Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira lusta, hogy milliókért se “hajol le”?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Vállalkozó, de elég közepesen megy neki, olyan 300 ezret keres meg, kicsit kevesebbet mintha a szakmájában dolgozna valahol alkalmazottként.

Most adódott egy fix lehetőség, én intéztem neki, nagyon örültem, hogy ekkora lehetőséghez tudtam segíteni Apámat (napokig aludni se tudtam úgy izgultam)! Ha jól teljesített volna az első projektnél, akkor a szerződés szerint legalább 2 évre fix munkái lettek volna és havi szinten 2 millió körül vihetett volna haza, egy nagy cég vállalkozója lehetett volna amiért mások bármit megtennének.

Elvittem bemutatni, szimpatikus volt nekik, kitűzték a szerződés aláírásának időpontját. Hívtam aznap délután Apámat, hogy mi volt? Erre azt mondja, hogy nem ment el, mert ki kellett amúgy is menni a kertjükbe permetezni és lesz még majd ilyen lehetőség, a szomszéd városban ajánlottak neki egy melót amivel tud havi plusz 200 ezret keresni és neki az is elég (nem is fix szerződés, csak szóbeli ígéret egy alkalmazottól!). A 2 milliós munkával se lett volna több dolga, sőt! Intéztem már neki egy komplett alvállalkozót alkalmazottakkal! A 2 millió a zsebében maradt volna a kiadások után.


Hogy lehet valaki ilyen, hogy egyszerűen nem megy el egy komoly szerződést aláírni, ami meg volt beszélve? Hogy nem kell neki a pénz, amikor állandóan csak panaszkodik miatta? Miért nem akar fejlődni amikor mindent elintéztem helyette? Teljesen lejáratott engem is. Most azt hajtogatja, hogy az a 200 ezres meló majd jó lesz neki, neki az elég, az biztosabbnak tűnik. A “nagy munkát” is simán elvégezte volna, nem lett volna kockázat benne, csak megbízhatónak kellett volna lennie. Máskor is csinált már ilyet, hogy keresték 17:10 perckor egy jó munkával, de ő nem vette fel a telefont hiába hívták sokszor, mert ő 17:00 után nem veszi fel a telefont! Vállalkozóként!

Milyen tulajdonság ez? Lustaság? Nemtörődömség? Szerintem élvezi hogy a TV előtt kiabálhat hogy neki nincs pénze, stb. Ha változtatott volna általam, nem lett volna mit csinálni otthon. Én is hibáztam hogy nem mentem el vele, de eszembe nem jutott, hogy egy 50 éves felnőtt ember ilyet csinál.


2020. aug. 4. 23:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

#7

Igazad van,nagyon jól mondod,az emberek ilyenek csak panaszkodni tudnak ahogy jön egy jó lehetőség nem fogadják el csak a kifogásokat keresik.

Vagy elenkezőleg valaki tesz azért hogy sikeres legyen ,tanul,dolgozik,és nem csak nap lopo,akkor már egyből mindenki elhorgya mindenek irigységből.

2020. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Az alvallalkozok is becsödöltetsre mennek. Aztan egy pillanat jé màr màsik cègnevük van es kezdik ujra.


Te meg annyira naivnak tünsz

2020. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

"Annyi lett belőle hogy velem nem állnak már szóba."

Csodálkozol?

Nem vágod, hogy annál ezerszer nagyobb baj is van ez által, mint hogy az apád elesett ettől a lehetőségtől?


"Rendőrségi ügy? Semmi nem volt aláírva! "

Az szerződésszegés lett volna, polgári peres ügy.

Rendőrség a bűncselekménnyel foglalkozik (csalás).

2020. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek Magyarorszagon csak igy tisztesseges bizniszek a semmibol. Szerintem apad tudja, mit miert nem csinal.
2020. aug. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én aztán nem látok bele, mi ez az egész, de hiába ültetnek valakit a trónra, nem lesz belőle se főherceg, se bankár, se irodaházi biodíszlet, se mások csicskája sehány millióért, ha egész életében a saját maga ura volt, "nyájat terelt" vagy "szőlőt kapált". Talán apád jobban ismeri magát, tudja, hogy mi nem az ő világa. Ezek szerint ez nem az. És jobb ezt az elején tisztázni, nem két hónap múlva peresekedni, hogy mért nem sikerült megcsinálni, amit meg kellett volna.


Lehet boldogabban élni egy nullával kevesebből is, mint villogtatni, hogy mennyi pénzed van, azt közben életed sincs, csak egy idegbeteg vesződés.

2020. aug. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem tudtam elvállalni a munkát mert velem nem szerződtek volna szakmai tapasztalat hiánya miatt. Ez nem egy “eldobós” cég, országos hírű és kellett nekik a szakmai tapasztalat, referencia. Barátnőm unokatestvére a projekt vezető, így sikerült ehhez a lehetőséghez jutni, nem hiszem hogy becsapták volna ilyen számlázási trükökkel, akkor mehetett volna a híradóhoz borítani a bilit.

Ha nem tetszett neki a munka megmondhatta volna, fel is lehetett volna hívni őket, hogy bocs de nem vállalom. De ez, hogy sunyi módon nem megy el ...

Írta valaki hogy egyesek szeretnek a posványban panaszkodni, hát ő is sajnos pont ilyen. Ahogy írtam ül a TV előtt és panaszkodik az anyagi helyzete miatt, meg mindenhol kiselőadásokat tart, hogy ő az épphogy megélő tisztes vállalkozó és mindenki hibás, hogy neki nincsenek megbízásai.

2020. aug. 5. 07:55
 17/20 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A részleteket te tudod, de ha van két meló, ami hasonló szakértelmet igényel és hasonló mennyiségű melóval jár és az egyikért 200 ezret, a másikért 2 milliót fizetnek, ott a nagy cég valamit rosszul csinál. Vagy van valami a háttérben, amiről nem tudsz.
2020. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A nagy céges meló persze több munkával jár, de nem Apámnak, mivel készen álltak neki az alvállalkozók. Azzal számoltam, hogy a jó minőség miatt kb ugyanannyit kellett volna ott lennie a helyszínen mint amennyit most szokott. A 200 ezres meló meg alulkalkulált, alulfizetett, haveri szint, ahol kb csicskáztatni fogják. Az “én” melómban meg ő lett volna a főnöke több embernek.
2020. aug. 5. 13:51
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A fejében lehet gond, mégpedig a pénzhez való viszonyával.


Vagy a saját tudását nem tartja elégnek ahhoz, hogy ennyit keressen.

Sok ilyen van. A sok pénzhez fel kell nőni fejben is, önbecsülésben is. Akinek nem sikerül, az talál egy kifogást, vagy ha mégis az ölébe hull egy nagyobb összeg, hamar elveri.


De az is lehet, hogy bűzlik valami a cég körül, csak nem akarta neked megmondani.

2020. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"ő az épphogy megélő tisztes vállalkozó és mindenki hibás, hogy neki nincsenek megbízásai"


Igen, tipikus. Mások a hibásak.

Na ezért tart ott, ahol. Szomorú, de el kell fogadnod, hogy ez van.

Te csináld másképp!

2020. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!