Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem egészséges kapcsolat...

Miért nem egészséges kapcsolat és gyerek nélkül leélni az életet? Ha valaki ezt választja, mert így jó neki, az másnak miért tüske a szemében?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kb megváltani akar, hogy ez így nem jó, menjek orvoshoz vérvételre a hormonjaim miatt és így tovább.


Ha van oka, ha nincs, én ezzel nem bántok senkit, akkor másokat ez miért botránkoztat meg. Nem ő az első, aki próbál rávilágítani. Alapból nem lenne rossz egy kapcsolat, azt hiszem, de a saját személyiségem olyan, hogy szerethetem egy életen át, egy lakásban nem tudnám mással elengedni magam. Szerintem anyának megfelelő lennék, mert ahogy nálam tették, úgy én is figyelnék arra, hogy tudjon viselkedni, legyen tisztelettudó, de határozott, és ez igazítva ahhoz, hogy neki milyen a személyisége. Anya nélkül nőttem fel, ezért tudom, hogy mit nem csinálnék. Ettől független nem szeretnék gyermeket vállalni, mert az egy életen át tartó felelősség, elkötelezettség és mondjuk 24 évnyi kemény munka, amíg nem áll a saját lábára. Bizonyos dolgok hiányoznak belőlem, ami az anyasághoz kell. A gyerek meg nem játék, hogy vagy bejön a cécó vagy nem.


Ismerek egy 98 éves nénit, vallásos, férj és gyerek nélkül élt és mégis elégedettnek érzi magát a múlt történései ellenére.


Ja és ezt úgy, hogy szándékomban áll emberekkel foglalkozni a jövőben, nem akarom elszeparálni magam, csak az én életemet így érzem nyugodtabbnak.



2020. aug. 2. 11:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
#10: ehhez képest a válaszod első felében már el is ítélted. Sőt kijelentetted, hogy akinek nincs gyereke annak nem lehet jó élete. Sőt azért lesz unalmas élete, mert az a természet rendje, hogy szaporodik és neki jobb lenne gyerekkel. Te egy idegenről teljes bizonyossággal meg tudod állapítani pár sor alapján, hogy mitől lesz jó élete... Még csak elméleti síkon is hülyeség.
2020. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

10-es te nem csak elítélted, de közölted vele hogy unalmas élete is lesz. Nevetséges vagy! :D

Attól hogy nem köti le magát még alakulhat jól az élete.

2020. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem ítéltem el, nem mondtam biztosra hogy unalmas lesz és azt se mondtam hogy gyerek nélkül csak rossz élete lehet, azt mondtam hogy valószínüleg unalmas lesz, semmit se mondtam biztosra de te így értelmeztétek, nem tudom melyik mondatomal ítéltem el de ha elmondanátok akkor örülnék.
2020. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
Az itt látható %-ok remek körképet adnak a mai fiatalság gyerekhez való hozzáállásáról. Minden gyerekpártit le-, minden gyerekellenzőt felpontoztak. Na, de sebaj. Majd a migráncsok és utódaik előteremtik a nyugdíjatokat. Vagy nem...
2020. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%
14-es, ő bajuk, éljenek csak magányosan és unalmasan, el képzelni nem tudják mennyi boldogságot hozz egy gyerek
2020. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#14: De azért az gondolom jól esik, hogy mi előteremtjük a te nyugdíjad...

Egyébként nem a gyerekpárti lett lepontozva, hanem az, aki látatlanban tud ítélkezni egy ilyen fontos kérdésben egyéni sorsokról gyakorlatilag csőlátással és nulla információval az érintettről.


#15: Tehát mégis csak elítélted és kijelentetted, hogy rossz élete lesz gyerek nélkül.

Ezt hiszem így sikerült az öngólból a tátátott szájjal a f/szerdőbe szintre lépned. (10 --> 12 --> 15)

2020. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

Valóban jólesik, kedves 16-os, hogy ti előteremtitek az én nyugdíjamat. De én nem bíztam a véletlenre, hanem tettem róla, hogy többen legyetek.

Ami 15-öst illeti, abban különbözik tőletek, hogy ő gyakorlati tapasztalat után mond véleményt, míg ti eleve elzárkóztok ez elől. Mi TUDJUK, mennyit ad hozzá egy élethez az utódnemzés, ti meg SEJTITEK, hogy mennyit vesz el. Mi megkaptuk a szüleinktől a lehetőséget, s ahogy kell, tovább is adtuk azt. Ti meg ültök rajta nagy büszkén. Mert az a tiétek...

2020. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17: És mivel lett nekem jobb, hogy te többen lettél? Mert valójában semmivel. Miért lesz nekem jobb, hogy te nem bíztad a véletlenre? Egyáltalán mit nem bíztál a véletlenre? Ez miért számítana eredménynek ebben a kontextusban?


Te tudod, hogy neked jó, de honnan tudod, hogy egy másik embernek is ugyanolyan jó lenne. Nem vagyunk egyformák.

Én tudom, hogy jó a tökfőzelék, de te a szagától is hánysz, akkor te most ezek szerint alsóbbrendű vagy, mert nem jó neked valami, ami nekem igen. Szintén egy olyan dolog amit csak külső szemlélőként tud megvizsgálni az ember mielőtt döntést hoz, hogy akarja-e vagy nem.

Min ülünk nagy büszkén? Senki nem büszke semmire. Hoznak az emberek döntéseket a saját elképzeléseik, értékrendjük alapján és kész. Csak könnyebb ítélkezni, mint felfogni, hogy nem vagyunk egyformák?


#16

2020. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
45%

"És mivel lett nekem jobb, hogy te többen lettél?"

Bazky, te rancogtál, hogy neked kell az én nyugdíjamat előteremteni. Ezért említettem, hogy én tettem róla, hogy többen legyetek, így a te válladra eső teher valamivel jobban eloszlik. :-))

Egyébként én nem ítélkezem. Azt meghagyom a mindent olyan kíméletlen magabiztossággal "tudó" fiatalokra. Ez sem ítélkezés, hisz én is voltam fiatal, és én is mindent jobban tudtam, mint a vén trottyok. Ez a dolgok rendje.

Meg az, hogy MINDEN élőlény elsődleges célja a szaporodás. Az emberé is az, amíg el nem ér egy jóléti fokot, ahol olyan iriggyé és öncélúvá válik, hogy nem akarja a megtermelt javait a gyerekére pazarolni.

Egyébként megnyugtatlak, nekem se lesz unokám. Minden csemetém veri a harmincat, mind boldog párkapcsolatban él, egzisztenciálisan is rendben vannak (már amennyire ez ebben a bizonytalan világban lehetséges), de gyereke egyiknek sem lesz. Tudod, miért? Mert nem tanultak meg lemondani. Mi megadtunk nekik mindent, erőn felül is, de pont azzal, hogy mindent megkaptak, pont azzal ba5ztuk el a renomét.

2020. aug. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19: az én terheim attól még nem lettek kevesebbek, hogy te csináltál 1-2 gyereket.


"ahol olyan iriggyé és öncélúvá válik, hogy nem akarja a megtermelt javait a gyerekére pazarolni."


Itt az ítélkezés ismét, közvetlenül az után, hogy kijelented, már pedig ne ugyan nem ítélkezel. Arról nem is beszélve, hogy az ember egyik tulajdonsága, ami miatt ki tud emelkedni, a többi élőlény közül, hogy kordában tudja tartani az ösztöneit, köztük az utódnemzést is.


Az sem nyugtat meg, hogy nem lesz unokád, egyszerűen nekem sem jobb, sem rosszabb nem lesz tőle, hogy egy random idegen milyen döntést hoz.


Attól még, hogy a te gyereked félrecsúsztak és önzőségből nem vállalnak gyereket nem mindenki ilyen. Sőt. Bár kérdés, hogy ezt te honnan tudod biztosan. Megmondták neked, hogy "papa, nem kapsz unokát, mert drága?" A többség nem azért nem vállal, mert sajnálná a pénzt a gyerekre. Számtalan más oka lehet, szinte mindegyik sokkal fajsúlyosabb

2020. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!