilyenkor teljesen a többi emberre fókuszálok. De a szeretteim körében ez persze tök más, attól inkább töltődök. Én nem érzek összefüggést az introverzió és maximalizmus között, egy extrovertált is lehet az természetesen, csak őt más fogja kifárasztani.


És ja, a bakok sose lesznek lazák és könnyedek, sőt, nyugvópont sincs, mert mindig magasabb cél felé törnek, tényleg nem elégednek meg soha. Ennek amúgy a jó oldalát kell nézni, mert ez a másik oldalról jó tulajdonság is, ami segít téged az életedben. És fontos az önirónia is, a merevség az klasszikusan olyan tulajdonság, amivel tudsz reflektálni önmagadra és önmagadon nevetni :)

2020. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor nem lehet kitörni ebből a maximálizmusból, mert akkor születtünk, amikor és ez rányomta a bélyegét az egész életünkre? Mindenki a saját maga kovácsa. Vegyes érzéseim vannak az asztrológiával kapcsolatban is. Néha azon is elgondolkozom saját magamat ismerem e.. Vagy már túltolom ezt a mindenre találjunk racionális magyarázatot dolgot?
2020. aug. 2. 01:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a Kígyótartó miatt lehet az Új Nyilas vagy te is.


Bak – január 20-tól február 16-ig

Nyilas – december 17-tól január 20-ig


Lehet ebben valami, mert azt írták Bak fiú Bak lány jó páros, nem így volt. Valójában két Nyilas volt együtt, én késöbb lettem olyan, emlékszem mikor nyílt ki a csipám, de ő már kezdetben Nyílas volt, olyan távol állt tőle a Bakra jellemző sztereotípiák pl. Félénkség,egyedül lenni...Ha ő csak egy Bak, soha sem jövünk össze, soha.

2020. aug. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!