Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korba jön ki rajtam...

Hány éves korba jön ki rajtam magasvérnyomás? 27/l. Katt.

Figyelt kérdés
Sportolok heti 2x, de ettől függetlenül, még túlsúlyos vagyok. Tudom fohyás. Járk szemelyiedzőhöz is. De étrendet se kaptam még tőle. Valahogy nem indul be, vagybha beindul nagyon lassan.Anyum, Apum is örökölte. Anyum anyujának volt magas a vérnyomása. Anyu testvére agyvérzeses volt es elis vitte. A masik testvére illetve annak a fia(unokatesom) is ebbe szendved. Nálam is ki fog alakulni? Hány éves korba. Tegnap mértem meg és 131/75 94 volt, de egesznapna fejem is fajt. 3-4 óránként vettem be fájdalom csillapitot.Gondolkozo h veszek kis csuklós mérőt és viszem magammal mindenhova. Köszi.

2019. márc. 30. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
A magas vérnyomas nincs korhoz kotve. Igazabol ilyen betegseg nincs. A magas vernyomas valaminek a kovetkezmenye.Legtobbszor stressz az okozoja. Persze a tulsuly, egeszsegtelen eletmod is nagyban hozza jarulhat. Fejed fajhat sokmindentol, hideg meleg fronttol, stb..a magas,illetve alacsony vernyomasnal a tarko faj. Kisse kusza az irasod..
2019. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De kusza ez a válasz is, első...


Még hogy nincs ilyen betegség? Akkor a hypertonia egy világméretű átverés, amiben emberek milliói halnak meg, rengetegen kutatják, rengeteg gyógyszere van, és az orvostudomány komoly betegségként ismeri?


Maga a magas vérnyomás, mint tünet sok esetben lehet valaminek a következménye, de ez nem törvényszerű.

A túlsúly sem jelenti azt, hogy biztosan kialakul.

Van túlsúlyos ember, akinek tökéletes a vérnyomása, és van csontsovány is, aki hypertoniás.


Kérdező, az sem törvényszerű, hogy ha a szülőknek volt akkor neked is lesz. De sajnos erre valóban kicsi az esély, mert örökletes.

Tőlem egyszer kérdezte az orvos, hogy szülőknek milyen betegsége van/volt, mondom az egész család "szíves". Legyintett egyet, a magyarok mind "szívesek".

Szóval jó esélyed van rá.


Visszatérve az első válaszra: lehet valaki normál testsúlyú, egészségesen él, sportol, nem stresszel, és mégis magas a vérnyomása.

Egyáltalán nem igaz, hogy ez csak tünet lehet.

Tünet IS lehet, de a hypertoniát így fordítják:


MAGASVÉRNYOMÁS-BETEGSÉG.


Nálam a 20-as éveim elején már voltak jelek, de nem is vettem komolyan, nem is érdekelt. Pedig édesapámnak akkor már volt 3 infarktusa, majd később egy agyvérzése. De a franc akar huszonévesen gyógyszereken élni.

Aztán 30 után egy kicsivel már mindennapossá vált a dolog, szóval kb 2-3 éve naponta gyógyszert szedek.

Ezt jellemzően élethosszig kell szedni, nem nagyon van olyan, hogy ebből kigyógyul az ember. Bár tény, hogy az életmódváltás segíthet, de ez nem 100%.

Megszoktam a gyógyszerszedést, néha kimarad, annyi baj legyen. Ez nem olyan, mint egy fájdalomcsillapító, ha fáj a fejed. Ezt rendszeresen kell szedni.


Én is csuklós mérőt vettem először. :)

Még évekkel ezelőtt, a Rossmannban. Sajnos ez kevésbé megbízható, mint a felkaros.

Inkább ruházz be egy normálisra, nem kell ezt állandóan mérni. Amúgy se lehet egy csomó helyzetben mérni.

A csuklós kb 3000 volt anno, a felkarost már gyógyászati segédeszköz-boltban vettem, 6-7000 körül volt.

De nem szabad mérni közvetlenül felkelés után, fürdés után, sport után, bármiféle kicsit is intenzívebb mozgás után. Olyankor kell, amikor nyugalomban vagy már vagy 10 perce, pl tévézel, vagy ilyesmi.

Szóval nem is biztos, hogy érdemes magaddal hordani, mikor állandó rohanásban vagy. Az csak pillanatnyi értéket fog mutatni, de az nem releváns! A napi tevékenységek során az egészséges embernek is ugrál valamelyest, sosem állandó. De nem ezeket kell figyelembe venni.


Remélem, segítettem. :)

2019. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!