Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít homofóbnak?

Ki számít homofóbnak?

Figyelt kérdés
Már az is aki nem ért egyet vele, és nem támogatja a homoszexualitást, de egyébként nem ítélkezik, és nem bánik velük másképpen mint bárki mással? Vagy csak olyanok akik nyíltan minősítik a homoszexuálisokat, kerülik őket, lekezelően, agresszíven viselkednek velük emiatt... stb.?

2020. aug. 6. 08:53
A kérdező szavazást indított:
Mindkettő
Utóbbi
Egyik sem
46 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a homofóbia onnan kezdődik,hogy diszkriminatívan állnak hozzájuk és úgy sorolják be minden körülménybe,szituációba,mint kevésbé értékes ember a heterokkal ellentétben.
2020. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a "nem értek vele egyet" dolgot sose értettem
2020. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
88%

Szerintem mindkettő. Idegenkedni is kell tőle, hogy a fóbia szónak legyen értelme.

Idegenkedsz a homoszexualitástól s plusz még hátrányosan is megkülönbözteted őket a heteroszexualitású emberektől. Bár nem nem értek ezekkel az emberekkel egyet. Mármint akik így vélekednek a homoszexualitásról.

2020. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Mit takar az, hogy "nem támogatja"? Nem szurkolsz hangosan a meleg ismerőseidnek? Nem mész pride-ra?

Én teljesen elfogadom és semmi rosszat nem gondolok a homoszexualitásról, de nem értem, hogyan kellene/tudnám "támogatni"..

Nekem azok az ismerőseim mondják, hogy nem homofóbok csak "nem támogatják" akik ugyanúgy elítélik és lenézik a melegeket, csak nem bántják őket aktívan.

Nem tudom, te milyen értelemben írtad...

2020. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Mind a kettő, csak az utóbbi tahó is. Az elsőt nem értem, mert, hogy nem lehet egyetérteni a homoszexualitással? Ez ízlés kérdése úgymond. Ez olyan, mintha én nőként azt mondanám, hogy nem értek egyet azokkal a nőkkel, akik a szőke és kékszemű pasikat szeretik, és én ezt nem támogatom, mert én a barna szeműeket szeretem. Hát ha én ilyeneket mondanék mindenki lesne rám, hogy milyen hülye vagyok.

Itt az első inkább ilyen lightosabb homofób, az utóbbi meg a gyökér. Sajnálom, nem tudok szebbet mondani a nyíltan diszkriminációt elkövető emberre. Az elsőt nem minősítem, mert ő csak simán butaságot mond (szerintem), de legalább nem harsogja világgá, és nem diszkriminál senkit.

Semlegesen hozzáálónak inkább azt mondanám, aki nem tüntet ellen, nem harsog gyűlöletkeltő undormányokat, de nem is megy sehova az lgbtq közösség jogaiért küzdeni, nem is oszt meg erről semmilyen irányú véleményt, és úgy áll a témához, hogy őt ez nem érinti.

A támogató meg az, aki kimegy a pridera mondjuk mert a fia meleg és jobb életet szeretne neki, hogy csak ezért ne nézzék ki a gyereket. Aláírja a petíciókat, ami az lgbtq jogaiért küzd, esetleg még meg is osztja a témát másokkal, és teljes nyugodtsággal, lenézés nélkül képes beszélni a témáról.

2020. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm, hogy kifejtetted. Így értettem én is a támogatást és nem támogatást (semlegességet).
2020. aug. 6. 14:14
 7/13 A kérdező kommentje:

#3 Ha figyelmesen olvasod, pont az volt a lényeg, hogy az első esetben nem áll fenn a diszkrimináció.


Jogokért lehet tüntetni. Viszont az emberek hozzáállása nem feltétlen fog változni ettől. Sőt, van akinek ez plusz olaj a tűzre.


Akkor, hogy tiszta legyen. Ha valaki nem támogatja ( pride, tüntetések stb.), nem ért egyet vele ( nem tartja természetes dolognak), de ugyanúgy értékes emberekként tekint rájuk az is homofób?


Bár nekem a fóbiáról mindig a félelem jutott eszembe. Mert általában a fóbiák azt jelölik amiktől az ember fél, retteg.

2020. aug. 6. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki "nem tartja természetes dolognak", akkor szerintem nem homofób, hanem simán csak tudatlan. Ezzel nem sértegetni akarok bárkit is, de a homoszexualitás teljesen létező jelenség az állatvilágban is, erről valószínűleg nem tud az, aki "nem tartja természetesnek".
2020. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Vagy szimplán csak többre tartja az embereket. Illetve ezen logika mentén a gyilkosság, mások gyermekeinek a megölése és a bestialitás is természetes kéne, hogy legyen.
2020. aug. 7. 16:31
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
természetes, de mivel az károsít egy kívülálló személyt vagy állatot, ezért büntetendő. a homoszexualitás senkit nem károsít, amennyiben minden fél önként megy bele. ellenkező esetben büntetendő, mint ahogy a nem beleegyezésen alapuló heteroszexuális kapcsolat is
2020. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!