Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon csúnyácska nők magukat...

Nagyon csúnyácska nők magukat szépnek állítják be, ezt a környezetüknek is bemesélik. Ez egy létező jelenség?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Lásd Varga Irén alias Rihána
2020. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Minden csúnya ember szép valakinek, és senki nem beszél be semmit a környezetnek-nem tudtad?:D
2020. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Inkább fordítva jellemző szerintem, rengeteg ember önbizalomhiányos, testképzavaros és rondának látja magát, miközben nem is az. :(
2020. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valóban, de az kevésbé zavaró.
2020. aug. 6. 14:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Találkoztam már ilyen próbálkozással. Egyik volt osztálytársam nem volt eleresztve adottságok terén (értem ezalatt, hogy kifejezetten csúnya volt), na és ő ezt PRÓBÁLTA meg elhinteni köztünk. Az emberek egy része csodálkozott a nagyképűségén, kifejezetten bicskanyitogatónak gondolták, többször is beszólogattak neki miatta. A másik oldal pedig úgy vélte, hogy ezeket a dolgokat csak a saját kisebbrendűségi érzete mondatja vele. De manipulálni ezzel nem tudott senkit sem, inkább az ellenkezőjét érte el vele.

Egy csoporttal szerintem ezt nem lehet megcsinálni. Ha bevinnék a munkahelyemre egy teszkós almát és elmesélném, hogy ez egy nagyon különleges, egzotikus banán amit a Németországban tudósként dolgozó bácsikám fejlesztett ki külön nekem, elképzelhető, hogy a szemembe nézve bólogatnának és talán meg is dicsérnék, de valószínűleg az első alkalommal, amikor nem tartózkodnék a helyiségben összevont szemöldökkel megbeszélnék, hogy kételkednek a dologban, lehet utána is keresnének ("te hallottál már ilyenről?", "mióta van tudós rokona?", "miért van rajta teszkós címke?"), és szerintem onnantól kezdve hiába hangoztatnám határozottan a frappánsan megalkotott történetem, nem hinnének nekem.

Esetleg gyerekeknél tudom elképzelni, ahol néhány határozatlanabb és egy határozott személyiség összefut. Ők még nem tudják, mi a társadalmi normák szerinti szépség, és ha valakit szeretnek, vagy irányítja őket, akkor elképzelhető, hogy elhiszik nekik. Felnőtteknél... nem hiszem.

Vagy azért kérdezted, mert van ellenpéldád? Láttál ilyet?

2020. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen. Nem fogok ezekről a nőkről képeket mutogatni persze, mert az szemétség lenne. De pl most is van egy ilyen ismerősöm, akit amikor legelőször megláttam, elborzadtam, meg sajnáltam is, hogy mennyire nemszép. De aztán láttam, hogy állandóan nyomatja magát, a szexiségét, előadja az érzékit, a szex-szakértőt, okoskodik, incseleg, stb. Meg középiskolában is volt egy ilyen osztálytársam, szabályszerű kapafogakkal, kicsit ilyen dülledtnek ható szemekkel, vörös kócos hajjal, szeplőkkel, aki bár ennél szerényebb kiadásban, de hasonlóan tolta magát. A Szex és New Yorkból tudnám még példának hozni a főszereplő csajt, aki hát elég hátrányos kinézetű, de a sorozatban mégis egy észveszejtő bombanőnek van beállítva. Dehát az ember mégiscsak látja azt, ami a szeme előtt van, nem?
2020. aug. 6. 15:45
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

De az miért baj? Neked nem kell vele járni.


Tényleg nem értem, hogy ha valaki jól érzi magát a bőrében, vagy akár beképzelt, az miben fáj neked? Ne pazarold az ilyenre az energiát, vedd ki a baráti körödből, és boldogabb leszel.

2020. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal féltékeny kislány vagy?
2020. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Félreérthettél valamit. Nem féltékeny vagyok, pont ellenkezőleg, ahogy írtam is, az első benyomásom az volt róluk, hogy sajnálgattam őket az arcberendezésük miatt. Ezt azóta is így látom, nem tudom máshogy látni. Szerintem van az ilyen nőknek valami manipulációs képességük, amivel a nagyon előnytelen, rút arcvonásaikat valahogy megtanulták kompenzálni. Nem minősítem ezt, nem tudom, mit csinálnék a helyükben, hogy viselkednék stb. Ez egy jelenség, amire felfigyeltem, és érdekel, hogy mások is vajon észrevettek-e hasonlót a környezetükben.
2020. aug. 6. 20:29
 10/10 anonim válasza:
Persze.
2020. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!