Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azok a huszonévesek, akik 4-5...

Azok a huszonévesek, akik 4-5 milliókért vesznek autót, miből van rá pénzük?

Figyelt kérdés
2018. dec. 24. 14:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Elmennek dolgozni b**dmeg!
2018. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%
Igen, 20 évesen illik már dolgozni és havi 350 ezret keresni :) mondjuk én lusta sz#r vagyok büdös eü-s és Swifttel járok, mondjuk fabatkát sem érek.
2018. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én közel 20 éve dolgozom, de nem tudok még egyet sem autóra szánni.
2018. dec. 24. 15:04
 4/32 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező ez a te bajod. Szabad a piac. Válthatsz allást, továbbképezheted magad, vállalkozhatsz. Nem sírni kell, hanem tenni azért hogy változzon az anyagi helyzeted. A másik pénztárcájába meg nem illik túrkálni.
2018. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%
Apuci alájuk tolja. Az ilyeneknek van nagy pofájuk, nem becsülik a pénzt, meg az emberi értékeket. Az első autómat 24 évesen kaptam, a másodikat 26 évesen vettem. Akkor 2 milla volt, az elsőt beszámolták egyét, a másik millát meg két éven keresztül törlesztettem. Úgy könnyű, ha nem kell másra költeni mellé. Szolgálati lakásban laktam. Ma már nem merném megcsinálni ugyanezt.
2018. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%
csövesbánatok vagytok
2018. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
20%

Lassan 30 vagyok, de 2,5 év munkájával összegyűjtöttem közel 7 millió Forintot. Simán vehetnék egy 4-5 milliós autót.


Arról ne is beszélünk mennyi pénzem elment már utazásra és 10 év albérletre egyetem mellett, szintén több millió összegek. Sok ismerősöm sokkal hamarabb kezdett dolgozni mint én és otthon laktak, ezzel spórolnak csomó pénzt.


Igazból autón kívül csak a lakás amire gyűjteni kell, azok viszont Pest környékén 25-30+ milliótól indulnak. És már az agglomeráció sem igazán olcsó.


És lehet ezer ok még. Több egyetemi ismerősöm már tanulás mellett vállalkozott, maszekolt, és 1-1,5 milliós autókat tudtak venni.


Vagy sok esetben ismerőstől vesznek autót relatív olcsón. Munkatársam pár éves felső-közép kategóriás autóját valami vicc áron számították volna be az új autója árába, ezért inkább ugyanazon az áron tovább adta ismerősi körön belül. Úgy volt vele, hogy hirdetni nem akarta, nincs arra ideje. És így az ismerős is jól járt.


De még ha "apuci tolja alá" abban sincs semmi bűn. Szerintem minden normális ember venne autót a gyerekének ha tellene rá.


Vagy sok helyen a céges autó sem a Fiesta, projektvezető ismerősömnek már 4-5 éve is A3 Audi-t adtak.

2018. dec. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

2 eset lehetséges szerintem....


1. hitelt vesznek fel és valamennyi önrésszel megveszik

2. szülői, nagyszülői támogatással (adnak bele pénzt vagy egyszerűen "itt van fiam 3 millió vegyél egy autót magadnak")


Nekem is van ismerősöm aki most kapott 18 évesen egy elég jó BMW-t, miközben még jogsija sincs. :)

Gondolom nem kell mondanom milyen etnikumúak :)


Azt kétlem, hogy valaki össze tudna spórolni ennyi pénzt pár év alatt, max. akkor ha nagyon nagyon jól fizető állása van és a szüleivel él, nem kell fizetnie rezsit stb, nem vesz magának drága telókat, ruhákat, parfümöket stb...

2018. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%

Meg kell tudni tanulni a pénzzel bánni.

20 éves létemre, van 1 millió forintnyi félretett pénzem, és még mellette minden más is megvan, amire szükségem van egyetemistaként.

Most nem azért, hogy védjem a “sorstársaim”, de az átlag ember ennyi pénzből (4-5millió) inkább jó autót vesz, amit használni is tud, és nem hagyja szerelőnél az árát.

Az meg, hogy egy mérnök 3-as golffal jár, semmit sem jelent. Emellett lehet, hogy 40milliós házban él és a felesége jár a legújabb 7-es BMW-vel.

Csodálkoznak az emberek, hogy “miből tudja megvenni?” ? Nem issza el a kocsmában, se nem dohányzik, se semmi. Valószínűsíthetően nem 8 általánossal helyezkedik vezető körüli pozícióban.

De a legfontosabb, hogy a sok irígy ember,/mint a kérdező is/ az utólagos hibáját így éli ki, hogy nem járt egyetemre, főiskolára. Nincsen ezzel semmi baj sem, a gazdaság minden szegletét le kell fedni, csak akkor ne csorgassa a nyálát a másikra, aki megdolgozott azért, amit elért.

Emellett, hogyha valaki egy prémium autóval jár, honnan tudod, hogy milyen körülmények között él?

Ez a legnagyobb baja a magyarok 90%-nak, hogy a másikra mutogat, de nem tesz ellene, hogy az ő helyzete is jobb legyen.

Min csodálkozunk?

2018. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a szülei vették neki/besegítettek (akár hitelből, az most nagyon megy mert alacsonyak a kamatok vagy gazdagok gyereke) vagy drogdílerkedésből (sok fiatal így jut könnyen sok pénzhez). Az hogy dolgozott meg vállalkozott egy bullshit, mégis mi a fenét vállalkozna egy egyetemista, aki nem ért még semmihez (hiszen pont ezért ment egyetemre)? Meg ez is hogy "vállalkozott", ez is egy nesze semmi fogd meg jól, az nem rendes munka, ha olyat csinálna, azt mondaná h büfét nyitottam, vízvetekéket szereltem stb. ennek csak a formája az hogy vállalkozás. Aki ezt mondja az általában seftelést, adócsalást, más szürke/fekete tevékenységet csinál, és nem tud rá mit mondani. Munkahelyen meg szintén nem keres annyit, hogy megvegyen és fenntartson egy ilyen autót, hiszen se tudása, se tapasztalata nincs még (újra, hiszen ezért ment egyetemre), max valami gyakornoki pozíciót vagy diákmelót tud végezni minimálbér közeli pénzért.
2018. dec. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!