Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevette valaki, hogy...

Észrevette valaki, hogy megváltozott a társadalom?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, konzervatív, szerény, normális, szerintem átlagos nevelést kaptam. Tudok köszönni, társas házban toleráns lenni, előre engedni egy idős vagy terhes nőt, ilyesmi.... 20 éve sok ember volt erre a minimumra képes. Most gyakorlatilag senki. Új helyre költöztem, az is kiváltó ok. Óriási csalódás. Pedig városon belül. De mindenhol ezt tapasztalom. És nem csak a fiatalok, hanem velem egy idős emberek vagy öregebbekre is jellemző. A kérdésben nincs semmi politika, azt én már rég elengedtem. Miért lett ilyen a világ? Miért lettünk taplók? Amúgy mindíg laza csávó voltam, szartam az ilyesmire, de ez már nekem is fura. Vajon hova lett kölyök korom a minimális tisztelet?

2020. jún. 5. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is megfigyeltem, illetve azt is, hogy az emberi kapcsolatok is sokkal felszínesebbek, mint régen. Sajnos nem tudom miért alakul ez így.
2020. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jogos amit írsz. Én is tapasztaltam. Csak kezd kijönni belőlem egy olyan én, akit nem akarok újra életre hívni, de a világ nem arra halad. Köszönni senki nem tud, előre engedek egy terhes nőt, és mögöttem tombolás... Tudom, mind csak kiragadott példa. De rengeteg hasonló eset. És kezd ezek miatt a dolgok miatt újra elő jönni belőlem az állat, amit nem akarok. Nem lehet, nem is vagyok rá érdemes, hogy neveljek, de ezek mind elő hozzák belőlem hülyét. Sok évig leszartam mindent. Csak most megint elkezdett zavarni.
2020. jún. 5. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez egy ördögi kör, ahol valakinek egyszer engednie kell (jelen esetben neked), különben egyre ilyen hűvösebb lesz a világ.

Az emberek nem tesznek semmit önzetlenül. Tehát ha tudják, hogy pl a terhes hölgy nem fog agyon hálálkodni, mert előre engedték, akkor nem is engedik előre.

Más tészta, őket nem engedi senki előre. Tehát jótettért cserébe jótettet várnak (teljesen jogosan) (akár egy 'köszönöm' is elég!), azonban mivel ezt a jót senki sem teszi meg nekik, így nem tesznek ők sem semmit.

Lehet azt mondani, hogy illemtan így, erkölcs úgy, de jótettért cserébe jótett.... ugye érthető. Tehát valakinek engednie kell, ez ilyen körkörös függőség.

2020. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Válaszod szintén nem rossz, de mégsem így szocializálódtam. Most is csak egy kiragadott példa. Kocsmában ülök egyedül már, iszogatok. Fiatalok tombolnak egymással, ki jön a körrel. Mi ez? Barátság? Össze raktuk amink volt és ittunk amíg el nem fogyott. Most ezt tényleg csak azért írtam, mert akkor zajlott amikor elkezdtem írni ezt az üzenetet. De amúgy szerintem ha én engedek, akkor lesz idéző jelben még hűvösebb a világ. Nem úgy értem hogy miattam. Hanem úgy, ahogy te értetted.
2020. jún. 5. 23:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy amit írtál. Régebben miért hangzott el az a bizonyos köszönöm? Most miért nem? Gyakorlatilag ez a kérdésem.
2020. jún. 5. 23:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Jómagam ugyan előre szoktam engedni bizonyos emberkéket, de azért bennem is van hiba.

Más tészta, hogy 'gyerek' vagyok, de valamiért az olyan embereket, akik "csak úgy" szólna, utálom. Tehát miért engedjek élere valakit, csak mert terhes? Dönthetett volna úgy is, hogy nem vállal gyereket.

De hogy ne csak itt ragadjunk le, igazából a hozzád hasonló emberek nem ideologzálják meg, hogy miért lesz nekem jobb, ha előre engedek valakit. Jobban fog utána kedvelni az az idős néni, ha átadom a helyet? Vagy a boltos bácsi mosolyogni fog rám, ha köszönök neki?

Bár nem a kérdésre válaszoltam eddig, de szerintem azért nem jeleznek vissza, hogy "Köszönöm!", mert egyszerűen a világ személytelen lett. Számítógépek, TV-k, stb uralta a világ. És ez bőven rásegít erre.

2020. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

A mai világ arról szól,hogy taposd el a másikat.

Ha mindenkivel kedves vagy,azt gondolják "gyenge vagy".


Én liberális nézeteket vallok,de én is hasonlóan előzékeny vagyok.

És azt vettem észre,hogy az utcán mindenkit én kerülök ki.

2020. jún. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A média agymosása miatt van ez. Minden rólam szóljon, ego, csak nekem legyen jó, senki más nem érdekel, vásárolj, élvezd az életet, ez neked jár. Tiszteletre, udvariasságra nincs idő, és anyagilag sem éri meg. Régen ez tényleg nem így volt, de régen nem volt internet, sem ennyi reklám. Ha véleményed volt, akkor ki kellett állni arccal, névvel, az meg ugye macerás.

És ennél már csak rosszabb lesz a helyzet a jövőben.

2020. jún. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám azt mondta (és szerintem nagyon is igaza van), hogy emberek elhidegültek, eltávolodtak egymástól. Elég fiatal vagyok, hisz ebben társadalomban kell felnőnöm, de amikor én is elengedek valakit a bicikliúton vagy egyéb alapvető, kedvesebb dolgok akkor néha egy "kösz"-re se futja, de én ennek ellenére mégis megköszönöm, ha egyáltalán elengednek stb...

De hát ezt egyébként nagyon lehetne vesézni, de én tizen ennyi-mennyi évesen nem szívelem ezt a társadalmat. Egyrészt én is tapasztalom, átélem és attól félek, hogy rám ragad, de én nem akarok ilyen rideg lenni az emberek felé, de ha kedves vagyok, akkor meg néznek rám, mint borjú az új kapura.

2020. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!