Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek INTJ vagyok? (Olvasd)

Tibor001 kérdése:

Szerintetek INTJ vagyok? (Olvasd)

Figyelt kérdés
Nos,a tesztek amiket végeztem,azt adták ki,hogy INTJ személyiség vagyok,az intj leírás körülbelül minden pontja illik rám. Talán az nem,hogy sosem kések,és hogy rendezett a környezetem. A késés inkább helyzetfüggő,ha olyan találkozó vagy eseményről van szó ami fontos nekem,gyakran előbb odaérek,de sosem kések,ha olyasmiről van szó amihez csöppet sincs kedvem,és egyáltalán nem érdekel,akkor szokásom elkésni. A rendezettségről,hát inkább a fejemben tartok rendet,mintsem a környezetemben,bár ez lehet idővel változni fog,de gyakran gyűröttek a füzeteim,mosatlan tányérok és üreg üdítős dobozok az asztalamon,stb. Mindig vannak céljaim,álmaim és részletes terveim a jövőre nézve,leginkább gazdagnak és sikeresnek képzelem el magam,aki valamit hozzátesz a világhoz,társadalomhoz. De a tervezés a mindennapi életemre is igaz,nagyon ritkán improvizálok,szinte mindenre van egy kész tervem. Általában befelé fordulva élem az életem,álmodozó tipus vagyok,rengeteget időt töltök a gondolataim között,és általában egy-két barátom van,nem érzem szükségét többnek,viszont velük nagyon mély kapcsolatom van. A problémamegoldó képességem nagyon jó és effektív,racionálisan járok el. Analizálom a problémát,összevetem a tényeket a probléma részleteivel,és felkínálok egy megoldást,ami szinte biztosan az általam elképzelt módon fogja alakítani a dolgokat,és a végkifejlet az lesz amit én előre láttam. Az embereket általában könnyen ki tudom számítani,időt töltök el azzal,hogy analizáljam őket és megfejtsem,hogy mit miért tesznek,onnantól a probléma megoldása kifejezetten egyszerű,szimpla logikát használok erre. Sokszor az emberek amikor hozzám fordulnak,meg is dorgálnak,amiért ahelyett hogy érzelmi támogatást kapnának tőlem,én egész egyszerűen felkínálom a logikus megoldást a problémájukra. Sokszor ki tudom és szoktam is következtetni,hogy az emberek mit fognak tenni,vagy hogy mi fog történni a jövőben,úgy hogy logikával összekötöm az ismert szálakat és tényeket,majd kialakítok egy valószínűnek és biztosnak tűnő következtetést. Ez a tulajdonságom többször is hasznomra vált. Könnyen észreveszem a bonyolultnak tűnő dolgok mögötti általános szabályt,ez szintén nagyon megkönnyíti a dolgomat a problémamegoldásban,következtetésben,tervezésben,logikázásban és a dolgok,emberek megfejtésében. Valamint sokszor úgy fejtem meg őket,hogy magamba nézek,elgondolkodom magamon,hogy mit miért teszek,saját magamat fejtegetem,és magamból kiindulva itélek meg másokat,ez sokszor beválik,ilyenkor jövök rá,hogy az emberek nem is olyan különbözőek mint gondoljuk.Tehát kifejezetten jó emberismerőnek tartom magam,de csak azért mert logikával megfejtem őket,másképp nagyon nem értem őket,főleg az érzékenyebb embereket. Nem tudom magam a helyükbe képzelni,ritkán érzek empátiat stb. Nem tudom kezelni azt ha egy ember összetörik előttem,ha szeretnek vagy én szeretek,általában ilyenkor bevett sémákat próbálok alkalmazni,hogy más ember mit mondana,hogy kezelné ezeket a helyzeteket,de ez eléggé rosszul megy,emiatt sokszor esetlennek és furának tűnök. Az érző oldalam kifejezetten gyerekes,azok az emberek akiket közel engedek magamhoz,könnyen meg tudnak bántani,könnyen féltékeny leszek,vagy bizalmatlan leszek velük szemben,esetleg megutálom őket,tehát nagy rombolást tudnak végezni. Azok az emberek akik nem állnak közel hozzám,semmilyen érzelmet nem tudnak kiváltani belőlem,nem tudnak megbántani,még ha próbálkoznak is,maximum felidegesíteni tudnak ha valami logikátlan,irracionális dolgot mondanak. A racionalitáson,logikus gondolkodáson és innováción alapulok,vagyis az emberek általában csak ezt látják meg,de a lelkem mélyén egy érző kisgyerek lakik,akit csak az tud megérinteni aki tényleg a bizalmamba férkőzik,és megkedvelem. Egyenes vagyok,és lényegretörő,nem szokásom finomkodni. Illetve szerintem az igazság mindenképpen fontosabb mint a könyörület. Az emberek általában ridegnek tartanak,de ismerős környezetben tudok élénk lenni. Továbbá ambiciózus és határozott vagyok,jelentékteljes és fontos döntésekben mindig tudom,hogy mit akarok,és a döntéseimet logikára építem,tehát ha valaki megkérdezi,hogy én az agyamra vagy a szívemre hallgatok-e,azt mondom hogy az agyamra. Sokszor arrogáns vagyok,mindenkinél okosabbnak gondolom magam,és lenézem azokat az embereket akik nem értik meg azt amit én,és úgy ahogy én,valamint valamilyen oknál fogva azokat is,akik érzékenyebbek és irracionálisabbak. Rendkívül cinikus ember vagyok,de ez eddig még sohasem akadályozott a céljaim elérésben,sőt segített is. Könnyen alakítok véleményt,és szinte mindenről van,valamint nagyon kritikus is vagyok,sokmindent megkritizálok,emiatt magammal és másokkal szemben is nagyok az elvárásaim,viszont képes vagyok leereszkedni az esetleges kisebb szintekre mint amilyen az enyém,és úgy magyarázom el nekik a dolgokat,képes vagyok felfogni hogy mindenki másban állja meg a helyét. De foglalkozom is azzal,hogy a gyengéimet fejleszteni tudjam,például az emberekkel való kommunikáció,vagy érzés. Sokmindent szeretnék megváltoztatni,többek között a társadalom és a világ működését,enyhén radikális vagyok,valamint lázadok az olyan szabályok ellen amikben nem találok semmiféle logikát. Ha tehetném,mindent alapjaitól fogva megváltoztatnék,egy jobb,igazságos,racionálisabb és fejlettebb társadalom felé,amely kicsit sem degenerálja saját magát,mint ahogyan teszi a mai társadalmunk. Véleményem szerint senkinek sincs joga a tudatlansághoz és mindenki csak akkor kellene véleményt nyilvánítson,amikor alaposan utánajárt az adott témának. Valamint szerintem nincs olyan ami ne lenne analizálható és megfejthető. Továbbá eléggé tudásszomjas vagyok,nagyon érdekelnek a tudományok,filozófia,politika,és ezekről szívesen társalgok is emberekkel. Rendszerint abban vagyok jártas és jó,ami érdekel,ez így igaz az iskolára is,egyáltalán nem foglalkoztam az olyan tantárgyakkal amelyek nem érdekeltek és kötöttek le,viszont másokból pedig kifejezetten jó voltam,még akkor is ha nem tanultam,így például hamar megkedvelt a matematika és fizika tanár,gyorsan fogtam fel a leckéket és elméleteket,amiket mások nálam sokkal lassabban vagy egyáltalán nem,viszont nagyon könnyen ki tudnak zökkenteni a figyelmemből,illetve saját magam is ki tudom. Tehát úgy tartom magamról,hogy ami érdekel,abból kitűnő vagyok és szorgalmas,mivel az arról való tanulás,számomra nem munka. Sokszor elmélkedem ilyesmin. Ja és,egyenesen elviselhetetlen számomra a bizonytalanság,ha bizonytalan vagyok valamivel kapcsolatban,vagy bármilyen nemű bizonytalanság,egyszerűen utálom. Akár napokat is töltök el azzal,hogy megtaláljam a hiányzó információt,vagy rájöjjek valamire amitől nem leszek többé bizonytalan. Emiatt sokszor tépkelődök,főleg éjszaka nehezen alszom,csak jár és jár az agyam az adott témával kapcsolatban. Például ez is ilyen helyzet,amikor nem tudom,hogy INTJ vagyok-e vagy sem,pedig tisztában vagyok ennek jelentéktelenségével,mégis nagyon foglalkoztat és fontos nekem,hogy tisztában legyek vele. Megszoktam,hogy mindent tudok magamról,és rend van a fejemben,nekem ez nélkülözhetetlen. Hát ez egy kicsit hosszú lett,de remélem elolvastátok. Előre is köszi a fáradtságot :D

2020. aug. 22. 00:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Mi értelme cédulákat ragasztgatnod magadra?

Nincs annyi értelme ezeknek a teszteknek, hogy miatta tépelődj rajta és ennyi idődet elvegyék.

Örülj és használd ki a jó tulajdonságaidat és dolgozz a rosszak kompenzálásán, illetve javításán. Ennyi a lényeg, feleslegesen kerítesz ekkora feneket a dolognak. Mivel lenne jobb, ha biztosan tudnád? Az határozna meg? Ugyan már.

2020. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jobb és ez az igazi:


[link]



Csak szeretnéd azt amit leírtál. De nem olyan:D Nem tudtad kiismerni:D

2020. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

*leginkább gazdagnak és sikeresnek képzelem el magam,aki valamit hozzátesz a világhoz,társadalomhoz.


Ez meg egy hatalmas baklövés:D

2020. aug. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

*De a tervezés a mindennapi életemre is igaz,nagyon ritkán improvizálok,szinte mindenre van egy kész tervem


Ez is egy nagy baklövés.

2020. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
14%

*álmodozó tipus vagyok,


Ez is egy baki


*másképp nagyon nem értem őket,főleg az érzékenyebb embereket.


ez is-de ez óriási hiba


*Nem tudom kezelni azt ha egy ember összetörik előttem,ha szeretnek vagy én szeretek,általában ilyenkor bevett sémákat próbálok alkalmazni,hogy más ember mit mondana,hogy kezelné ezeket a helyzeteket,de ez eléggé rosszul megy,emiatt sokszor esetlennek és furának tűnök.


Szarvas hiba-szintén


*Nem tudom magam a helyükbe képzelni,ritkán érzek empátiat stb.


Szarvas hiba


*Az érző oldalam kifejezetten gyerekes,azok az emberek akiket közel engedek magamhoz,könnyen meg tudnak bántani,könnyen féltékeny leszek,vagy bizalmatlan leszek velük szemben,esetleg megutálom őket,tehát nagy rombolást tudnak végezni.


szarvas hiba



A felénél abba is hagytam, mert értelme nincs: ne menj pszichológusnak, mert nem értesz az emberekhez.


Szinte az összeset ki tudnám emelni, olyan hibáid vannak és olyan mellényúlásaid, hogy csak fogom a fejemet.Annyira gáz.

2020. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

[link]


A leírtak alapján igen. Bár nem értek hozzá de a napokban valaki velem is kitöltetett egy ilyen tesztet.

2020. aug. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon tetszik, és nagyon igaz:D


Nincs jogod kifejteni a véleményed, csak ha előbb alaposan informálódtál. És végképp nincs jogod a tudatlansághoz.


HARLAN ELLISON

2020. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ti tényleg végig olvastátok?
2020. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

8 Persze, csak kiderült, hogy az illető közelébe nincs a valóságnak egy másik emberrel kapcsolatban. Aztán a korrekció be is fejeződött, mert annak semmi értelme nincs, ha szinte minden második bekezdést javítani kell.


Az hogy 1-1 hiba előfordul az oké, de hogy szinte minden második gondolat-na az gáz..

2020. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9. Indokold a véleményed,légyszives.
2020. aug. 22. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!