Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiúk, férfiak! Többre tartjáto...

Fiúk, férfiak! Többre tartjátok magatokat a nőknél?

Figyelt kérdés

A 'klasszikus' "a lányok vagy a fiúk jobbak" kérdéskör.

Mire gondolok:

Észbeli képességek (IQ), ügyesség (kétkezi munka, kézügyesség, gépkezelés stb.),szociális készségek, vezetői képességek, bátorság, kitartás, sikeresség az életben.

Szerintetek ezekben a képességekben melyik nem a jobb, mindent összevetve? Lehet egy nő ugyanolyan rátermett, mint egy férfi? Illetve hogyan érzitek ezt a mindennapjaitokban?

Kifejtős válszok is érdekelnek.

Most hímneműek véleményére vagyok kíváncsi.:)



2020. aug. 7. 22:32
A kérdező szavazást indított:
A férfiak jobbak mint a nők
A két nem egyenlő
A nők jobbak mint a férfiak
34 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindkét nemnek megvannak a maga erossegei es gyengesegei az evolucionak hala, de akar a sajatos eletmodnak is köszönhető nehany fent említett tulajdonsag(pl ügyesség, vagy ha az illeto eddz , egészségesen etkezik akkor attol fuggetlenul hogy no is lehet erosebb mint egy ferfi). Az intelligencia megint olyasmi ami nem kotheto nemhez, kutatasok szerint a noknek fejlettebb az erzelmi intelligenciaja , de ez is egyén fuggo. Nagy általánosságokban lehet beszelni mindkét nemrol, de mindig lesznek kivetelek akik miatt nem lehet konkretan kijelenteni hogy az egyik nem jobb mint a masik.


Az evolucionak annyi koze van ehhez hogy pl. az őskorban a ferfiak vadasztak mig a nok inkabb csak gyűjtögettek, ezaltal a férfiaknak biológiailag erosebb az izomzatuk ,a noknek pedig jobb a kezugyesseguk nagy általánosságban mondva.

2020. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Bontsuk szét!


Észbeli képességek: F

ügyesség (kétkezi munka, kézügyesség, gépkezelés stb.): N

szociális készségek: N

vezetői képességek: F

bátorság: F

kitartás: N

sikeresség az életben: F


Eszerint 4:3 ide! :)

2020. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Ha minden férfi és minden nő ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezne (mondhatni ha csak mindkét nemből egyetlen példány létezne), akkor lehetne összehasonlítani a két nemet képességek terén. 7 milliárd ember esetében csakhogynem lehetetlen.
2020. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%
A mai lánykák, csak a kolbászt tudják oboázni, meg pozólgatni tudnak, meg élvezkedni, meg jól megkopasztani anyagilag.
2020. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem szeretem a nemek közti veszekedéseket, szerintem mindkét nemnél bőven vannak problémák.

Viszont, amíg férfiből látok pozitív példát a környezetemben, addig nőből nem. De, tényleg: Nem. Nem vagyok nőgyűlölő vagy ilyesmi, a barátnőimet is szerettem, lány barátaim is vannak, viszont nincs egy olyan nő sem a környezetemben, aki egy óriási példa lenne.

Amíg a nőknél sorban látni, hogy más hátán kapaszkodtak fel, a szerelmi életük az érdekeik irányították, a saját lány barátaikra irigykedtek és még sorolhatnám, addig nem tudom a nőket jobbnak mondani. Férfiaknál ezeket a negatívumokat azért annyira nem látni.

2020. aug. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Ezeket nem lehet csupán nem alapján külön venni, minden ember más és más, én ismerek buszsofőr nőt, és ismerek pasit, aki autót sem tud vezeni. Ismerek olyan nőt, aki nem tud megcsinàlni egy ràntottàt sem, meg olyan pasit, aki szakács. Ismerek olyan pasit aki empatikus, megértő, meg olyan csajt, aki csak vihog mindenen, és még a szívroham is vicces neki, empátia nulla, azt se tudja mi az. Ismerek katona nőt, és olyan 140 kilós, izmos pasit, aki sírva rohan el egy "Bàttya, aggyà cigit" után. (Igen, láttam ilyet). Ennyit a sztereotípiàkról. Ez a kérdés is azért született meg, hogy veszekedjenek alatta a kommentelők.
2020. aug. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Sokkal nagyobb a különbség tulajdonságok alapján ember és ember között, mint a nemek között.

Ezért szerintem értelmetlen a kérdés, és ezen vitázni teljesen felesleges.


Amúgy sem értem, mi ez az árokásás divat a nemek között mostanság.

2020. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%
Hát én nő vagyok, és kivetelnek gondolom magam, azok a tulajdonságok alapján bőven a férfiak felett állok. De sajnos tudom, hogy ha a noket összességében neznenk akkor rosszabbul teljesitunk mint a férfiak.
2020. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
#8 cica, gyerek segíts már kiszedni egy motort, 1.7dti astra, pont ilyen szupermen kéne most nekem.
2020. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen. Hazudik, nem mer szembenézni magával, vagy csak fél a lepontozástól az a férfi, aki legbelül nem tartja magát többre. Én a magam részéről imádom és nagyra becsülöm a nőket. Hálás vagyok nekik, amiért ilyen széppé tették az életemet. Az eszemmel TUDOM, hogy nem kevesebbek, csak mások, némely tekintetben többek, mint én, de biz'isten elsírnám magam, ha holnap reggel nőneműként ébrednék.
2020. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!