Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok bízni az...

Miért nem tudok bízni az emberek többségében (vagy elhinni amit mondanak), ha túl nagy a ,,tét''?

Figyelt kérdés
Komolyan, bár belegebedek azokba az anyagi költségekbe, amiket amiatt generálok magamnak, hogy senkinek nem hiszek, és senkiben nem bízok. Próbálom mérlegre tenni, hogy mi van ha az adott illető hazudik egy kérdésben, mi lenne a negatív következménye annak, ha nem lenne igaz amit mondana, és ha nagy a súlya, akkor inkább egyszerűen csak nem hiszem el amit mondanak, és úgy cseleszek, mintha a legrosszabb forgatókönyvet közölték volna. Csak egy példa: Megkérdezem a lakótársamat, hogy úgy hagyta megint a gyertyát a szobába, amikor elment otthonról (ami kb a függöny alatt van), és azt mondja, hogy biztosan eloltotta a lángját amikor elment, viszont inkább kiveszek egy sűrgős szabadságot a munkahelyen, hazamegyek megnézni a gyertyát, (és kiderül, hogy a lángja még ég, és épp, hogy nem égett le a ház.) Kiderülhetne az ellenkezője is, hogy tényleg nem oltotta el a gyertyát, viszont túl a nagy a felelősség ahhoz, hogy ,,elhigyjem'' amit mond. Mit gondoltok? őrült vagyok? Lassan már annak érzem magam :( Sajnos mindig is egyedül döntöttem fontos kérdésekben, mindig mindent egyedül intéztem el magamnak, jelenleg pedig a ,,társas élet'' adta tényezőkkel nem tudok bánni. Pontosabban tartok attól, hogy én szenvedhetek hátrányt akkor, ha valamiben nem kételkedek, csak elfogadom igaznak. Naív sem szeretnék lenni. (De talán egyik sem jó :()
2020. aug. 17. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért kellene néhány ember, akiben megbízol. Lehet hogy ez hülye dolog, de azoknak az embereknek, akiket ismerek, hiszek, egészen addig, amíg az ellenkezője nem bizonyosodik be. Mert mért ne. Gondolok itt olyanra, hogy például amikor buszra szállsz, nem győződtél meg róla hogy a sofőr nem ivott, vagy nem bedrogozva, hanem "elhiszed" neki és felszállsz a buszra. Akiben meg egyszer csalódsz, vagy rájössz hogy hazudott vagy megbízhatatlan, ne higyj.
2020. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!