Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik az a tantárgy, amivel...

Melyik az a tantárgy, amivel a világból ki lehetne/lehetett volna kergetni?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. júl. 3. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Magyar
Történelem
Idegen nyelv
Matematika
Fizika
Kémia
Földrajz
Biológia
Informatika
Testnevelés
41 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Testnevelés. Mert világéletemben béna voltam (sose voltam kövér, mielőtt ezzel jönne valaki), hiába próbáltam valamit, sosem sikerült, volt, amire már a tanár is azt mondta a sokadik kudarc után, hogy hagyjuk, beírja a kettest. Persze az osztálytársaim, főleg általánosban rendszeresen megaláztak, üvöltöztek velem, nyomoréknak, selejtnek stb-nek neveztek. Persze nem kell mondanom, hogy ezt az egy tárgyat leszámítva mindenből jól teljesítettem. Nálam viszont a tesi 12 év megalázásról szólt. A szerencse talán, hogy a tanáraim mindig rendesek voltak.

A másik a magyar, de azt általánosban nem utáltam, egy szigorú, de nagyon jó tanárom volt. Gimiben viszont egy szörnyű hárpiát kaptunk, nagyon rosszindulatú volt, nyíltan szidta és alázta az embereket pl a (szerintem rém szubjektív - ezért nem szeretett) verselemzéseknél, hogy ugyan hogy lehet ilyen hülyeséget belelátni, ő nem ezt tanította stb. Grátisz, hogy semmit nem tanított, mindenki a tankönyvet magolta be érettségire.


Ezeken kívül mindig meggyűlt a bajom a reál tárgyakkal, főleg a matekkal, de ezekben mindig láttam, hogy viszik előrébb a világot (a verselemzésről ezt nem gondolom, legalábbis nem ilyen formában) és logikusak, nem lehet őket szubjektíven értékelni. Sajnálom, hogy nincs kiemelkedő tehetségem hozzájuk. A matek kifejezetten “megszépült” számomra érettségi után, néha magamtól gyakorlok feladatokat :)

2020. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Matek, mert sajnos keverem a számokat és hiába tudtam a képleteket, ha a dolgozatban nyolcas helyett hármast írtam a feladatba, rögtön más eredmény jött ki... :(
2020. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Matek. Világ legértelmetlenebb tantárgya. A középsulis matekban szerintem semmi logikus nincs.
2020. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Én igazából egyik tárgyat sem utáltam.

A földrajz soha nem érdekelt és sok baromságot kellett megtanulni, de csak 2 évig volt.

2020. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Etika. Vagy valami, amit annak neveztek. Érettségi évben, egy full alkoholista, amúgy filozófia tanár próbálta megmutatni, hogy az ókori filozófusoknak milyen értékrendszere volt. Szerencsére első óra volt, és nem vezetett hiányzást.
2020. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel se, mindegyikben találtam hasznosat. De lehet, hogy csak jó tanáraim voltak.
2020. júl. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Matek,középsuliba semmit sem ér és csak arra jó hogy a diáknak jól keresztbe tegyenek.
2020. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!