Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudtam olyan lenni,...

Miért nem tudtam olyan lenni, mint a többi lány? 19/l

Figyelt kérdés

Szép estét!


Sosem tudtam beilleszkedni, mindig magamnak valóbb gyerek voltam. Általános iskolában elkerülhetetlenül eljött az az időszak, amikor mindenki a szerelmen pattogott, hogy Xy tetszik neki, Yx-nek biztos tetszik, ó de helyes fiú az utcán, milyen helyes színész, stb. Azt mondták, biztos csak későn érő típus vagyok.


De ennyire?!


Mind a mai napig sosem voltam szerelmes, sosem tetszett senki. Csak azért, hogy azt mondhassam, én is átéltem, nem csókoltam meg senkit, nem feküdtem le senkivel, mert csak azzal, akit szeretek, párkapcsolatban...


Sosem szerettem bulizni, táncolni. Ivás szintén nem, nem bírom az alkoholt, krémlikőrből is elég egy kupicányi több hónapra, magamtól nem is kívánom. Én voltam az osztály hülyéje, nem ment a tanulás, főleg az otthoni gondok miatt, nem tudtam koncentrálni, nem érdekelt az egész. Tehát nem voltam és vagyok "stréber". A hobbijaim, az olvasás, mostanság csak Konfuciusz bölcseletei, természetes gyógymódok, pszichológiai könyvek, képregény (manga) rajzolás, horror filmek nézése + várok egy romantikus könyvre, hogy kihozzák.


Annyira megszoktam már, hogy nagyrészt egyedül vagyok, hogy tudom, hogy többre vágyok, de már nem hiszem, hogy nagyon képes lennék csinálni bármit, ha megadatna a helyzet. Főleg, hogy hatalmasat csalódtam a mostanra csak volt legjobb barátnőmben, akinél hittem, hogy egy barátság sokáig tarthat. Bár ez nem most volt, csak utána nehezen bízok meg másokban.


Párkapcsolatra régen, nagyon vágytam, nem csak dísznek. Mostanra viszont, mivel tetszeni se tetszik senki, a személyiségem is sokat változott, ennél is úgy gondolom, hogy lehetetlen, így egyedül tervezem a jövőt. Pláne, hogy a családban, egyik ágról sem sikerült SENKINEK. Egy boldog házasság/kapcsolat sincs. A nagyimnak egy undorító állat jutott, akivel én is 10 évig éltem (higiénia ellensége), a dédimnek a férje baltával kergette végig a családot, a dédim szülei se voltak rózsásan. Mint valami családi átok, és ezeket csak nemrég tudtam meg, hogy senkinek nem jött össze. Gondoltam, én leszek a kivétel, de ha nem érzek semmit senki iránt, igen nehéz lesz.


Azt kizártam, hogy leszbikus vagyok. Megnézem a nőket, de csak úgy, mint bármelyik nő a másikat, mert szép a haja, jó az alakja, jó a cipője, ruhája, ékszere, táskája, stb.


Osztálytársam szerint orvoshoz kellene mennem, hátha hormon problémám van. Szerintem nincs, ezért nem is megyek.


Alapból elvagyok, de olykor előbújik bennem az óvodai elképzelésem a jövőre nézve, miszerint sok barát, zajló élet, egy-két buli, idővel szerelem, szex, házasság, gyerek, ahogy átlagosan szokott lenni. Ehelyett minden iskolámban eddig néztek, hogy igen, nekem ezek kimaradtak, mert nem működök normálisan, mert nem sietek el semmit, aztán én lettem az "űrlény" akit milyen jó volt szivatni és piszkálni.


2020. aug. 16. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy van valami gát benned, ami elzár másoktól? Nem tudom, hogy írjam le, de valami gyerekkori trauma vagy ilyesmi, ami miatt már eleve leblokkol az agyad, ha olyan kerül közel, aki bejöhetne.


Szexuális vágyaid vannak? Nem lehet, hogy aszexuális vagy?


A mangákban és könyvekben van olyan szereplő, aki megfog vagy kivált belőled valamilyen bensőségesebb érzést?


Amúgy, nekem kifejezetten szimpatikus vagy. Több dolog is érdekel, ami elég kevés lányra igaz és az írásképed is jobb, mint az itteni átlag. Próbálkoztak már nálad srácok?

2020. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hinném... Oké, apám akaratlanul a szavaival sokat bántott, ami nem pozitív irányba vitte az önbecsülésemet, de ez nem mindig volt így, a gond pedig akkor is volt, barátkozásilag. Így nem mondanám, hogy történt olyan, ami ilyen blokkot alakított ki bennem.


Szexuális vágyam van, viszont az önkielégítés sosem ment. Mármint... jesszusom, kínos leírni, de azért megszülöm valahogy. Csinálni akarnám, van hozzá vágyam, de elélvezni sose tudtam, ahogy magát a folyamatot se igazán élveztem, így aztán mondhatni, amióta elkezdtem, 12 éves koromban, azóta kielégítetlen vagyok, ami igazán csak már az idegeimet bántja. Fel is adtam egy ideje, nem próbálkozok a dologgal.


Nem szereplőre irányuló, mármint nem konkrétan, hogy pl: Cameron Hamilton és a rántottája vált belőlem valamit, hanem úgy maga az, hogy ez mennyire különleges... lenne a valóságban, hogy valaki ennyire szereti a másikat, és a másik is viszont szereti őt idővel.


Köszönöm. Igazság szerint próbálkozok írásban fejlődni, hogy minél jobban fejezzem ki magam, de még igencsak tökéletlen. Nos... idős bácsik bókoltak már, egyikük a postán ajánlotta az unokáját, másikuk megígérte, hogy megkeres, ha elhagyná az asszonyt, és egy korombeli, nálam fiatalabb fiú próbálkozott, de az a taknyos kölyök minden lányra ráírt az osztályból a letargiájával, hogy randizna, barátság extrákkal és így tovább. Nem kértem belőle. A környezetemben, általános után nem volt sok fiú. Három szakközépiskolában voltam. Elsőben egy fiú volt, másodikban emlékeim szerint kettő, a harmadikban, amelyikben meglett a szakmám, kb hatan, de végül egy sem maradt, mind kibuktak vagy elmentek.

2020. aug. 16. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Az önbecsülés hiánya okozhat ilyesmit, csak ott teljes önmarcangolás szokott lenni. Pl. volt itt egy nő, aki folyamatosan azt írogatta, hogy ő ronda és nem fog kelleni egy pasinak sem. És ennyi, semmit sem fogott fel a válaszokból. Te nem ez a szint vagy szerencsére.


A szexuális dolog alapján aszexuális tuti nem vagy. Az önkielégítés zavara viszont szintén arra utál, hogy valami leblokkol. Volt egy barátnőm, aki úgy érezte, hogy rossz dolog, ha csinálja. Feloldódott benne a dolog és utána már nem volt ilyen problémája.

Ne éld meg kínosan a leírását, mert úgysem ismerjük egymást és amúgy is teljesen természetes dolog. :D


Szóval konkrét személy még nem jött be, csak vágysz a szeretetre és kapcsolatra? Ez milyen téren van jelen? Lehetséges, hogy csak a társadalmi beidegződés miatt van így és nem is vágysz igazán kapcsolatra. De, az is lehet, hogy tényleg vágysz rá, csak még nem találkoztál a megfelelő személlyel.

Arról fogalmam sincs, hogy ki Cameron és mennyire szereti azt, akit. :(


Voltak olyan baráti társaságaid, ahol azért ismerkedhettél volna vagy lettek volna srácok? Vagy csak a suliban ez a pár fiú és ennyi?

Az eddigi próbálkozók érthető, hogy nem váltották ki belőled a mindent elöntő rózsaszín ködöt.

2020. aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Szóval konkrét személy még nem jött be, csak vágysz a szeretetre és kapcsolatra?"


Igen. Nem feltétlen szerelemre. Úgy gondolom, hogy kincs a barátság és a szerelem is, de igazából, kinőve a romantika után sóvárgó korszakot, ami minden tininek van, inkább egy lelki társ, akire mindig lehet számítani. Ami több a barátságnál és a szerelemnél - szerintem. Azon túlléptem, hogy társadalmi elvárás. Mármint, ha követném, akkor már rég nem lennék szűz, csókolóztam volna valakivel, randiztam volna, mert íratlanul ott van, hogy aki tudatlan ebben, azt lehet mivel piszkálni, nem fogadják be. Legalábbis mindkét helyen így volt, a harmadik sulimban csak furcsállták, de nem piszkáltak. Persze, nem lenne rossz, ha lenne szerelem, de már úgy vagyok az egésszel, hogy ez olyan, mint a lottó. Kevés esélye annak, hogy enyém a főnyeremény. Szerelemben pedig a halálig tartó, izzó szenvedély, könyvbe illő szerelem és boldogság. Nem tudok már hinni ebben, úgy pedig nem akarom, hogy 6 évig együtt, ne adj isten gyerek is jönne, aztán család nincs együtt, gyereket pedig egyedül nevelem vagy egyik héten apukánál, másik héten velem. Máshogy írva, szép a szerelem, biztos kellemes, de úgy gondolom, hogy az egy pluszt ad, de nem létszükséglet, hogy anélkül nem lehet létezni.


Ó, Cameron csak egy könyvben lévő fiú, nem kell tudnod, ki az.


Nem. Általánosban volt két barátnőm, köztük a mostanra volt legjobb barátnőm. Általános után külön utakra mentünk, eltávolodtunk. Legjobb barátnőmmel még elvoltunk 1-2 évig, de annak a barátságnak se lett hosszú élettartama. Gyerekes volt, most visszanézve. Találkozni se tudunk, mert hát a szüleik és az engedékenység nem jártak párban. Fiúkkal pedig nem találkoztunk, se az ő barátaikkal. Nem volt olyan, hogy ismerkedhettem. Amikor pedig igen, mert sok ismeretlen kortárs, de baráti társaságomban, ott elvoltak maguknak, én csak fölösleg voltam, közös témánk se volt. Ők bulizni, inni, haverokkal hülyülni, én rajzolni, olvasni, írni, mindenféle komolyabb, lelki, pszichológiai témákról beszélgetni, de akár a semmiről (valóra vált álom volt, amikor előző évben 50 percig bontogattuk a "semmit" a tanárral).

2020. aug. 17. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!