Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszat kívánok a barátaim...

Neurotech kérdése:

Rosszat kívánok a barátaim többségének, ez népbetegség vagy csak kevés emberre jellemző?

Figyelt kérdés
Még feltenni ezt a kérdést és belátni, hogy én az ismerőseim nagy részének rosszat kívánok szégyen. Itt most nem a családtagokról van szó, nekik mind jót. Sikeres embernek tartom magam, ezért nem értem a dolgot, de a barátaim kétharmadának általában kívánom, hogy ne sikerüljön ez meg az, meg hogy ha pl egészségügyi problémám van akkor neki miért nincs semmije és ilyenek. Sose kívánok tragédiát vagy halált másnak ezt leszögezem. Van pár olyan barátom akiknek csak jót kívánok, és úgy érzem ez kölcsönös, mert ők is jó szándékúak. Tudom, hogy sose leszek boldog ember amíg másnak rosszat kívánok és ezért változtatni szeretnék ezen... Más is jár ilyen cipőben?
2020. aug. 18. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. En meg az “ellensegeimnek” (nincsenek, csak van akit nem kedvelek :D) sem kivanok rosszakat, szimpan nem foglalkozom veluk. A barataimnak orulok, ha sikerul valami.
2020. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én azoknak sem kívánok rosszat, akikkel nem vagyok jóban. Inkább nem foglalkozom velük. A barátaimnak meg pláne nem kívánnék sose rosszat. Ha van is valami problémám, nekem attól nem lesz jobb, ha másnak is van.

Elég rosszindulatú vagy. Ez gonoszság.

2020. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Kevés emberre jellemző, inkább az abszolút belsőleg romlottra, akik már nem tudnak uralkodni a szájukon és már más írányítása alatt állnak 100% már nem önmaguk-ez is mutatja.Át is vannak már lényegülve, arra akit szolgálnak.
2020. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem népbetegség de több emberre is jellemző
2020. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tisztában vagy egyáltalán a "barát, barátság" fogalmával?

Mert egyelőre úgy néz ki, hogy akinek te vagy a "barátja" annak nincs szüksége ellenségre!

Egészséges mentalitású ember úgy gondolkozik mint az 1-es válaszoló.

2020. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 igen, pont ezért szeretnék változtatni ezen. Úgy gondolom, hogy az első lpés hogy ki merem mondani, a továbbiakban viszont tanácstalan vagyok...
2020. aug. 18. 13:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne kívánj nekik rosszat. Örülj inkább, ha sikerül nekik. A barátaid, ha szereted őket, nem kívánsz nekik rosszat. Ha nem szereted őket, és rosszat kívánsz nekik, akkor te nem tartod őket a barátaidnak, miközben ők téged annak tartanak. Ne haragudj rájuk, hiszen nincs miért. És ha valaki bánt téged, bocsáss meg neki, akkor is, ha nem a barátod.

Mindig lesznek, akik jobbak valamiben, mindig lesznek, akik egészségesebbek. Mindig lesznek, akiknek könnyebben sikerülnek a dolgok, vagy akiknek több pénzük van. Nem csak a barátok között vannak, akik egészségesebbek testileg, vagy látszólag jobban fog az agyuk. A világon rengeteg ember van, és rengeteg olimpiai bajnok, rengeteg hegymászó, rengeteg autóversenyző, rengeteg súlyemelő, rengeteg professzor. Mind tudhat olyat, amit mi nem.

Az olimpiai bajnokok nagy része 20 éves körüli. Vannak sportok, ahol 30 év felett már nincs is nagyon olimpiai bajnok, mert olyan ízületi terhelés kell, és olyan kondíció. Mind már fiatalon világbajnok.

Ne haragudj rájuk, inkább örülj, hogy ilyen tehetségesek, és ennyit beleadnak, hogy fejlődjenek.


Ha azt akarjuk, hogy fejlődjünk, akkor azért meg kell dolgoznunk. Biztosítani kell a megfelelő feltételeket, hogy ne feleslegesen tegyük, hanem szorgalmas munkánk hasznos legyen, szívvel, lélekkel kell dolgozni, hisz tudjuk, hogy munkánk nem felesleges, hiszen fejlődni fogunk pozitívan. Ne haragudj másra, inkább biztasd és ösztönözd, dicsérd, és segíts neki a fejlődésben.

Ne irigykedj, inkább segíts neki. Ha ha ő örül és boldog, akkor vele együtt örülj és legyél boldog. Örülj a sikerének. Együtt kell örülnünk a barátainkkal, hiszen a barátaink, és szeretjük őket. És akiket szeretünk, jól érezzük magunkat velük, annak jót kívánunk, sikert, és egészséget, és boldogságot, és ezeket szívből kívánjuk, mert a barátaink, és szeretjük őket, emiatt a kapcsolat miatt nevezzük barátainknak őket.

2020. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6 Szerintem azon gondolkozz, ha joindulatu vagy, azzal leginkabb magadnak teszel jot, nem feltetlen masoknak, hiszen a gondolataidat masok nem ismerik, te viszont igen. Ha egy rakas szemet gondolattal terheled az agyadat, az tobb energiat emeszt fel, mintha orulnel valaminek, ez utobbi feltolt, akkor is, ha masoknak orulsz, elobbi meg csak lehuz, kedvetlen leszel tole, stb.

Nyilvan a te eletkorulmenyeid nem valtoznak attol, ha masnak sikerul valami, viszont alapvetoen szerintem az ember szivesebben erzi jol magat, mint rosszul, es ha egy barat sikerenek orulsz, akkor jol erzed magadat. Na most te azt irod, hogy annak orulsz, ha valakinek rossz, de mivel utolag emiatt is rossz erzeseid vannak, ezert ez sem egy jo reakcio a te szempontodbol :D

Lehet a temarol egy rakas videot nezni, olvasni, stb, en szeretem a bugyuta influencerek “positive mindset” videoit is, ha tullepsz azon, hogy marpedig te a valosagot latod, csak a buta, egyszeru emberek boldogok, akik nem akarjak latni az iGaZSaGot es tarsai, es azzal foglalkozol, hogy te marpedig nem akarsz egy megkeseredett, savanyu ember lenni, akkor igazabol nem olyan nehez joindulatu, baratsagos, altalaban jokedvu embernek lenni.

2020. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"a barátaim kétharmadának általában kívánom, hogy ne sikerüljön ez meg az, meg hogy ha pl egészségügyi problémám van akkor neki miért nincs semmije és ilyenek."

Próbáld meg színtiszta logikával megközelíteni a kérdést, ha érzelmi szempontból nem megy. Neked attól jobb, ha másnak nem sikerül valami? Attól sikeresebb leszel? Nem. Tehát akkor mi értelme? Neked attól elmúlik az eü problémád, hogy más is beteg lesz? Hatással van közvetlenül a te betegségedre másé? Nem. Neked attól nem lesz se jobb, se könnyebb, ha másnak szar, szóval maga a hozzáállás elég buta. Semmit nem nyersz azzal, ha másnak rosszat kívánsz, cserébe saját magad mérgezed a teljesen felesleges negativitással és irigykedéssel.

Onnantól kezdve, hogy ezt felismered már csak némi agytornára lesz szükséged, hogy ezeket a gondolatokat csírájukban elfojtsd és inkább másra csoportosítsd át a felszabaduló mentális energiát.

2020. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére én nem vagyok ilyen szarember.
2020. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!