Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sérteget a legjobb...

Miért sérteget a legjobb barátom? 16/l

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 20:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sok rosszindulatú ember van az tuti


De ha én nem bántottam, akkor ő miért bánt?

Azért mert egyszerűen ilyen a személyisege?

2020. aug. 8. 13:56
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Zárd le ezt a kapcsolatot. Egyértelműen mondd meg neki, hogy bocsi, de nem szeretnél vele többet bartákozni, dumálni. Tehát kerek-perec mondd meg neki, de kedvesen. Igazságtalan is volt veled, igazságtalanul bántott, neked ez rosszul esett; te nem ártottál neki, akkor te nem érted, hogy ő miért kezdett el sértegetni, és bocsi, de meg szeretnéd szüntetni ezt a barátságot; mert te már nem érzed jól magad benne, ebben a helyzetben, szituációban. Merthogy pl úgy érzed, nem törődött ő az érzéseiddel, nem is tudod , hogy tudatos volt-e a sértegetése, vagy észre se vette, hogy neked az rosszul esik, amit mond, mind a kettő szörnyű, meg ne bocsáss neki, én nem adnék neki mégegy esélyt, mert mi van, ha folytatja. Az a biztos, ha nem bánt senki. Akiben van ilyen potenciál, hogy bántHAT, az már ne legyen pl nekem az én közelemben; tehát én a helyedben így tennék, hogy megmondanám neki nyíltan, egyenesen, hogy nem szeretném vele ezt a barátságot, ezt a kapcsolatot fenntartani. Mert rosszul esett, amiket mondott neked; példákat is felhozhatsz akár. Egyébként van ez a "d_göljön meg a szomszéd tehene is"- mentalitás; hogy ha ő nem érzi jól magát, akkor más se. Leeht, hogy pl mindenféle komplexusai voltak, és önértékelési probléma és satöbbi, és megpróbált téged lehúzni maga mellé, hogy te se érezd már magad olyan jól. Lehet,hogy az otthonában sok a konfliktus, ahol lakik, és ott(hon) így beszélnek egymással;és ez a minta ivódott bele gyerekkorában, és azt hiszi,hogy ez a normális; mert ezt ismerte meg , ebbe szocializálódott bele gyerekkorában. Lehet az is,hogy pl irigy,mert szebbnek lát téged, és ezért akkor mondjuk akár tudatalatt haragszik rád. De ezek mind sem elég indok ahhoz, hogy sértegessen téged; mert akkor ezeket a sérelmeket tehát nem rajtad kéne megtorolnia, mert ez így nem fer. És ő nem is feltétlenül megtorlásnak éli meg; mert ez náluk a mindennapos, "hagyományos" , hétköznapi , szokványos viselkedés egymással szemben. De okés, tehát ha a körülmények áldozata is valamilyen szinten, az tehát nem ok, hogy ilyen legyen veled; és akkoris káros rádnézve;tehát meg ne bocsáss neki csak azért, mert "ez nem az ő hibája, hát a családja ilyen, ő nem tehet róla, hogy ő ilyen lett." Mert arról viszont már tehet, hogy hogy beszél másokkal, tehát, hogyha pl neki otthon valami rosszul esik, akkor nem kéne hasonlóakat mondania másoknak. Azt hiszem, az alapvető empátia hiányzik ebből az emberből mások iránt; nemhogy a tisztelet, meg a szeretet; meg ezek a dolgok. Ezekből ez az ember híján van. És ez tehát nem feltétlen az ő hibája, lehet, hogy csak még keveset tapasztalt; és akkor ezért még tudatlan, és nem tapasztalt, és nem bölcs a személyisége. De szóval ha káros hatással van a te lelkivilágodra, akkor szerintem nyugodtan, simán szakítsd meg vele a kapcsolatot; mondd meg tehát, hogy bocsi, de nem szeretnéd, ha továbbra is/továbbiakban barátok maradnának; mert ez neked nem tesz jót ez a "barátság"; mert a barátok nem bántják egymást, ő meg néha nagyon olyanokat mond, ami neked nagyon fáj, és rosszul esik.És tehát nem feltétlenül rossz indulatú az olyan ember; de mindenképpen tudatlan. Lehetséges, -én hiszek a reinkarnációban - hogy még nagyon kevés inkarnációja volt, ígyhát nem volt ideje kitapasztalni, rájönni, megérteni, hogy hogyan kéne viszonyulni másik emberekhez. De szóval én azt hiszem, legjobb, ha mindenki a saját maga tudatszintjén lévő emberekkel barátkozik, hogy ilyen "lehúzó" típusú embereket nem enged közel magához. Tehát úgy valahogy kedvesen "vágd le magadról" őt. Tehát azért egy magyarázatot érdemel, hogy miért nem szeretnél vele többet beszélgetni, kedvesen mondd el neki, és akkor hátha tanul bele, és hátha a következő barátaival már kedvesebben bánik; hogyha leszűrte a tanulságot, hogy mi az, ami az embereknek rosszul esik; mi az , amit nem szabadna mondani a másiknak, mert őneki is rosszul esne.
2020. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Normális dolog az ha megsertodik azon hogy nem vettem fel a telefont?


Miközben ő ilyeneket mondott amiket irtam

És most megint én érzem magam rosszul

Pedig nem tehetek rola

2020. aug. 11. 22:59
 14/15 anonim ***** válasza:
Vedd föl neki a telefont, és mondd meg neki, hogy nem szeretnél vele többet beszélgetni; és akkor már senki nem sértődik meg semmin. Magyarázd el mondd el neki nyíltan, hogy le szeretnéd ezt a barátságot zárni,mert nem volt kedves veled. Illetve, ha már elmondtad, és nem értette meg; akkor már tényleg nem kell felvenni.
2020. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sérteget, nem is igazán jó barát.
2020. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!