Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne ebből az ördögi...

Hogy lehetne ebből az ördögi körből kijönni?

Figyelt kérdés

Üdv! A helyzet a következő: van egy családtagom aki az elejétől kezdve megbízott, hogy vigyázzak a kutyájára, kb. 6-7 éve minden nyaramból legalább összesen 1 hónap fixen elment azzal, hogy a kutyára kellett vigyázni, plusz szinte az összes hosszúhétvége nagyjából ezzel telt, az utóbbi időkben pl. szilveszterek is értelemszerűen. Most nagyon besokalltam, mert 2 ember is számított volna a társaságomra, de mindent le kell mondani a kutya miatt. Elegem van de nagyon! A felkérés az alábbiak szerint történik: májusban megkérdezi hogy mit csinálok augusztus 20-án? mondom hát addig van egy csomó idő, nem tudom. oké, mert mi külföldre már kifizettük az egyhetes nyaralást, tudnál rá vigyázni? Én ezeket a dumákat mindig megettem, de most lett elég. Úgy érzem, elfogyott minden türelmem.

Egyszer mondtam nemet, utána lelki terror, megszégyenítés, hidegháborús hangulat. Aki felkér, az a saját testvérem. Ti mit tennétek a helyemben?


Válaszokat köszönöm!


2020. aug. 19. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogod és szépen legközelebb nem érsz rá. Mivel gondolom a holnapi napra adtad a szavad-igy arra már lőttek, de legközelebb nem vállalnám be helyetted.
2020. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Elkuldenem a p.ba. Fizessen kutyapanziót. Milyen jogon ugráltat??
2020. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan ez a turnus most 1 hete tart, nem csak 1-2 nap. De a jövő hétre is beadtam pár hete a derekam “csak” 1 éjszakára, persze az is a hétvégét viszi el.
2020. aug. 19. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most állítsd le, mert a gyereleire is te vigyázhatsz.
2020. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

A opció: Mivel 6-7 éve nyomod az ipart, nincs már túl sok hátra a kutyának. Az elhullását követően nagy gonddal ügyelsz arra, hogy az életbe többé ne keveredhess ilyen helyzetbe.


B opció: Megbetegíted a kutyát. Ekkor lehet, hogy ettől fog patkót marni a kutya, ill. olyan aggodalmat gerjesztesz ennek tudatával a gazdiban, hogy nem fogják többé a gondjaidra bízni a kutyát, - mondván, hogy még ennyit sem lehet rád bízni.


C opció: Csokival eteted a kutyát, - miért nagyon hálás lesz neked a kutya, de megemészteni nem tudja... Ezt követően visszaszolgáltatod a kutya csontvázát a gazdinak, - aki ebből az okból kifolyólag borítékolható, hogy nem fogja többé rád bízni a kutyát.


D opció: Nem szeded fel a drazsét a kutya után az utcán és ezért - ha szerencséd van, többször is - feljelentik az önkormányzatnál a kutya gazdáját, akit be lehet könnyedén azonosítani. Vélhetően az extra kiadások generálása is hozzá segíthet abban, hogy érdemeid elismeréseként felmentsenek a későbbi kutyafelügyelet alól.


E opció: Ellenszolgáltatást kérsz a kutya felügyeletéért cserébe, amely az eltelt idő függvényében inflációt meghaladó mértékben emelkedik. -Előbb-utóbb sikerül eljutni arra a szintre, amikor már meg fogja gondolni a bizniszt a kutya gazdája.


F opció: Kerek perec megmondod a kutya gazdájának, hogy a saját életedet nem fogod alárendelni az ő életvitelének, - nem vállalsz több felügyeletet.

2020. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

B és C opció elég faszsag

Ilyenkor kicsit elgondolkodom az embereken.

2020. aug. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A következő kérésekor még igent mondanék és hozzátenném, hogy ez volt az utolsó eset. Mostantól én is programokat csinálok szilveszterkor, elutazom hosszú hétvégéken stb. Vagy legalábbis fenntartom magamnak a lehetőséget, HÁTHA úgy döntök majd.


Amúgy aki ennyiszer elutazik év közben, és sose viszi magával a kutyát, annak nem való a kutya. Bele se gondol, hogy a kutyának hiányzik a gazdája. De neki nem hiányzik a kutya - akkor meg minek tartja?


Ami a hidegháborús hangulatot illeti, igen, ez az idegek harca. Na, ebben erősnek kell lenni!


Szüleitekkel együtt éltek? Ők mit mondanak erre? Vagy nem lehet megosztani velük ezt a feladatot? Ha többfelé oszlana ez a vigyázás, egy emberre kevesebb nap jutna, és mindenki könnyebben vállalná.

2020. aug. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! A kutyát nem akarom bántani, nem tehet róla egyáltalán.

Nem tudom megosztani senkivel, mert anyukám van még, neki is van egy kutyája és a két kutya nem jön ki. Egyébként, ha meglépem a NEM-et, akkor mindenki pikkelni fog rám, mert eddig eljátszottam a csicska szerepét, és ugye ez parasztlázadás. Tehát innentől fogva nem kell megjelenni se szülinap se karácsony se semmilyen alkalomkor ha jót akarok magamnak, különben kegyetelen paraszt módon fognak velem bánni, mert szegénynek nem segítek és nem tud így utazgatni....Már külön élek, van munkám viszonylag élhető fizetésem.


Utólag lehet jobban is járnék ha évente egyszer néznék a házuk tájára, mert a testvéremnek az is gondot jelent, hogy anyukám néha ad egy tál brassóit kedvességből. Lássam el szépen magam, ne más lásson el alapon.

2020. aug. 20. 07:56
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Khm, egyrészt, kell neked ilyen család?? Másrészt meg a lóf.nak is van vége... Harmadrészt pedig ha a családod szeret téged, megértik és elfogadják a döntésed, és hogy neked is van szabad akaratod és saját életed.
2020. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!