Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek, hogy a mostani...

Észrevettétek, hogy a mostani kisgyerekes anyák egyre arrogánsabbak?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, tisztelet a kivételnek! Nagyon sokan normálisak.


Én még a gyerekvállalás előtt állok, de nem akarok olyan lenni, mint mostanában egyre több anyuka. Azt vettem észre, hogy rengetegen olyan elképesztően arrogánsak, hogy menekülnék a környezetükből. Ordítanak a játszón, a gyerekeik is, ha pedig rászólnak, akkor úgy fel van háborodva, mintha ő lenne az isten, csak mert szült egy (vagy több) gyereket. Régebben a tömegközlekedésen megköszönték, ha a babakocsinak helyet biztosítottunk, ma már ez is egyre ritkább, mintha magától értetődő lenne, hogy nekik az a hely "jár" és mindenki tisztuljon onnan, mert ő gyereket szült, akkor ő az élet császára. Empátia, tisztelet a másik embernek egyre kevesebb, csak én, én, én...


Hozzáteszem, nagyon sok normális, másokat tisztelő és másokra tekintettel lévő anyuka is van, de a "normális" nyilván nem tűnik ennyire fel soha. De egyre több az ilyen "ő sz*ta a spanyolviaszt" típusú anyuka, ti ezt észrevettétek? Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni, ha engem például zavarnak az ilyen emberek? (Mert van, hogy elkerülni nem lehet őket.)



2020. aug. 10. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Amiket felhoztál példák, pont, hogy nem jók. A játszótér arra való, hogy a gyerekek kiadhassák magukból a felgyűlt energiát, ami hangoskodással jár. Mentél már el óvoda mellett, mikor kint játszanak? Olyan hangzavar van, hogy semmit nem hallani. Ez teljesen természetes.

Ha a tömegközlekedés a jármű közepén hagyott üres részre gondolsz, akkor az valóban nekik, illetve a kerekes székeseknek van fenntartva. Egy kis táblácska is szokta jelezni. Magától értetődő, hogy ha felszáll egy babakocsis, akkor az az ő helye, és ha valaki ott áll, ő odébb megy onnan. Persze ettől függetlenül illik megköszönni.

2020. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Exem gyerekdoki volt, szerinted milyen kretén paramamik hívogatták hajnalban, meg éjjel is?

Meg ide is, milyen idióták írogatnak? Múltkor vagy 6 oldalon kersztül ment a szájkarate, hogy a kocsiban maradhat-e a gyerek a kúton, amíg anyu fizet.

2020. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Utcai konfliktus:


Hero apa nekemront! En leuvoltom a fejet.

Jon anyatigris "ne uvoltozz a gyerek elott!"


:) tehat az rendben van, hogy apuci nekiront barkinek, de en ne emeljem fel a hangom a gyerek elott :)

2020. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
igen. Főleg neveletlenek.
2020. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ezek arogansak voltak előtte is, csak hogy gyerekük lett mégjobban jogosultságot éreznek rá. Mondom ezt mint egy anyuka. :) Nekem anyám lett még arogansabb hogy jött az unoka...meg játszótér mellett lakunk, tapasztalatom ez sok mamára is igaz.
2020. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Persze, jelenség lett a "hisztérikusz picsakusz gyerektojsz" állatfaj...


Az örök igazság érvényesül + a ma adta jogi szemétség.

Tehát leordítani őket ( ilyen példamutatás a gyereknek, ezzel a szájjal neveled gyerekedet...stb ) + ha tettlegességgel fenyegetőznek perindítással fűszerezve, hogy pelusra sem fog telni végül s ha meg is üt, megyünk az őrszobára ( leszz hívva rendőr ), utána hamarosan a bíróságra becsületsértésért, garázdaságért való kártérítésért...stb.


Eddig megértették tapasztalat szerint, mert egy per 1-3 év is lehet s nagyon rá is fizethet;)

2020. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Amiket írtál azok mondjuk pont nem jó példák, a játszó azért van, hogy kiordítsa magát a gyerek, ezért mit kell rászólni.

A buszon pedig igenis magától értetődő, hogy van hely a babakocsinak. Ki is van táblázva. Nehogymár azért kelljen hálaimát rebegniük, hogy valaki hajlandó onnan odébbtolni a seggét, ez bizony alap.

Nekem sincs még amúgy gyerekem, szóval nem a magam védelmében írom, meg tényleg sok a gyökér mint a nem anyukák között is.

2020. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
A mai társadalom is ilyen. A mai anyák talán a sikertelenségeik miatt ilyenek (válások, egyszülős háztartások, nem tartós kapcsolatok, stb.).
2020. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen. A legtöbb kisgyerekes családban, ahol találkozom, az anyuka házisárkány. Múltkor a vonaton is kemény hisztit levert az egyik, pedig a gyerekek és az apuka jól szituáltak voltak.


Mondjuk mostanában az óvónőknek meg a dajkáknak sincs túl sok türelme, ezt akkor tapasztaltam, amikor oviban voltam sajnos diákmunkán...

2020. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen meg azt is, hogy lassan már fel kell őket szentelni, mert ők anyák lettek..
2021. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!