Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valami népbetegség?

Ez valami népbetegség?

Figyelt kérdés

Van 2 barátom, akikkel mindhárman ugyan olyanok vagyunk. Átlag feletti külső, sportolunk, dolgozunk, tanulunk. Ennyi az életünk. Egyikünk sem aktív semmilyen közösségi oldalon, csak használjuk kommunikálásra. Mindhárman 20 év körül vagyunk. Mindhármónk élete annyi, hogy reggeltől 4-ig általában meló vagy iskola, aztán edzés, kaja csinálás, gépezés, unatkozás. A hétvégék szörnyűek, alig telik az idő, folyton csak sóvárgunk egy jobb élet után, vágyakozunk, nőkre gondolunk, hiába megkaphatnánk csúnyácska lányokat, nem akarjuk. Bulizni eljárunk 2-4 hetente, van, hogy képbe jön évente kb 1x egy barátnő, de a vége mindig az, hogy totál csőd leszünk a végén, összetörnek, mint a porcelánt és hónapokig megy a szenvedés. Nem nagyon járunk el sehova, csak edzeni, néha haverokkal kajálni vagy inni egy sört, de semmi extra. A poén, hogy mindhárman az ország 3 szegletében vagyunk, így nem tudunk összejönni, de nagyon jól ismerjük egymást, évek óta tartjuk az online kapcsolatot.

Vannak még haverjaim, akik hasonló cipőben járnak, csak nem edzenek pl, hanem inkább csak az iskolára koncentrálnak és dolgoznak.

Szóval nem is lenne gond itt, ha nem a vágyakozásból állna a szabadidőnk. Mikor meló/iskola/edzés van, akkor lekötjük magunkat, de mikor ott tartunk, hogy este van és már nincs mivel foglalkozni, akkor szenvedés. Unalom és vágyakozás a pénz és nők után. Szerintem mérhetetlenül szánalmas ez már, hogy nem tudunk és nem is tudjuk, hogy lehetne ebből kilépni, hiába akarjuk. Annyit mondunk mindhárman, hogy a pénz segítene, csak nem tudjuk, hogy mivel lehetne gyarapítani a számlákat..

Nő ügyileg pedig hiába átlag feletti a külső, ha nem vagyunk tapasztaltak és nem is nagyon tudunk ismerkedni senkivel, ezért csak nézzók, hogy a 16 éves srácok mutogatják nekünk a képeket, amiket kapnak a lányoktól, ahogy kéretik magukat előttük, mi pedig csak lesünk.

Ez totál megszokott vagy csak pont mi vagyunk valami szerencsétlen bolygó-együttálás kiválasztottjai?


2017. máj. 13. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez önkéntes szenvedés.
2017. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a digitàlis bennszülöttek sorsa.
2017. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi a megoldás?
2017. máj. 13. 23:31
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Rohadt nagy tévedésekben vagytok


#1 Magyarországon jelenleg több embernek és több fiatalnak nincs pénze, mint amennyinek van, és bár tény, hogy a pénz megkönnyíti az életet, de a bölcs ember tudja, hogy a boldogsághoz, az igazán fontos emberi kapcsolatokhoz nincs rá szükség...


#2 Az egótok az egekben van - ez férfi létetekre valahol kell is, de azért csak mértékkel. Csúnyácska lány lehet, hogy jobb barátnő/feleség lesz, és hűségesebb, szeretőbb pár, mint egy bombanő. Ha ilyen felszínesek vagytok, ne csodálkozzatok, hogy nem találtok rá az igazira.

2017. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem népbetegség. Egyszerűen csak mindenből a tökéleteset akarjátok magatoknak, de közben nem veszitek észre, hogy jobb sorsotok van mint a legtöbb mai huszonévesnek. Mi az, hogy csúnyácska nő? Biztosan nem a fogatlan Bözsi néni az utcasarokról akar titeket bekebelezni. Munka? Van aki új dolgokat kényszerül tanulni, mert a végzettségével nem veszik fel sehova, és van aki a végzettsége ellenére be van dugva mint közalkalmazott. Biztos vagy benne, hogy annyira szerencsétlenek vagytok, és nem csak arról van szó, hogy nem becsülitek amitek van? Mert tudod... aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli, szokta tartani a mondás...
2017. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én rájöttem hogy egyedül lenni jobb független vagyok nem kell beszámolni senkinek, motorozás lett a hobbim, ha végzek munkából megyek gurulok egyet, egy háziállat is jó társ a mindennapokra.
2017. máj. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nem "népbetegség", egyéni saját problémáitok, és a problémáitokban egy összegző időleges instabil állapot is lehet.

Amikor az ember bajban van, akkor tudja meg igazán, ki az aki igazi "jó barát, közel áll". - Aki ki tart mellette.

Sörözéskor bárki lehet az.


Attól a pillanattól, hogy egyikőtök meg találja az élete megoldását - értelmét, kevesebb esetben már csak haver lesz, és másodrangú.

Mert egészséges esetben, családalapítás és annak minden variációja elsőrangú lesz.

(Egészséges motiváció, - gondolkozás mód esetén.)

Attól még a barátság megmaradhat, csak már nem régi dobogós No_1. helyen.


Érettség.

Alaphelyzet feltételek teljesülése az Önálló életvitelhez.


(mindezeket tömítve csomagoltan írtam) - bontsd ki, minden kérdésedre. :)

2017. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nemethkaroly ***** válasza:

Ezt ismerem. Úgy hívják hogy céltalanság és fiatalság. A fiatalság idővel majd elveszik, de a céltalanság maradhat.


Szokás mondás: "Szedjétek össze magatokat." Magatokba kell nézni, mit akartok, hogyan, mi az ami leköt, mi az ami feltüzeli bennetek a lelket. Ha már valakivel nem tudsz őszintén miről beszélni, ott kezdődik a második fázis.


Én szerintem maradjatok izmosak/szépek, mindenképpen jó dolog. De kezdjetek el valamit csinálni. Hobbi projektek, hegy járás, egyéb. Ez egy olyan helyzet amit csak ti tudtok megoldani.

2017. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is az ego lufit ki kéne pukkasztani. Ha nincs lóvé vállaljatok plusz munkát. Közösségi életeteken is kéne csiszolni, mondjuk a termen kívül találni valami más hobbit is, ezáltal lehet ismerkedni is.

A másik, hogy amit itt leírtál, hiába állítod be maga csúcs pasinak ez a kisugárzásodban meglátszik. Talán többet kéne kommunikálni a másik nemmel, és nem összemenni picire belül, ha beszélgetésre kerül a sor. Ezért is van ez, hogy ki kell mozdulni és termen kívül találni vmi elfoglaltságot.

2017. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a megoldás, hogy éld az életed, és igazi élményekkel gazdagítsd azt. A mai generáció hajlamos arra, hogy elmegy edzeni, hogy a fészbuk profilon jól nézzen ki, feltölt 600 képet ahogy a tükörben pózol az ájfonjával és az ecsetfejével, kap 100 lájkot, és ezzel le van tudva a kapcsolattartás, de eközben nem tanult meg élőben kommunikálni, ismerkedni, nem tud hosszasan beszélgetni semmiről, mert tudatlan, tájékozatlan, nincs érdeklődési köre, nem ismeri a nonverbális kommunikációt, mert az egy-két szavas messengeres üziken nőtt fel.


Én még abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy az első 30 évemet emberek közt töltöttem, internet helyett fociztam, motoroztam, horgásztam, diszkóba jártam, sokat csajoztam, haverokkal biliárdoztunk, dartsoztunk, így elég aktív társasági életet éltem, sok barátom volt, sok közös élmény hús-vér emberekkel. Akik leragadnak a számítógépnél, okostelefonnál, fészbuknál, és megelégszenek a tükörben pózolással és a lájkok gyűjtögetésével, azoknak ez az élmény nem adatik meg.

Nem a bolygók állnak rosszul.

2017. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!