Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol arról, amikor...

Ki mit gondol arról, amikor az aluljárókban a terményeiket árusító öregmamikat ellenőrzi a rendőrség?

Figyelt kérdés
Nehéz a helyzetet megítélni, jogilag azért rendben van az, hogy "zaklatják" őket, mivel számlát sem adnak és általában engedély nélkül árulnak. De zömmel minőségi zöldségek, gyümölcsök kerülnek eladásra és kedvező áron.
2020. aug. 7. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
nem érdekel a minőség, amíg a törvényeket nem tartják be
2020. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Ámulattal tölt el, mikor a 140cm-es 40kg-os 85éves kertjéből hajnalban szedett hóvirágot szorongató nénikét lerohanja a TEK!
2020. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Magamban szurkolok, hogy békén hagyják őket...

Sokkal jobban szeretem azt, ha valaki úgy kér pénzt, hogy tesz érte. És ha van kerti zöldsége, gyümölcse, ami finom és ízes, akkor örülök neki, hogy nem sajnáltatja magát és ül, hanem azt értékesíti. Ugyanez a helyzet "százasértalevendulát" árusokkal, meg az aluljáróban zenélő bácsikkal.

Ha valakit, akkor az életerős és/vagy munkaképes aprópénzes kéregetőket kéne igazoltatniuk szerintem, akik csak a sült galambot várják és szidják a világot, amiért kéregetniük "kell", és nem kapnak minden elhaladótól egy-egy 200-ast.

2020. aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azokat kene kitisztitaniuk akik zaklatjàk az utcan az embereket. Adjà pezt meg vegyé' agynemüt meg zoknit. Aztan koslatnak az ember utan meg àtkozzàk szidjàk ha vesz ha nem.
2020. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%
Bárhova megy az ember, mindenhol öregasszonyok hemezsgnek. Lassan az az érzése az embernek, hogy a lakosság 99%-ánál is többet tesznek ki. Ha párat sikerül lekapcsolni, legalább egy kicsit enyhül a helyzet.
2020. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Ezt te sem gondolod komolyan, hogy ők termelik. A Nagybanin a kukából szedik ki.
2020. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Azért zaklatják őket, mert az élelmiszer eredete nem tisztázható. Kukoricát, borsót simán lepermetezik a földeken a gazdák, aztán még a hatóanyag rajta/benne van a növényben, és már mennek az emberek hogy lelopják, vigyék a piacra. Nem mind ilyen, de honnan tudod, biztosra, hogy nem a néni unikája pakolta ki szegényt a buszmegállóba mérgezett kukoricát árulni...?
2020. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lényegtelen az eladó kora.


Ha egy 20 éves csinálná akkor már elítélnéd, de mivel egy öreg nő csinálja akkor már nem?

2020. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos akármennyire is sajnálatraméltó a helyzet, és jó gondolat, hogy a saját portékáját árulja, de elég nagy veszélyforrás lehet a random élelmiszerekben még akkor is, ha az nem tudatosan történik.

Talán annyit változtatnék rajta, hogy az élelmiszert árusítóknak (ha elkapják) első körben egy figyelmeztetést adnék, és második alkalommal büntetném.

Az egyéb terméket/virágot árusító néniket meg nem piszkálnám, mert azzal nem árthatnak senkinek (a gazdaságot kivéve, de annak többet árt Viktor).

2020. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az eladó kora valóban lényegtelen, de én túl sok huszonévest nem láttam otthonról hozott babot közterületen árulni.


A termény eredete kétségkívül nem bizonyítható. Bár arról nem tudok, hogy tömegesen mérgeződtek volna meg emberek emiatt.


Mindenesetre jogszabályt sért, de a nemzetgazdaságot nem vágja haza.


Én pártatlan vagyok a kérdésben, mert sosem veszek ilyen eladóktól és a családban sem űzi ezt a foglalkozást senki sem. De nem is kiáltanék rendőrért vagy közteresért.


Várom a további véleményeket.

2020. aug. 7. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!