Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira lusta, hogy milliókért se “hajol le”?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Vállalkozó, de elég közepesen megy neki, olyan 300 ezret keres meg, kicsit kevesebbet mintha a szakmájában dolgozna valahol alkalmazottként.

Most adódott egy fix lehetőség, én intéztem neki, nagyon örültem, hogy ekkora lehetőséghez tudtam segíteni Apámat (napokig aludni se tudtam úgy izgultam)! Ha jól teljesített volna az első projektnél, akkor a szerződés szerint legalább 2 évre fix munkái lettek volna és havi szinten 2 millió körül vihetett volna haza, egy nagy cég vállalkozója lehetett volna amiért mások bármit megtennének.

Elvittem bemutatni, szimpatikus volt nekik, kitűzték a szerződés aláírásának időpontját. Hívtam aznap délután Apámat, hogy mi volt? Erre azt mondja, hogy nem ment el, mert ki kellett amúgy is menni a kertjükbe permetezni és lesz még majd ilyen lehetőség, a szomszéd városban ajánlottak neki egy melót amivel tud havi plusz 200 ezret keresni és neki az is elég (nem is fix szerződés, csak szóbeli ígéret egy alkalmazottól!). A 2 milliós munkával se lett volna több dolga, sőt! Intéztem már neki egy komplett alvállalkozót alkalmazottakkal! A 2 millió a zsebében maradt volna a kiadások után.


Hogy lehet valaki ilyen, hogy egyszerűen nem megy el egy komoly szerződést aláírni, ami meg volt beszélve? Hogy nem kell neki a pénz, amikor állandóan csak panaszkodik miatta? Miért nem akar fejlődni amikor mindent elintéztem helyette? Teljesen lejáratott engem is. Most azt hajtogatja, hogy az a 200 ezres meló majd jó lesz neki, neki az elég, az biztosabbnak tűnik. A “nagy munkát” is simán elvégezte volna, nem lett volna kockázat benne, csak megbízhatónak kellett volna lennie. Máskor is csinált már ilyet, hogy keresték 17:10 perckor egy jó munkával, de ő nem vette fel a telefont hiába hívták sokszor, mert ő 17:00 után nem veszi fel a telefont! Vállalkozóként!

Milyen tulajdonság ez? Lustaság? Nemtörődömség? Szerintem élvezi hogy a TV előtt kiabálhat hogy neki nincs pénze, stb. Ha változtatott volna általam, nem lett volna mit csinálni otthon. Én is hibáztam hogy nem mentem el vele, de eszembe nem jutott, hogy egy 50 éves felnőtt ember ilyet csinál.


2020. aug. 4. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Első sorban megbízhatatlanság és felelőtlenség.

Nem is szólt a partnereknek?

Otthagyta őket szó nélkül?

2020. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az első találkozón minden jól alakult, a referenciák is tetszettek nekik, mondták, hogy akkor hétfő 11:00-kor várják ugyanitt mert akkor jön az ügyvéd és aláírják a szerződést. Szó nélkül nem ment el az időpontra, hanem kiment permetezni a kertbe.
2020. aug. 4. 23:59
 3/20 anonim ***** válasza:
Mint ha az én apámról olvastam volna,tényleg egy az egyben.
2020. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

2: Tartom. Első sorban komoly cserbenhagyás, átverés. Hányan számítottak rá?

A szakmai hírnevét és emberi hírnevét sem tudta volna jobban aláásni.


Joga van mindenkinek szőkőévben egyszer éjjel 2-3-ig nyitva tartani az üzletét, de ki kellene írni, hogy tudjanak róla a partnerek.

Én egyszerűen egy hazug csalónak tartom az apádat, akivel semmi szín alatt nem üzletelnék, és magánemberként se állnék szóba.

2020. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Különben azóta mi történt? Keresték a partnerek az apádat, lett-e belőle rendőrségi ügy, vagy megbosszulták, hogy átvágta őket?
2020. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azert ilyen nagy dolgokban nagy fiktiv szamlak es okossagok is lehetnek..

Apudnak jobb a kevesebb es biztosabb.

Nagy falatokhoz otthon kell lenni atlatni a usivanysagokon is.


Nalunk pl ha nem akarnak kifizetni 5 millios àfàt az adohatosagnak hippsz hoppsz az alvallalkozo kiallit egy 20 millas költsegszamlat aminek 5 milla az afaja es maris nem kell a navnak fizetni.


Nagyobb dolgokban kicsit mashogy mennek a dolgok..

2020. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Én a besavanyodott nagymamámon vettem észre, hogy amint adódik egy jó lehetőség, véletlenül sem szabad elfogadni, puszta dacból, “büszkeségből” maradni kell a mocsár legalján, nehogy ne tudjunk panaszkodni a helyzetünkről, még a végén megtudná a szomszéd Jolika, hogy nem is olyan rossz nekünk. Ennek az eredménye, hogy mindenki naplopó és lusta, aki nem a kertben kapál; a bolti eladó, a fizikai munkás, II. Erzsébet királynő. Ehhez a mentalitáshoz pedig sok embernek fűlik a foga, így mindig van is kivel erősítgetni egymást a hülyeségben. Szűklátókörűség, megkeseredettség, életkörülmény és szakmai+intellektuális esetleges előrehaladásban igénytelenség jellemzi őket.

Édesapádról nem tudok nyilatkozni, ellenben van egy sejtésem, miszerint ebben a szituációban is a gonosz, csúnya cég a hibás, hogy még zaklatni merik, mint valami teleshopos diszpécser.

2020. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat. Vallald el te.valtsd ki a vallalkozoit!
2020. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sokan számítottak rá, de ez az egész neki lett volna jó! Ők 2 perc alatt találtak mást a melóra aki meghajolva írta alá a szerződést időben. Rendőrségi ügy? Semmi nem volt aláírva! Saját magát szivatta meg. Annyi lett belőle hogy velem nem állnak már szóba.
2020. aug. 5. 00:11
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem latsz bele sokmindenbe, kölyök vagy még.

Talaltak egy palimadarat. Majd felhalmoznak 2 milla tartozast neki, de a szerzödes ugy van megirva hogy nem is követelheti csori.

2020. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!