Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi annak a jelensegnek az...

Mi annak a jelensegnek az oka, amikor emberek noname-eznek ismert alakokat, egy cikk alatt irogatjak, hogy ez kicsoda es kit erdekel es tarsai?

Figyelt kérdés

Nyilvan en sem ismerek minden ismert embert / celebet stb es nem vagyok kivancsi mindenre, ami veluk tortenik. Csak furcsanak tartom, amikor eleg nagy kozonseggel rendelkezo emberekrol szolo iras alatt (pl legutobb Jenna Marbles visszavonulasa) tomegesen irnak emberek, hogy ki ez, sose hallottam rola, de tudjatok mire gondolok, nem erdeklodve, mintha tenyleg kivancsiak lennenek, hanem becsmerelve, hogy hat ok nem ismerik szoval valoszinuleg egy senki. (Extrem esetben pedig pontosan tudjak kirol van szo, csak nem szeretik / nem kovetik a munkassagat.)

Ez milyen fajta megnyugvast ad egy amugy tenyleg “noname” szemelynek, hogy a masikat probalja egy senkinek feltuntetni? :D Aki szokott ilyet csinalni, az leirna? Szimplan nem kedveli az illetot? En altalaban ha latok valami cikket valakirol akit nem ismerek, vagy nem erdekel, szimplan megyek tovabb, ezert nem ertem, de eleg furcsa szokas.


2020. júl. 27. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Sznobok.
2020. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A buta emberek szeretik hangoztatni, hogy ők buták. Amúgy a felnőtt kategóriában pont most van egy ilyen... :D
2020. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben próbáltam megérteni ezt a fajta észjárást, de sosem sikerült. Személy szerint én ha valamit/valakit nem ismerek, és érdekel annyira a téma, hogy foglalkozzak vele, akkor rákeresek és informálódok, nem pedig nekiállok hangoztatni, hogy nem hogy nem tudom, miről van szó, de még arra se veszem a fáradságot, hogy utánanézzek. Ha meg olyan szinten nem érdekel az adott dolog, hogy nem is akarok rá időt szánni, akkor egyáltalán nem is kommentálok semmit, mert nem látom értelmét.
2020. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ezt altalaban mindig az ilyen netes “celebek” (most nem negativ ertelemben, csak kell valami gyujtoszo) alatt hangoztatjak, ha szinesz, iro vagy egyeb az illeto, akkor nem szoktam latni.

Pedig aki az interneten dolgozik, az sem alsobbrendubb szerintem egy random filmes szinesznel, mind a ketto ugyanazt csinalja, szorakoztatja azt a kozosseget, aki vevo a munkajara.

Szimplan nem fogadtak meg el az emberek, hogy mara ez is egy szakma, nem pedig ingyeneles es azt hiszik az olyan rohadt konnyu es csak dol a le, ezaltal nem olyan ertekes a munkaja? Gondolom ok is fogyasztanak szorakoztato tartalmat, csak mastol.

Engem pl soha nem tudtak lekotni a versek, megsem haborgok kortars irokrol szolo cikkek alatt, hogy hat ez meg ki ez he, ismerni kene?😂

A felnott kapcsolatos kerdest olvastam, de arra nem akartam tobb idot szanni, azzal a felhasznaloval nem lehet ertelmesen vitazni semmilyen temaval kapcsolatban.

2020. júl. 28. 00:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen embereknek nem sok örömük és sikerük van az életben, ezért nagyjaninak hiszik magukat ha valahova odacsapnak ilyen kommenteket, ezzel ápolják a kis egójukat.

Valójában nagyon gáz, én úgy vagyok vele, ha érdekel rákeresek, ha meg nem akkor továbbpörgetek.

2020. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel azt akarják kifejezni, hogy rossz a hírportál színvonala, mert ilyen szerintük senkit nem érdeklő témákról írnak. Ezzel sugallva, hogy ők vevők lennének a magasabb színvonalú cikkekre is, de valamiért mégis a Blikket követik, és nem az Asztorfizika Magazint. Ha megfigyeled, ugyanez megy pl. ha feljön a holokauszt, páran mindjárt írják, hogy kit érdekel, bezzeg a szovjet gulágok, vagy ha valami amerikai hírt lehoznak, akkor is kit érdekel, foglalkoznának inkább a magyar történésekkel. Vannak egyszerűen emberek, akik csak azért olvasnak egyes portálokat, hogy alá kommenteljék, hogy kit érdekel, szar az egész oldal, és alkalmatlan az újságíró.

A másik ok, hogy lenézik ezeket a celebeket, és azt gondolják, hogy ezzel, hogy nem tudják, hogy kiről van szó, felsőbbrendűek lesznek. Ez is olyan, mint hogy senki nem nézi a Barátok Köztöt meg a Való Világot, érdekes módon valamiért mégis műsoron vannak. Szerintem aki tényleg nem tudja kiről van szó, az nem kommentel alá, én sem megyek sporttal foglalkozó oldalakra, és írom be mindegyik cikk alá, hogy ez meg kiez.

2020. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most kapásból névről alig tudnék ismert embert megnevezni. Valóban gőzöm sincs a legtöbbször, hogy kik ezek. A tv-t és a rádiót egyformán utálom, mert zavaró, hangos, stb. Boltokba sem megyek be, ha megy a rádió, inkább máshol vásárolok. A lakásomban sincs se tv, se rádió.Így minden ilyesmi kívül marad az ismereteimen.
2020. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hm, ez tök vicces, mert Jenna Marbles-t meg pont ismerem :D
2020. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!