Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz az, ha férfiként...

Mennyire gáz az, ha férfiként nem tudok ház körüli dolgokat pl elromlott csapot vagy pl egy biciklit megjavítani? Egyáltalán hol lehet ilyeneket megtanulni?

Figyelt kérdés
Soha nem bütyköltem még semmit. Panelban laktam, és nem műszaki pályára mentem.

2020. aug. 5. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tudok semmi ilyet megszerelni, stb., igaz, nincs is senkim, aki leverné ezt rajtam. Szerelőre bízom az ilyesmit.
2020. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Érdemes megtanulni az apróbb javítási dolgokat, ilyen szakmunkás órabérek mellett.. plusz, ha te is majd finoman főző barátnőt szeretnél és szépen vasalt ruhákat, akkor pláne :)
2020. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%

A példáid, a vízcsap és a kerékpár szerelés is külön szakma.

Akik szakma nélkül belevágnak az ilyesmik javításába azokat nevezik kóklerek. Ők azok, akik összegányolják a dolgokat, aztán fennen hírdetik mennyi mindenhez értenek.

Persze próbálkozni lehet, de nem biztos hogy érdemes. Pl.: a csapoknál és a kerékpároknál is a javítás során az igazi szerelő tudja, hogy bizonyos csavarokat milyen nyomatékkal kell meghúzni (ha kókler nyúl hozzá, akkor általában nagyobb a kár mint a haszon. Ha lazán húz meg egy csavart abból károk, baleset keletkezhet, ha túlhúzza elszakad a menet aztán hívhatja a szerelőt, a miután látja, hogy gányolta már valaki, ezért dupla pénzt fog kérni). Persze vannak "ezermesterek" akikről az hírlik, hogy mindenhez értenek, de ezek munkája többnyire olyan, hogy aztán viheted igazi szerelőhöz, amit ez az "aranykezű mester" elcseszett.

Tehát, azzal jársz a legjobban , ha mesteremberre bízod a melót, ő vállal garanciát, számlát ad. A kókler meg ha baj van még azt is letagadja, hogy ismer. Szakismeret nélkül soha ne nyúlj víz, gáz, elektromos eszközök, járművek hibáihoz. Nagyon nagy kárt és életveszélyt is okozhatsz.

Az nem szégyen, ha az ember nem ért valamihez és szakember segítségét kéri. Az sokkal nagyobb szégyen, ha valaki szaktudás nélkül elkezd okoskodni és azzal saját, családja, vagy mások értékeit és/vagy életét veszélybe sodorja.

2020. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg tutorialvideó van fen neten, mindenféle problémára. csak az elektromos cuccokhoz meg a gázhoz nem nyúlunk otthon, ahhoz tilos, de amúgy megoldunk mindent. apám pl olyan szinten biztosra ment, hogy amikor megkaptam a jogsimat, gyakorlásképpen először atomjaira szedtük az autót, majd összeraktam, és csak aztán adta oda (meg vett bele cuccokat, pl egy önműködő emelőt, meg egy, hát nem tudom hogy hívják szépen, gépi csavarkulcsot, vagy mit, mert fizikai akadályai vannak hogy elbírjak nélkülük egy kerékcserével (túl kicsi a testsúlyom, és nem megy semerre a csavarkihúzó, ha teljes súlyommal ráállok sem XD)
2020. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem mondanám gáznak, de azért elég nagy hátrány, ha pl. se te, se a párod nem tudtok ilyeneket megcsinálni és minden apró-cseprő dolog miatt szerelőt kell hívni.
2020. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer családi házad lesz megtanulod majd. Én is egy rakat dolgot ott tanultam meg.
2020. aug. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!