Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt mondják “teszetosza”...

Azt mondják “teszetosza” vagyok. Ezen hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Nagyon ügyetlenke vagyok néha és lassú sok hétköznapi dologhoz.

Nem vagyok egy rossz tanuló kb.4,3 az átlagom.

Nagyon idegesit engem is és a környezetemet is hogy miért vagyok ilyen béna néha inkabb meg se probalok par dolgot nehogy elbénázzam.

Példaként:Nagyon lassan irok mindig en vagyok az utolso aki leirja a tablarol a dolgokat,Tudok és nagyon is szeretek főzni de az is borzalmasan lassan meg pl:hámozáz,szeletelés hiába főzök sokat és gyakran tehat gyakorlom akkor is nagyon lassan megy.

Van egy kapcsolatom és a baratom csaladja is ezt eszrevette rajtam es mondtak is neki ami borzalmasan rosszul esett mert direkt probaltam ezt nem megmutatni emiatt nagyon felenk is vagyok a mai napig ha atmegyek hozzajuk wc-re is alig merek ki menni semmit se merek csinalni naluk szinte es epp ezert sose kerdeztem meg anyosomat hogy segithetek e valamit nem azert mert lusta vagyok hanem mert nem akarom elbenazni...

Vagy felek hogy esetleg nem fognam fel hogy mit mond es tobbszor is akar vissza kerdezek akkor meg azt hiszik hogy buta vagyok.

Ezert altalaban inkabb telefonozok ha nem csinalunk semmit a baratommal es ezt mind anyosom es aposom is megemlitette baratomnak de egyszeruen borzastoan megakarok felelni mert tudom milyen kis bena vagyok de ezen kivul meg talpra esett vagyok mert mindent magamnak intezek (hivatalos ügyek/telefonok) az ilyen helyzetekbe nem felek de valamiert ha valaki aki fontos szamomra es kozelembe van akkor benazok es lassu vagyok egyebkent egyaltalan nem vagyok felenk csak a baratom csaladjanak viselkedek igy.

Szoval a kerdes az lenne hogy a lassusagot hogyan lehetne fejleszteni?

A bénázásokat hogyan lehetne csökkenteni?

Meg persze ha mar kitértem erre akkor hogyan gyozzem le a felenksegemet a baratom csaladjaval szembe, mit illik/mit nem,nem e vagyok tolakodo ha megkerdezem hogy segithetek e valamit,milyen szinten viselkedhetek otthonosan?(Ő az első baratom es ezert nem tudom ezeket mert nem volt tapasztalatom szeretnem kijavitani ezt a rossz 1. Benyomast amit kreáltam)

18/L



2020. aug. 2. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Van hozzád hasonló ismerősöm, nem is egy...Borzasztó idegesítőek tudnak lenni és néha nem is veszik észre, mennyire hátráltatják a többi embert. De persze ez rajtad nem segít. Tapasztalatom szerint az ilyen viselkedés a gyerekkorból ered, nagyon erős személyiségek a szüleid? Gyakran kapsz kritikákat otthon, vagy éreztetik veled, hogy nem vagy elég?


Azt kell megértened, hogy 18 évesen nem vagy már gyerek és igenis vannak dolgok, amiket meg kell csinálni, oda kell állni. Ehhez egyedül neked kell összegyűjtened a bátorságod. Próbálkozz, gyakorolj!Menj oda anyóshoz és igenis kérdezz rá, hogy miben segíthetsz. Ha bénázol is, nem e jobb, ha ügyetlennek tart, mint lustának, aki egész nap a telefonját nyomkodja?


Bocsi, hogy ilyen nyersen fogalmaztam, de úgy gondolom ez kell, hogy felébredj,mert a félelmeid lassan megfojtanak téged, ha most, fiatalon, nem teszel ellenük.Bátorság!!!

2020. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Após helyében látva téged a telefonon maszturbálva egész nap...áhhh-kiborulnék, inkább legyél béna anyós mellett segédként a konyhában, többre értékelném.


Úgy senki sem fog lebaxni, ha úgy állsz oda segíteni, hogy "ehhez nem értek, de szívesen segítenék, ha megmutatod a módját"...s ennyi.


De gondolhatod úgy is a dolgot, hogy ügyet intézel átvitt értelemben s úgy állsz oda segíteni-beszélgetni...beilleszkedni.


Aztán meg, ezt a telefonos függést minimalizáld nem csak ott, hanem életedben is, mert egyrészt szabadidőrabló, másrészt kapcsolatleépítő, amiben vagy bár nem csak emiatt ugye.

Foglalkozz többet a pároddal, családjával, családoddal.

Használd annyit a kütyüt, mint a fogkefédet!


Mindent csak gyakorlással lehet fejleszteni magadban, mint önbizalmat, ügyességet, sebességet...ez nem lesz meg app storeban;)

2020. aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Kérdező válaszára:Igen!

Anyukám nagyon elnyom és hogyha 1 napot is kihagytam hogy nem mostam fel már elhordott mindennek hogy lusta vagyok,semmihez se értek,olyan vagy mint apád stb.

Itthon én vezetem a háztartást mert anyu dolgozik egesznap és apa is és nagyon rosszul esik ha haza jön és pl azert nem csináltam meg mert egyébként meg tanulok(KRESZ) és hiába mondom el neki hogy tanultam egésznap akkor is folytatja..

De ha apa itthon van nem csinálja :)

Szoval neha ugy erzem csak azert szol be hogy bántson.

2020. aug. 3. 07:50
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező! Ebben az esetben nincs olyan, hogy lassúság fejlesztése, meg bénázás csökkentése. Ezeket felejtsd el. Neked megvan a saját tempód, igenis fogadják el. Egy idegen háztartásában, konyhájában pedig még a leggyakorlottabb háziasszony is könnyen ügyetlenné válik, hisz mindenki a saját konyhájában, a saját felszerelésével jön a legjobban tisztába. Tudom, hogy fáj és megalázó, amikor ilyen apró hülyeségek miatt úgy állítanak be téged, mint valami menthetetlen balféket, de próbálj felülemelkedni ezeken. Különben tapasztalataim alapján azok szoktak ilyenek miatt beszólogatni a fiatalabbaknak, akik semmit nem tettek le az asztalra azon kívül, hogy gyereket szültek és fénysebességgel hámozzák a krumplit. És ha jön valaki tapasztalatlan fiatal, aki ezekben a konyhai dolgokban még nem olyan ügyes, akkor hirtelen valakiknek érzik magukat attól, hogy lehurrogják az illetőt. Mondjuk megnézném, hogy az ilyenek mit kezdenének egy Excel táblázattal. De lehet, hogy már egy egyszerű okostelefon alkalmazás használata is komoly fejtörést okozna nekik...


Te magad is írtad, hogy máshol meg milyen ügyesen intézkedsz önállóan. Ez a lényeg, hogy tudd, nem egyedül az a pár apró vélt vagy valós hibád az, ami meghatároz téged. Ennél te sokkal több vagy, ahogy mindenki más is. Légy büszke arra, amiben jó vagy. Amiben pedig kevésbé vagy jó, azon vagy dolgozz (ha téged is zavar) vagy simán csak fogadd el, hogy te ilyen vagy és kész. Aki pedig elégedetlenkedik veled, az az illető problémája és nem a tiéd. Az ilyen emberek szörnyen intoleránsak, de főleg szánnivalóak. Ne teperj az ilyen típusok elismeréséért, mert lehetetlen küldetés amúgy is.

2020. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok 18 éves lányként, csak nekem még párkapcsolatom sincs, mert még ahhoz is béna vagyok. Szóval, Te még így is sokkal ügyesebb vagy nálam.
2020. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!