Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a hobbi vadàszok...

Mit gondoltok a hobbi vadàszokról? Akik a halott állatokkal szelfiznek?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok erre kiadva fbon? Igen ki kéne őt törölnöm az ismerőseim közül, hogy ne is lássam, de vegulis rokonom, szóval jobb a békesség. Most be állítottam hogy simán nem akarom látni a posztjait. De ez engem akkor is felháborít, mindig mennek a szelfik halott szarvasokkal, vaddisznókkal, néha rókàkkal, közbe oda írja hogy tisztelet a vadnak, blabla. És sokan kommentelik gratulálva. Ehhez gratulálnak, hogy egy ember megölt ok nélkül egy védtelen állatot, akinek nagyon esélye se volt, mert messziről ki lehet lőni egy puskàval, tehát szegény még menekülni se tud, mint egy ragadozó ellen akit megérez, vagy meghall normál esetben? Esélye sincs az emberi technika ellen... És ő nem erdész, simán csak hobbiból csinálja, mert fizet érte gondolom, hogy lehet valakinek ártatlanok megölése a hobbija, céltalanul? Céltalan mert pl a rókát nem hinném hogy húsként megenné.
2020. aug. 16. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

A vadászatra szükség van.

A természet törvényeit szem előtt tartó, képzett, szakszerűen vadászó, szelektáló ember teljesítménye is sikerélmény.

Már miért ne fényképezné le, s miért ne oszthatná meg az ismerőseivel?

A vadászok nem lövöldöznek összevissza. Van vadászidény. Van vadászati tilalom (szaporodás időszaka stb.) Szakképzésen vesznek részt,

vadásztársaságok tagjaként ellenőrzött tevékenységet folytatnak.

Engem meg az oktalan, ostoba "állatvédők" zavarnak. Hasonlóak, mint a feminista mozgalmárok.

2020. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Semmit. Van ismerősöm aki erdészetnél dolgozik és vadásznak is de nem ez a hivatása. Nem ok nélkül ölnek, Magyarországon nem igazán vannak nagytestű ragadozók és így kontrollálják az állományt, ami pedig nem csökken, az elejtett vadakat pedig megeszik. Azonkívül kell hozzá türelem mert csalival tilos vadászni, nekem semmi kedvem nem lenne a hóban feküdni egész nap.
2020. aug. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

Szerintem itt elsősorban nem a vadászat etikussága a fő probléma hanem az, hogy ezzel szelfizik valaki és feltölti fb-re. Ez két különböző megkérdőjelezhető cselekmény.


Már ne is haragudj kérdező, de a rokonod egy primitív paraszt lehet. Valamiféle elfojtott agressziót, dühöt élhet ki szerencsétlen állatokon és nem látom, hogy ebben hol a férfiasság (mint ahogy te ezt le is írtad).


Szánalmas, hogy csak ezzel tud nagynak tűnni az ismerősei előtt, valószínűleg azért mert semmi mással nem tud.

2020. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!