Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretném megérteni az irigysé...

Szeretném megérteni az irigységet. Az olyan mint az idegesség, nincs előnye csak van?

Figyelt kérdés

Hárman voltunk fivérek, és az irigységet a szüleim belőlem teljesen kinevelték, ha volt.

Sajnos van (sokszor), hogy nem úgy alakul az élet, hogy mindenkinek jó legyen, ilyenkor tudok idegeskedni.

Tudom hogy nincs haszna. Dolgozom is rajta. De ezt legalább értem.



2020. aug. 3. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az egyiket frusztrálja, hogy a másiknak miért van valami; ami neki nincs; hogy a másiknak miért jár, ha neki nem; mert ha a másiknak jár, mivel több őnála; ígyhát neki is kéne, hogy legyen.

A másik meg, hogy nem akarja odaadni pl egyszerszámot, mert fél, hogy a másik nem vigyázna rá; szerintem ez teljesen érthető. Meg pl ha ő se túl gazdag; mondjuk bárki, akkor nem várhatod el tőle, hogy adakozzon; mert neki is kell enni valamiből, gyerekeinek is, háziállatának is. Meg Mo-n pl asszem, hogy lehet,hogy a jövő bizonytalan, kiszámíthatatlan valamilyen szinten; de én ezt nem tudom. És akkor szóval inkább legyen tartalék, minthogy odaadd másnak, amiért te dolgoztál meg, és hátha még jól jön, hátha még szükséged lesz arra a pénzre.

2020. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Almási Kitti Irigység című könyvét.

[link]

2020. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egyfajta kisebbrendűségi érzésnek mondanám - egy hiányállapotnak, ami feszültséget okoz.

Ráadásul baromi relatív, mert sokaknak meg éppen az a vágya, ami az irigy ember számára adott és természetes, de ő ugye nem arra fókuszál, hanem arra, ami nincs neki.

2020. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jaj nehogy már ne tudd mi az az irigység. Nem kell családod belül, testvérek közt érezni, szép dolog a szüleidtől, hogy ezt így csinálták, DE szerintem ettől függetlenül minden gyerek szokta néha érezni, hogy “jaj a fene egye meg azt a Zsoltit az osztályból, neki sokkal menőbb a tornacsukája.“ vagy lányok közt kamaszkorban megesik, hogy féltékenyek egymásra, mert a suli szépfiúja azt a másik csajt hívta el randira.” Csak egyszerű példa volt, nem tart hosszú ideig egyik sem, de nehogy már nem tudd milyen ez. Ezeket mindenki megtapasztalja az élete során.
2020. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység egyidős az emberiséggel. Akár jogos, akár nem, bennünk van, ezt el kell fogadni.

Hagyni kell az érzést, ha felbukkan, de a helyén kell kezelni.

2020. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*meg pl jószívűnek kell lenni;de nem annyira, hogy h_lyérevegyenek, kihasználjanak, azt nem szabad engedni,hagyni -; és én pl ismerek olyan embert, aki nagyon jószívű, és azt mondja, hogy nagyon sokat kellett magán dolgoznia, amíg el tudta érni azt, hogy ne használják őt ki. pl "Add ide ezt, add ide azt"; és akkor tehát, hogy ne éljenek vissza a jóindulatával. Mert ha pl mindenét szétosztja, akkor az szívás. Meg még ő mesélt valami könyvről , amit olvasott, valami életrajzi-féle, vagy ilyen elmélkedések voltak, meg visszaemlékezések; meg eszmefuttatások, filozofálgatások; és akkor abban is volt egy olyan csávó, akitől iskolás korában mindig elvették a reggelijét; és akkor így odamentek "keménygyerekek", és akkor mondták neki, hogy "Add ide a reggelidet!" és akkor ő meg odanyújtotta, és annyit mondott, hogy "Jó étvágyat", vagy "Egészségedre." Tehát nem szabad azt viszont már hagyni, hogy visszaéljenek a jóindulattal. Szép dolog az adakozás , a segítés, de mindent azért nem kell odaadni.
2020. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*vagy pl valakinek sokkal többet kell dolgoznia egy dologért, hogy megvehesse, a másiknak meg lehet, hogy pl annyit keres, vagy megnyeri valahol, és az ölébe hullik szinte gyakorlatilag; pedig lehet, hogy a másik amúgy többet dolgozott; csak ennek meg jobb a fizuja. És akkor ezt tehát igazságtalanságnak érzi/éli meg; lehet, hogy egóból, de lehet, hogy nem egóból, hanem csak logikusan végiggondolva; vagy pl nemtom, mondjuk szimpla érzésből, és akkor nem irigykedik; csak leszűri. Hogy, hát ez milyen szomorú, hogy ő is szeretne egy olyat, mint a másiknak van, de neki meg még nem lehet. Vagy lehet, hogy talán esetleg soha sem lesz.
2020. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység lényege, hogy mindig másét kívánod meg,bármi áron, sosem vagy elégedett a magadéval. Ez az írigység.
2020. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jókat írtok.


A könyvnek útána járok, határontúli vagyok, de idővel meglesz.

2020. aug. 3. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!